Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Piri Reisa kartes noslēpums atrisināts

Pēdējos gados latviešu valodā iznākušas dažādas grāmatas, kurās izklāstītas alternatīvās teorijas par dažādām tēmām - sākot ar dzīvības pirmsākumiem uz mūsu planētas līdz pareģojumiem, kas ar cilvēci notiks 2012.gadā. Jāsaka, ka vairākums no šīm grāmatām tiešām ir interesantas un satur informāciju, par kuru ir vērts padomāt. Diemžēl gadās arī tā, ka daži cilvēki apzināti maldina gan zinātniekus, gan sabiedrību. Rezultātā tiešām vērtīga informācija netiek ņemta vērā, ignorēta vai pat pasludinātā par falsifikāciju.

Viens no falsifikācijas piemēriem, kas ir saistīts ar cilvēka evolūciju, aprakstīts vairākas reizes. Tas ir Piltdaunas cilvēks, kas izrādījās apzināta maldināšana ar speciāli apstrādātām galvaskausu daļām.

Cits piemērs nav tik plaši pazīstams un saistīts ar Salamankas pilsētas Spānijā katedrāles sienas rotājumiem - tā saucamo Salamankas astronautu. Katedrāle celta 1102.gadā un starp tās sienas rotājumiem ir arī šāds elements.

Vairākās grāmatās šis dekors minēts kā citplanētiešu vizītes apliecinājums. Tomēr izrādījās, ka to dekorā iestrādāja rekonstrukcijas laikā 1960.gados. Šādi gadījumi ir ļoti kaitīgi, jo cilvēki turpmāk var neticēt arī īstai informācijai.

Un tagad – par priekšmetu, ap kuru izvērstās spekulācijas mudināja uzrakstīt šo rakstu. Tā ir viena sena karte, zināma kā Otomaņu impērijas admirāļa Hadži Muhidīna Piri ibn Hadži Mehmeta (Piri Reisa) karte, sastādīta 1513.gadā. Diezgan plaši šī karte aprakstīta Č.Hepguda grāmatā „Seno jūras karaļu kartes" un turpmāk vairākas reizēs atkārtota citās grāmatās, piemēram, G.Henkoka grāmatās „Zīmes un zīmogs" un „Dieva pirkstu nospiedumi."

Henkoks apgalvo, ka Piri Reisa kartē ir attēlota Antarktīda – ļoti precīzi, bez ledājiem un it kā veidojas iespaids, ka tā uzzīmēta skatoties no gaisa, no kāda lidaparāta.

Šo pieņēmumu kritiski aplūko tīmekļa vietnē www.lah.ru (alternatīvās vēstures laboratorija), kur parādījās jauns raksts, ko tā arī sauc - „Piri Reisa karte," autors Aleksejs Kruzers. Viņš rūpīgi salīdzināja katru Piri Reisa kartē attēloto līniju – salu un kontinentu kontūras, katru zīmējumu (un tie, kā attēloto zemju ilustrācijas uz kartes ir diezgan daudz) un nonāca pie slēdziena, ka nav nekāda uzņēmuma no putna lidojuma, nav Antarktīdas, bet ir ļoti profesionāli saliktas kartes no dažādiem avotiem. Viena daļa paņemta no kādas senākas, domājams, portugāļu kartes un cita – no kādas Kolumba kartes.

Konkrēti izmantots Kolumba uzņemtais Centrālamerikas attēlojums, kas Piri Reisa kartē ievietots kā Dienvidamerikas austrumu krasta dienvidu daļa. Kļūda radās, Pirī Reisam izmantojot ne visai pareizas spāņu verga un dažu portugāļu jūrnieku liecības. Tas arī ir viss šīs kartes noslēpums.

Autors pierāda, ka XV/XVI gs. mijā, kad sākas Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikmets, vairs jau nebija lielu problēmu ar vietas noteikšanu okeānā, kļūdas bija atkarīgas no instrumentu kvalitātes, bet zināšanas astronomijā un matemātiskā pieeja aprēķiniem bija augstā līmenī.

Iesaku visiem, kam interesē „noslēpumainās" tēmas, izlasīt šo materiālu, kā arī "iemest aci" citos www.lah.ru rakstos.

Avots: www.lah.ru

Pirmo reizi publicēts 26.01.2011. Atklājumi.lv iepriekšējā versijā.