Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Sēnabesas milzis

Cerbe Abbas.
Viens no Anglijas zemeszīmēm - "garo vīru" grupas.

Atrašanās vieta. Anglija, Dorsetas grāfiste.Apraksts. Neapšaubāmi pikantākais veidojums no britu zemeszīmēm - 55 metrus augsta un 51 metru plata kaila cilvēka figūra ar pimpi  un zarainu rungu labajā rokā nevar atstāt vienaldzīgu nevienu vērotāju.

Pētījumi. Par Sēnabesas milža vecumu tikušas izteiktas dažādas hipotēzes – sākot ar to, ka figūra izveidota dzelzs laikmetā un attēlo kādu ķeltu vai sakšu auglības dievību un beidzot ar pieņēmumu, ka milzis tapis XVII gs. Anglijas pilsoņu kara laikā un domāts kā satīriska parodija par Oliveru Kromvelu, ko ienaidnieki reizēm dēvēja par “Anglijas Hēraklu.” Runga tad simbolizētu lorda protektora militāro valdīšanu, bet erektēto dzimumlocekli zīmējuma autors varētu būt pievienojis, lai paņirgātos par viņa puritānismu. Ņemot vērā faktu, ka Sēnabesas milzis literatūrā un dokumentos tiek aprakstīts un pieminēts tikai sākot ar pašām XVII gs. beigām, virkne autoru jau kopš XVIII gs. sliecās domāt, ka tas ir attiecināms uz aizvēstures periodu vai arī nav vecāks par kādiem 300 gadiem. Tāpēc visai pārsteidzoši izrādījās 2021.gada maijā publicētie Sēnabesas milža kontūru tranšeju datējuma rezultāti, kas ļauj pieņemt, ka tēls tapis viduslaikos, laikā no 700. līdz 1110.gadam.
Izrakumu vadītājs Mārtins Pepvorts, komentējot jauniegūtos datējumus, teica, ka Sēnabesas milzis, iespējams, tapis ap 987.gadu, kad netālu tika dibināts Sērnas abatijas klosteris. Pēc dažu avotu ziņām klosteris būvēts, lai pievērstu kristietībai vietējos anglosakšus, kuri pielūguši par “Helitu” vai “Heilu” sauktu dievību. Savukārt datējumu atšķirību laika ziņā, lielos intervālus Pepvorts skaidro ar iespējamību, ka milža figūra ar laiku aizaugusi, pārklājusies ar veģetāciju un tikusi aizmirsta. Tad tā gadsimtu gaitā atkal atjaunota, pie tam ar katru atjaunošanas reizi tēla kompozīcijā kaut kas izmainīts un papildināts. 2020.gadā veiktie figūras LIDAR skanējumi, piemēram, ļauj domāt, ka milzis kādreiz valkājis ar jostu apjoztas bikses, bet dzimumloceklis tēlam ticis pievienots kaut kad vēlāk, visticamāk – XVII gs. nogalē, puritānisma ietekmes vājināšanās laikā.

Raksti.
Sēnabesas krīta milzim jauns datējums - zīmējums, iespējams, izveidots X gadsimtā.

Saites.
Britu zemeszīmes.