Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Urālu mikrospirāles

Mīklainās spirālītes veidotas no dažādiem metāliem: lielākās sastāv no vara, bet vairākums mikroskopiski mazo – no retajiem krāsainajiem metāliem: molibdēna un volframa. Volframam ir liels atomsvars, turklāt tas ir ļoti blīvs; tā kušanas temperatūra ir 3410 grādi pēc Celsija. To izmanto galvenokārt speciālo tēraudu rūdīšanai kā arī spuldžu kvēldiegiem. Molibdēns ir ļoti blīvs, tā kušanas temperatūra ir 2650 grādi pēc Celsija. Arī šis metāls tiek izmantots tēraudu rūdīšanai un augsti izturīgu ieroču daļu un bruņu plākšņu izgatavošanai.Atrašana. Tās uzgājusi mineraloģe regīna Akimova 1991.gadā Urālos, Tjumeņas apgabalā, Narada kalna nogāzēs. 
Uzgāja Urālos laikā no 1991.–1993.gadam zelta meklētāji un ģeologi, meklējot krāsaino metālu iegulas. Dažādas atradumu vietas – pie Naradas, Kožimas un Balbaņas upēm, kā arī pie diviem strautiem – Vetvistija un Lapčevoša, atrasti tūkstošiem tādu priekšmetu, galvenokārt dziļumā no 3–12 m (saka arī - no 6 līdz 20 m).

Apraksts. Savādi, lielākoties spirāliski priekšmeti. Izmēri variē no 30–0,003 mm. Citur teikts - no 3 mikroniem līdz 3 milimetriem. "Atsperītes" pagatavotas no volframa, kurš dabā tīrā veidā nav sastopams.
Spirālītēm ir ārkārtīgi regulāra forma, bet dažām no tām ir molibdēna serdeņi, kuru beigās ir tāda kā volframa "pile," it kā apkusuši. Spirālīšu precizitāte norāda uz darbietilpīgu un dārgu procesu.
Pētījumi parādīja, ka spirālīšu vijumi atbilst tā saucamajam "zelta griezuma" principam.

Vecums. Ģeologi aprēķinājuši, ka slāņa vecums ir starp 20–318 tūkstošiem gadu, tātad pleistocēna laikmeta vidus.

Sastāvs. No dažādiem metāliem: lielākie sastāv no vara, bet vairākums mikroskopiski mazo – no retajiem krāsainajiem metāliem: molibdēna un volframa. Volframam ir liels atomsvars, turklāt tas ir ļoti blīvs; tā kušanas temperatūra ir 3410 grādi pēc Celsija. To izmanto galvenokārt speciālo tēraudu rūdīšanai kā arī spuldžu kvēldiegiem. Molibdēns ir ļoti blīvs, tā kušanas temperaūra ir 2650 grādi pēc Celsija. Arī šis metāls tiek izmantots tēraudu rūdīšanai un augsti izturīgu ieroču daļu un bruņu plākšņu izgatavošanai.

Izpēte. Mikrospirāles nodotas Krievijas Zinātņu akadēmijā Siktikvarā, Komi Autonomās republikas galvaspilsētā, Maskavā un Pēterpilī, kā arī pētnieciskajam institūtam Helsinkos Somijā. Precīzi mikroskopisko spirāļu mērījumi pierāda, ka dalījums ir tā dēvētajā „zelta grezumā” (attiecība, kad sadalot kādu gabalu divās daļās, viss gabals pret lielāko nogriezni attiecas tāpat kā lielākais nogrieznis pret mazāko). Par Urālu artefaktiem iegūtas četru institūtu analīzes. Maskavas Centrālā zinātniski pētnieciskā ģeoloģijas un krāsaino un cēlmetālu institūta ziņojumā 1996.gada 29.novembrī ģeoloģiskā slāņa vecums datēts ar laiku līdz 100 000 gadu.
Pētījumi veikti arī ar japāņu firmas JEOL elektronisko mikroskopu JSM T-330. Iegūtie spektrālanalīžu dati sakārtoti vairākās tabulās.
Krievijas ZA ziņojumā necili atzīts, ka spirālīšu izcelšanās nav skaidra.

Hipotēzes.
1. Nepārprotamas asociācijas ar hipermoderniem vadītājiem, kurus izmanto mikrominiaturizētās aparatūrās.
2. Ārpuszemes izcelsme.
3. Tiek norādīts, ka Naradas kalns atrodas tikai 400 km attālumā no Pļeseckas kosmodroma. Tādēļ uzskata, ka šādas atliekas varētu būt saglabājušās no nokritušu raķešu elektroniskajām ierīcēm. Pazemē tās nonākušas ar notekūdeņu palīdzību.