Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ķīnas piekrastē izskalotais 'jūras pūķa' skelets, iespējams, pieder retai haizivij

Dažas dienas pirms pirmā aprīļa - 28.martā - Ķīnas plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka Šandunas provincē, Kindao (Qingdao) pludmalē kāds zvejnieks atradis "jūras pūķa" skeletu. Aplūkojot publicētos foto un noskatoties video, izteikts pieņēmums, ka atradums patiešām varētu būt īsts un piederēt kādai retai haizivju sugai - Chlamydoselachus anguineus.


Skatīt Kriptozooloģija lielākā kartē


Kruzuļhaizivij, kā šos dzīvniekus sauc dēļ to savdabīgajiem, izteiktajiem žaunu lokiem, ir garš, čūskveida ķermenis un liela galva. Tās sastopamas Atlantijas un Klusajā okeānā. Lielāko dzīves daļu kruzuļhaizivis pavada dziļumā līdz 1500 metriem, peldot netālu no jūras dibena. Kruzuļhaizivij piemīt dažas primitīvas, evolucionāri senas anatomiskas īpašības, kādēļ to nereti dēvē par "dzīvo fosīliju." Pirmo reizi kruzuļhaizivi dzīvu, tās dabīgajā vidē izdevās ieraudzīt tikai 2004.gadā, to nofilmējot no dziļjūras aparāta Johnson Sea Link.

Ja Austrumķīnas jūras piekrastē atrastais skelets patiešām pieder kruzuļhaizivij, tas, iespējams, ir lielākais, līdz šim zināmais eksemplārs. Atbilstoši vikipēdijā ievietotajai informācijai, kruzuļhaizivis garumā sasniedz 2 metru garumu, bet Ķīnas "jūras pūķa" no 153 skriemeļiem sastāvošā skeleta garums ir 3,5 m.

Attēli: publicitātes foto.

Video (Kindao "jūras pūķa" skeleta atradums):

Video (2007.g. pie Japānas ūdens virsējos slāņos notverta kruzuļhaizivs):

Avots:
http://en.rocketnews24.com

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.