Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Teides vulkāns

Spāniski - Las Caņadas del Teide.

Lielākais Kanāriju salu vulkāns - 3718 m, diametrs - 18 km, un 3.lielākais vulkāna krāteris pasaulē. Augstākā virsotne Kanāriju un arī visās Atlantijas okeāna salās. Ja novērtēt tā augstumu no pamatnes - 7500 m, tas ir trešais augstākais vulkāns pasaulē, pēc Maunakea un Maunaloa Havaju salās. 3.lielākais krāteris pasaulē - 18 km diametrā.

Pēdējais tā izvirdums noticis XVII gs., bet tagad tikai dūmo un dreb. Saka arī, ka pēdējais izvirdums notika 1909.gadā (tas gan laikam ir Činjero vulkāns), tādēļ vulkāns uzskatāms par aktīvu. Senie guanči ticēja, ka Teides vulkāns tur debesu jumu un ir vārti uz debesīm. No turienes var runāt ar zvaigznēm un ar roku aizskārt debesu kupolu. Taču kalnā augstu nerāpās, jo ticēja, ka krāterī dzīvo ļaunais gars Guaijota. Guančiem kalns bija zem stingra tabu.

Tūristi var uzbraukt kalnā ar funikulieri, un aplūkot milzu krāteri – 12 km diametrā un 80 km apkārtmērā.

Las Caņadas del Teide Valsts parks. Lavas lauki, vulkāna krāteris un neparasti klinšu veidojumi: Karalienes kurpītes, Garsijas klintis, Mēness ainavas, kā arī krāsainās smiltis Minas de San Jose.

Kāpiens Teides virsotnē sastāv no 3 posmiem:
      1) līdz Altavistas kalnu apmetnei (retināts gaiss, 6,5 km, ap 4 st.), nakšņošana nacionālā parka kempingā 3270 m augstumā;
      2) kāpiens līdz Teides virsotnei (2 km, kāpums 460 m, retināts gaiss);
      3) gājiens lejup gar Pico Viejo vulkānu (8 km) līdz Garsijas klintīm.