Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Saksavamānas puma

Pumas akmens skulptūra no Saksavamānas ar "akmens lodāmura" pēdām, par kuru plašākai pasaulei pavēstījis krievu pētnieks Igors Aleksejevs.

Varot redzēt kaut kādā kanālā Albea.

Saksavamānas apskates laikā vietējie darbinieki kā noslēpumu parādīja viņam šo pumas skulptūru, kas uzieta Saksavamānā 2006.gadā. Tā tika turēta šķūnītī un nerādīta apmeklētājiem. Tomēr tagad izstādīta Kuskas Reģionālajā vēstures muzejā, kur par tās unikalitāti nav rakstīts ne vārda.

Saites.
Saksavamāna.
Modernas akmens apstrādes pēdas senatnes pieminekļos.

 

Svētītais ūdens

Svētītais ūdens.

Saules bura

Teorētiski iedomāta ierīce, kas varētu dzīt kosmosa kuģi izplatījumā ar Saules enerģijas palīdzību.

Saules buru teorētiski jau bija piedāvājis Rīgā dzimušais baltvācu inženieris F.Canders.
Šeit jāpiemetina ļoti zemā varbūtība, ka starpzvaigžņu pārlidojumi reālā laikā principā būtu iespējami, uz ko norāda mūsdienu fizika. Vadoties pēc tām zināšanām, kas mums šobrīd ir, šādu ceļojumu iespējas nav. Vienīgā ideja, kas ir plaši pazīstama šaurās aprindās, ir Stīvena Hokingsa piedāvātā Saules bura. Īsumā ideja ir šāda: izgatavot ārkārtīgi plānu, atstarojošu plēvīti (atstarojošu tamdēļ, lai dubultotos katra fotona impulss), izstieptu grandiozā laukumā, kas pārklāj vairākus kvadrātkilometrus. Saules izstarotie fotoni nokļūst uz šīs buras un, līdzīgi vējam, dzen to uz priekšu. Iegūtais paātrinājums ir niecīgs, tomēr pietiekams, lai, pakāpeniski riņķojot ap Sauli, šī bura, kā arī uz tās nostiprinātā ļoti nelielā zonde, attālinātos no Saules pa spirāli. Šim projektam ir ļoti daudz vāju vietu, kaut gan primitīvākajā veidā to var īstenot jau šodien. Buras vilkme tiek regulēta, pagriežot buru pret Sauli noteiktā leņķī. Tas nepieciešams, lai bura aizlidotu vēlamajā virzienā, nevis kur pagadās. Diemžēl ceļojuma laiks būtu daži desmiti tūkstošu gadu. Plānā plēvīte starpzvaigžņu telpā sabruks radiācijas iedarbībā, un nav arī skaidrs, ko zonde darīs pie tuvākās zvaigznes.

Avots: Gunārs Zeps, "Zvaigžņotā debess virs galvas," Telos.lv

Stārs Ariels, lidmašīnas pazušana (1949.g.)

Star Ariel.
1949.gada 17.(7?)janvārī British South American Airways (BSAA) lidmašīna "Zvaigžņu Ariels," kas pēc izskata bija līdzīga iepriekš minētajam "Zvaigžņu tīģerim," pazuda ceļā no Bermūdu salām uz Kingstonu (Jamaika) ar visiem 20 pasažieriem un apkalpi.

Laika apstākļi bija lieliski, redzamība laba, un piloti pieredzējuši. Pēdējais kontakts ar Star Ariel tika veikts 9:42 no rīta.

Neskatoties uz plašo meklēšanas operāciju, ko vadīja ASV jūras flote, nekādas vraka pēdas, degviela, atlūzas vai līķi atrasti netika. Kā norādīja izmeklēšanas vadītājs, kas pētīja lidmašīnas pazušanas cēloni: "Tā kā lidmašīnas atliekas nav atrastas un līdz ar to trūkst jebkādu pieturas punktu, nelaimes gadījuma cēloņi nav zināmi." Meklēšanu izbeidza pēc nedēļas, un varas instances apgalvoja, ka noziegumu pastrādājis kāds kara sabotieris, kurš vainīgs arī Zvaigžņu tīģera pazušanā. Tiesa, tam nav nekādu pierādījumu, un lieta tika izbeigta. 

Saites.
Bermūdu trijstūris.

 

Setons (XVII gs.)

XVII gs. Virtembergā alķīmiķis Milenfelss atņēma Mihailam Sendzivojam burvju pulveri, ar kuru varēja radīt zeltu. Sendzivojs, savukārt, pulveri bija dabūjis no skotu alķīmiķa Setona. Milenfelsu par sodu pakāra, bet Sendzivojs sāka tikt uzskatīts par šarlatānu, jo pulveri pagatavot pats nespēja.

Saites.
Alķīmija un alķīmiķi.