Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ēģiptē izstāda rekonstruētu faraonu iebalzamēšanas gultu

Ēģiptē pagājušajā nedēļā publiskai apskatei izstādīta rekonstruēta faraonu iebalzamēšanas gulta, kas pirms 3000 gadiem tikusi izmantota, lai mirušo ķermeņus sagatavotu mumifikācijai.

Gultu, gabalos salauztu, amerikāņu arheologi 2006.gadā atrada Luksorā, Valdnieku ielejā, kur netālu no Tutanhamona kapenēm viņiem izdevās atklāt jaunu, iepriekš nezināmu apbedījuma vietu. Tas bija pirmais šāds atklājums Valdnieku ielejā pēc vairāk nekā 80 gadu pārtraukuma. Kaps, kurā atrada gultas paliekas jau senatnē bija izpostīts un mūmija tajā nebija, tomēr, vadoties pēc atrastajiem priekšmetiem, to datēja ar VIII dinastiju (1570.-1304.g. pmē.).

Gulta, ko lejasdaļā rotā izgrieztas lauvas un lauvenes galvas ir veidota ar 5 cm slīpumu uz kājgaļa pusi. Tas vajadzīgs, lai labāk varētu notecināt mumifikācijai sagatavoto ķermeņu šķidrumus.

Gatavojot ķermeni mumifikācijai, no tā vispirms izņēma visus orgānus, ieskaitot smadzenes - uzskatīja, ka aizkapa dzīvē no tām nav nekāda labuma. Vienīgais, ko atstāja ķermenī bija sirds - pārējos orgānus nomazgāja, apstrādāja ar smaržvielām un ievietoja traukos, ko apglabāja kopā ar ķermeni.

Pēc tam ķermenis 40 dienas tika turēts uz balzamēšanas gultas, kamēr no tā bija notecējuši visi šķidrumi. Vēl 15 dienas tas gulēja uz gultas notīts ar saitēm.

Luksoras muzeja direktors Mansour Bouriq pastāstīja aģentūrai AFP, ka atšķirībā no daudzām citām Ēģiptes kapenēs atrastām gultām šī nav ceremoniāla, bet patiešām izmantota balzamēšanai. "Mēs uzskatām, ka istaba, kur tā atradās tika izmantota mumificēšanai, jo mēs atradām dažus iebalzamēšanā izmantotus materiālus," - viņš teica.

Avots.
http://www.google.com
Pirmo reizi publicēts 26.03.2009.