Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Čupakabra

Chupar + cabra - „Kazu sūcējs” (spāņu val.).

Neparasta un noslēpumaina būtne, kas uzbrūk dzīvniekiem (ne lielākiem par aitu vai kazu), izsūcot no tiem visas asinis. Aculiecinieki to apraksta kā ar briesmīgiem zobiem un tumsā spīdošām acīm.

Izpēte. Ir ziņas, ka pirmo reizi ziņas par neparastām dzīvnieku slepkavībām nāk no XX gs. 50.gadiem. To nāves iemesls bija pilnīgs asiņu zudums. Toreiz gan netika atrasts nekāds vaininieks.
Pirmo reizi čupakabru pamanīja 1995.gada martā, kad Kanovanas pilsētiņā Puertorikas salā tika ziņots par 8 mājlopu bojāeju neizskaidrotos apstākļos. Šoreiz upuri bija aitas, kuru asinis arī bija izsūktas. Dzīvniekiem krūšu kurvja apvidū tika uzietas nelielas apļveida brūces.
Jau dažus mēnešus vēlāktika ziņots par 150 līdzīgā veidā nogalinātiem mājlopiem. Par čupakabru uzzināja visā pasaulē.
Kopš tā laika tūkstošiem dzīvnieku kļuvuši par viņa upuriem.

Apraksts. Sākotnēji pēc pirmajām liecībām neradījums raksturots kā divkājains aptuveni metru (arī 2 m) garš radījums ar pilnīgu vai daļēju ķermeņa apmatojumu. Īpaša pazime - dzelkšņi sānos vai uz muguras. Tam bijušas ķengura kājas un vampīra zobi (vai ilkņi?). Čupakabra pārvietojoties lieliem - līdz pat 6 m, lēcieniem. Dažas liecības raksturo to kā reptīli.

Suņveidīgie čupakabras. Pēcāk čupakabras tēls piedzīvojis lielas izmaiņas. To sāk tēlot kā suņveidīgu būtni, visbiežāk bez apmatojuma un ar garu, smailu asti, nereti ar milzīgiem ilkņiem un patcūkai raksturīgu purnu. It kā čupakabras nolietāto dzīvnieku atliekas tika uzietas jau ļoti plaši pasaulē, tomēr jāapšauba, vai tas tiešām būtu čupakabra.
Teksasas čupakabra. Kaut kas līdzīgs bija arī ASV Teksasas pavalstī. Bet tad izrādījās, ka lielais bezspalvu radījums, kas izsūcis asinis mājlopiem un desmitiem gadu terorizējis teksasiešus, ir bijis vecs lielausains un bezspalvu koijots. 2007.gada vasarā kāda iedzīvotāja uzgāja to mirušu un nodeva pētniekiem. DNS analīze pierādīja, ka tas ir koijots.
ASV, Jaunanglija.
Čīle.
Spānija un Portugāle.
Vispirms Spānijā, tad arī kaimiņvalstī parādījās nogalinātie dzīvnieki - tiem bija izsūktas asinis. Mēģināja to skaidrot ar vilkiem.
Krievija. 2012.gada septembrī TV ziņoja, ka Tjumeņas un Čeļabinskas apgabalos cilvēki tumšā laikā baidās atstāt mājas, jo uzskata, ka čupakabra nogalinājis viņu mājdzīvniekus. Truši, sivēni un vistas - daudzi bijuši nožņaugti. Kāds aculiecinieks esot pamanījis uzbrucējus - dzīvniekus liela suņa augumā. Pārsteidzoši esot bijis tas, ka tie sadarbijušies, lai pārvarētu augstus šķēršļus: lielākais no tiem vispirms palīdzējis mazākajiem, kuri pārrāpušies pāri žogam, pakāpjoties uz tā muguras.
Baškīrija. 2012.gada oktorbī no Baškīrijas ziņoja par masveidīgu mājlopu, galvenokārt aitu, nonāvēšanu. Dīvaini, bet visos gadījumās beigto dzīvnieku tuvumā neesot bijusi ne pilīte asiņu.
Baltkrievija. Ziņojumi 2013.gadā. Hiēnām līdzīgi dzīvnieki uzbrukuši teļiem un govīm. Vienu no viņiem izdevies nošaut. Bijis foto, kas nav pārliecinošs.
Čerņigovas apkaimē kads zemnieks "čupakabras" mazuli nodūris ar siena dakšām, vēlāk līķītis sadedzināts.
Ukraina. Ziņojumi par tādiem gadījumiem nāk bagātīgi no 2009.gada.
Polija.
Latvija.
2011.gadā jūtūbē ticis ievietots materiāls, kurā rādīts Baltkrievijas pierobežā nogalināts neidentificēts dzīvnieks. Tas agonē, sadurts ar mietu. Bezastains. Nekāda zinātniska pārbaude nav veikta.
Igaunija. 2013.gada martā Igaunijā nomedīts neredzēts dzīvnieks - pēc mednieku teiktā tam bijušas lapsas ķepas, jenotsuņa kažoks, bet ast kā šakālim.

Pētnieki – Jons Daunss, Hosē Martins un Grehems Ingliss. H.Martins to sauc par ABE (angliski) un uzskata, ka šie radījumi parādījušies cilvēku veikto sarežģītu ģenētisku mutāciju rezultātā. Citi pētnieki mēdz viņu dēvēt par citplanētu robotu un saista tā parādīšanos ar NLO. Eksistē arī viedoklis, ka vienkārši tas ir neparasts, bet tomēr Zemes dzīvnieku pasaules pārstāvis.
Mičiganas universitātes biologs profesors Beijs O'Konors veicis ilgstošus pētījumus un 2010.gada oktobrī paziņoja, ka visi ASV reģistrētie "čupakabru novērojumi" attiecināmi uz koijotiem, kas slimo ar parazītiskās ērces (Sarcoptes scabiei) izraisītu ādas slimību. OĶonors uzskata, ka tādi novērotie dzīvnieki Eiropā arī ir jenotsuņi vai lapsas, kas slimo ar līdzīgām slimībām.

Hipotēzes.
Saistība ar "dzīvnieku sakropļošanas" fenomenu.
Slepeni izmēģinājumi Puertorikā.
Tādi esot notikuši slepenā ASV laboratorijā. Orkāna laikā tā daļēji sagruvusi un "iemītnieki" nokļuvuši brīvībā.
Čupakabra - Atnācējs. Tā saistība ar NLO un citplanētiešiem.
Černobiļas katastrofa. Ar šo 1986.gada AES avāriju saista dīvainos suņveidīgos, kas nomedīti Baltkrievijā un apkārtējās valstīs.

Nospiedums kultūrā.
Biežs tēls filmās un multenēs.
Alus darītava Cucapa' Brewing Company Meksikas pilsētā Mehikalā ASV pierobežā sākusi alus šķirnes Chupacabras pale ale ražošanu.
Alus brūzis Rhyton Itālijas Pratas provincē piedāvā alu Chupacabras beer ar nearadījuma purnu uz etiķetes.

Saites.
Puertorikas anomālā zona.
Puertorikas kāpnes.
Puertorikas punduris.
Puertorika.