Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Ļvova

Pilsēta Rietumukrainā, Ļvovas apgabala administratīvais centrs.

Ļvovas apgabals. Arī šai apgabalā fiksēti Apļi laukos. Apgabalā arī Ukrainas Karpati.
Ļvovas tuvumā ir Komsomoļskas ezers (varbūt tagad nosaukts savādāk), kur, iespējams, mitinās kāds ūdensbriesmonis.

Vēsture. Laikā no 1808.-1838.gadam Ļvovā un citur Galīcija par mūzikas skolotāju strādājis Mocarta jaunākais dēls - Francis Ksavers Mocarts. 
Izceļotāji no Ļvovas nodibināja Lembergas (vecais Ļvovas nosaukums) pilsētu Kanādā.
Pirmajās cīņās, kurās iesaistījās atjaunotā Polija, 1918.gada novembrī, pretinieks bija Ukrainas Nacionālās radas karaspēks. Kaujas notika par Ļvovu. Kauju upuri apglabāti Ērglēnu memoriālajā kapsētā. Kaujas par Ļvovu tiek Polijā uzskatītas līdzīgi mūsu kaujām pret Bermontu.
1943.gada 22.jūnijā Ļvovā notika ģenerāļa Vlasova komandētās Krievu atbrīvošanās armijas parāde.
1946.gada martā čeka noorganizēja, ka uniātu garīdzniecības sapulcē Ļvovā vienbalsīgi tika pieņemts lēmums par atbrīvošanos no pakļautības Romas pāvestam un par atgriešanos pareizticīgo baznīcā, kuras priekšgalā ir Maskavas un visas Krievzemes patriarhs. Tā tika pakļauta okupēto Austrumpolijas apgabalu baznīca.

Aplūkojamie objekti.
      Vecpilsēta.
      Tirgus laukums.
      Uspenska baznīcu komplekss.
      Aptiekas muzejs.
      Dominikāņu katedrāle.
      Armēņu baznīca.
      Sv.Jura katedrāle.

      Piemineklis Stepanam Banderam.   
      Arēna "Ļvova." Uzbūvēta Eiropas čempionātam Ļvovā. 34 915 vietas.
      Skats uz Ļvovas vecpilsētas jumtiem no skatu platformas.

Ērglēnu memoriāls. Kapsēta un piemiņas vieta 1918.-1919.gados poļu-ukraiņu kara laikā kaujās pret Galīcijas armiju kritušajiem poļu brīvprātīgajiem - Ļvovas aizstāvjiem, kā arī vēl citiem šī kara laikā kritusajiem poļu karavīriem. Tādu nosaukumu kapi ieguvuši tādēļ, ka pilsētas aizstāvju rindās netrūka arī sieviešu un zēnu, tostarp skautu jeb "ērglēnu," no kuriem daudzi krita kaujās un apglabāti te.

Spiega Kuzņecova kaps. Krievu čekistu aģents Nikolajs Kuzņecovs (Николай Кузнецов) Ļvovas apgabalā gāja bojā 1944.gada pavasarī. 1960.gadā viņa mirstīgās atliekas pārveda uz Ļvovu un apglabāja Slavas pakalnā (Холм Славы), kur tās atrodas vēl šodien. 2019.gada beigās Ļvovas pilsētas padomē vērsās viņa brāļameita Margarita Bruhanova (Маргарита Брюханова) ar lūgumu viņu pārapbedīt Krievijā. Dome atteica. Tā paša gada beigās pie kapa tika uziets parakums, iespējams, ar mērķi izzagt atliekas vai arī kapu uzspridzināt. 

Saites. 
Ukraina.