Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Stefans, Anglijas karalis

Normaņu dinastijas Anglijas karalis pēc 1120.gada.

Radniecība. Tēvabrālis - Indriķis I

Dzīvesgājums. 1120.gada 25.novembra vakarā pie Normandijas (tolaik piederēja Anglijai) krastiem bojā gāja karaliskais Baltais kuģis (viens no labākajiem karaļa flotē) un gandrīz visi tajā esošie gāja bojā, arī Anglijas troņmantnieks un karaļa Indriķa I dēls Vilhelms. Izdzīvoja tikai gaļas izcirtējs Berolds no Ruānas, no kura arī tapa zināmas notikušā detaļas.
Troņmantnieka bojāeja bija smags trieciens Indriķim I un ietekmēja turpmāko Anglijas vēsturi vairāku desmitgažu garumā. Ar kuģi bija jādodas ceļā arī karaļa brāļadēlam Stefanam no Bluas, taču īsi pirms tam Stefans saslima ar dizantēriju. 
Iesākumā Indriķis I nolēma, ka troni mantos viņa brāļadēls Blauas Stefans. Tomēr pēc pāris gadiem pārdomāja un noslēma, ka par karalieni jākļūst viņa meitai Matildei. Daļa aristokrātu šādu karala lēmumu pieņēma, bet daudzi citi bija nemierā ar to, ka karaļvalsts vadībā nostāsies sieviete.
Rezultātā pēc Indriķa I nāves izcēlās pilsoņu karš, kas turpinājās turpa vai 20 gadu. Lielu daļu laika tronī atradās Stefans, taču galu galā viņš piekrita, ka pēc viņa nāves par karali kļūs Matildes dēls - nākamais Indriķis II.

Saites.
Anglijas karaļi (IX gs.-patlaban).