Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Darvinisms

Materiālistiska dzīvās dabas evolūcijas teorija, kas māca, ka dzīvās dabas evolūcija ir dabisko faktoru darbības rezultāts.

Piemērotāko organismu izdzīvošanas teorija.

Dārvina idejas visai ātri izplatījās Lielbritānijā, taču pasaulē tām pretojās - gan franči, gan amerikāņi ignorēja dārvinismu. Vairākas pavalstis ASV aizliedza skolās pasniegt dārvinismu. iemēram, 1925.gadā Deitonā (Tenesijas pavalsts) kāda skolēna vecāki tiesā iesniedza prasību. Vecāki bija sašutuši par to, ka bioloģijas un fizkultūras skolotājs Džons Skopss bērniek klāsta Dārvina teoriju. "isi pirms tam pavalstī bija pieņemts likums par jebkuras tādas teorijas mācīšanu skolā, kas noliedz Dievišķo radīšanu. Atsaucoties uz kādas laikraksta publikācijas virsrakstu, prese sāka dēvēt šo tiesas procesu par "Pērtiķa procesu."

Izvirzot kā mūsu izcelsmes faktoru drīzāk nejaušību, nekā dievišķo nodomu, dārvinisms nonāca atklātā konfrontācijā ar burtisku Bībeles izpratni radīšanas stāsta sakarā. Un tikai vienas vienīgas norādes par cilvēku un pērtiķu evolucionāro saikni to sāka plaši izsmiet pā "pērtiķu teoriju." 

Raksti.
Golems. Kokam koks.