Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Gunungkavi megalītiskais komplekss

Gunung Kawi.
Lielākais un vecākais megalītiskais komplekss Bali un lielākais arī visā DA Āzijā.

Atrašanās vieta. Indonēzija, Bali sala, 25 km uz ZA no Ubudas (Bali kultūras galvaspilsēta), pie Tampaksiringa ciema Pakerisanas upes ielejā. Uz to lejup ved 270 pakāpieni.

Tūristam. Ieejas biļete maksā 15.000/7500 (pieaugušiem/bērniem, ieskaitot sarongu) rūpijas. Auto novietošana - 2000 rūpijas

Atklāšana un izpēte. To 1920.gadā atklājis nezināms holandiešu arheologs. Tiek uzskatīts par pašu lielāko megalītisko pieminekli visā DA Āzijā.
Izteikta doma, ka šis komplekss ir ne tikai alu svētnīcu komplekss, bet varbūt pat sena pazemes piramīda. Pētnieku prāt zem kompleksa var atrasties 15 m dziļas pazemes ejas. Par to pavēstīja indonēziešu arheologi zinātniskā konferencē Vašingtonā. Pēc viņu domām patlaban apslēptā struktūra varētu būt būvēta pat vairāk kā pirms 10 000 gadiem. Ģeoradara un seismiskā tomogrāfa izmantošana parādīja, ka Gunungpadana struktūra sastāv no vairākiem slāņiem, kas būvēti dažādos vēsturiskos periodos. Pats augšējais slānis ir 3500 gadu vecs un sastāv no akmens kolonnām un sienām. Nākamais slānis, ko agrāk uzskatīja par dabisku iezi, izveidots pirms 8000 gadu no stabveida iežiem. Trešais slānis veidots no 9-23 tūkstošiem gadu atpakaļ iet 15 m dziļumā un tajā ir lieli dobumi un kameras, kuras izveidojuši senie cilvēki. Šie izmeklējumu rezultāti patlaban vēl nav apstiprināti.

Apraksts. Augšējais slānis sastāv no akmens kolonnām un sienām -  monumentu veido 10 akmenī cirstas svētnīcas (candi). Tās iekaltas klints sienā. Statujas novietotas zem bijību izraisošas 7 m nojumes. Šie kapu pieminekļi veltīti karalim Anakvungsam (Anak Wungsu) no Udaijānu (Udayana) dinastijas un viņa sievām.
Austreņu pusē atrodas 5 svētnīcas, kas veltītas karalim Udaijanam (Udayana), viņa sievai Mahendratai (Mahendradatta) un viņu dēliem Airlangam (Airlangga), Anakvungsam (Anak Wungsu) un Marakatam (Marakata). Rieteņu puses svētnīcas veltītas karaļa mazajām sievām un konkubīnēm.
Ziemeļu svētnīcas austreņu sienā ir uzraksts: "Karalis cēlis šeit svētnīcu" (Haji Lumahing Jalu). 

Saites.
Megalīti.
Bali sala.