Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

 

Ārpuszemes saprāts

Zinātnieki pārliecinoši pierāda, ka Atakamā atrastais skelets nepieder citplanētietim

Pirms vairāk nekā 10 gadiem, 2003.gadā, pasauli pāršalca baumas, ka pamestā pilsētā Atakamas tuksnesī Čīlē ir atrasts mumificējies citplanētietis. Tiesa, mazāks par tiem, ko attēlo zinātniskās fantastikas filmas – mūmijas garums bija vien 15 cm. 

Lasīt tālāk ...

Jaunākais Fermī paradoksa skaidrojums: saprātīgas citplanētu būtnes mīt zem ledus apslēptu okeānu dzīlēs

Saprātīgas citplanētu dzīvības formas, iespējams, mīt dziļos okeānos, kurus uz tālajām pasaulēm ieskauj bieza ledus sega vai iežu slānis, šādu ideju 2017.gada oktobrī pauda planetologs Alans Štērns. Viņš bija NASA galvenais pētnieks, kurš analizēja datus, kurus ieguva kosmiskā zonde “New Horizons,” kura 2015.gada jūlijā sasniedza Plūtona orbītu.

Lasīt tālāk ...

Vinstons Čērčils par ārpuszemes dzīvības iespējamību

Vinstons Čērčils (1874.–1965.g.), britu politiķis, II Pasaules kara laika britu politiskais līderis, par ārpuszemes dzīvības iespējamību Visumā spriedis, gluži tāpat kā mūsdienu zinātnieki, žurnālā “Nature,” komentējot Čērčila eseju “Are We Alone Space?”, raksta astrofiziķis Mario Livio.

Lasīt tālāk ...

Uz Marsu, dzīvības meklēšanai, drīzumā varētu nosūtīt DNS sekvenēšanas ierīci

Masačūsetas Tehnoloģiju institūta zinātnieki paziņojuši, ka sekmīgi turpina izstrādāt DNS sekvenēšanai paredzētu aparātu, kas spēs ilgstoši darboties kosmosa apstākļos. Ar šo ierīci tās veidotāji kādu dienu cer atrast dzīvību uz Marsa vai citviet Saules sistēmā.

Lasīt tālāk ...

Atakamas īkstītis - "briesmīgs citplanētiešu punduris" vai deformēts cilvēka embrijs?

2013.g. aprīļa beigās un maija sākumā pasaules tīmekļa portālus apskrēja ziņa, ka Atakamas citplanētietis, kā daži amerikāņu ufologi bija nodēvējuši pamestā pilsētā, Čīlē pirms 10 gadiem atrastās, tikai 150 mm garās cilvēkveida radījuma mumificētās atliekas, atbilstoši atšifrētajai DNS secībai, tomēr ir cilvēks. Ažiotāžu toties izraisīja Stenforda universitātes (ASV) zinātnieku atzinums, ka īkstītis nāves brīdī bijis 6 līdz 8 gadus vecs.

Diemžēl, latviešu valodā rakstošie plašsaziņas līdzekļi, vēstot par šo gadījumu, nespēja sniegt ne visaptverošu ieskatu Atas, kā īkstīti drīz pēc tā uziešanas nodēvēja ārzemju prese, atrašanā un izpētē, nedz arī iepazīstināt lasītāju ar citu speciālistu izteiktajiem, no Stenfordas ekspertu secinājumiem atšķirīgajiem viedokļiem un sīkaliņas morfoloģisko īpatnību skaidrojumiem. Kā allaž, Aliens.lv piedāvā aizpildīt stāsta trūkstošos robus. 

Lasīt tālāk ...

Tatuīnas pasaules varētu būt apdzīvojamas

Planētas ar divām saulēm, tāpat kā “Zvaigžņu karu” filmu sērijas varoņa Lūka Skaivokera dzimtā tuksnešiem klātā planēta Tatuīna (Tatooi), patiešām varētu būt dzīvībai piemērotas, teikts jaunā pētījumā, kas 6. aprīlī publicēts žurnālā Nature

Lasīt tālāk ...

Marsa vārdā, stāt! Pēc kādiem likumiem dzīvos jaunie marsieši?

Šķiet, nevienam nav šaubu, ka kaut kad netālā nākotnē, iespējams, pēc gadiem 20 vai 30, cilvēks dosies uz Marsu, lai izpētītu un, varbūt, pat kolonizētu Sarkano planētu. Tāpat, ar visai lielu pārliecību, ja vien nenotiks kādas tektoniskas ģeopolitiskas pārmaiņas, var teikt, ka pirmie tur nonāks pasaules lielākās ekonomikas un vadošās tehnoloģiju lielvalsts – ASV – pilsoņi. 

Lasīt tālāk ...

Britu astrofiziķis Stīvens Hokings joprojām baidās no citplanētiešiem

Slavenais britu astrofiziķis Stīvens Hokings 2010.gadā paziņoja, ka augsti attīstītie citplanētieši visticamāk ir alkatīgi laupītāji, kuri klejo pa Visumu, meklējot planētas, kuras iekarot un kolonizēt. Arī 26 minūtes garajā dokumentālajā filmā “Stephen Hawking's Favorite Places” britu zinātnieks atkārtoti brīdina, ka cilvēcei vajadzētu būt ļoti piesardzīgai, cenšoties nodibināt kontaktus ar ārpuszemes civilizācijām.

Lasīt tālāk ...

Cilvēki uz Marsa? Kāpēc mūsu tur vēl nav?

Sarkanīgajos toņos iekrāsotais Marss vienmēr ir vilinājis zinātniekus un fantastus. Par došanos uz Sarkano planētu cilvēce sapņo jau vismaz 70 gadus, taču tikai XXI gs. tehnoloģijas ir attīstījušās tiktāl, ka šāds ceļojums sāk šķist aizvien reālāks.

Lasīt tālāk ...

Visums ir 10 reizes lielāks nekā uzskatīts līdz šim

Visums oficiāli kļuvis vismaz 10 reizes lielāks! Nē, nav notikusi nekāda kosmiska mēroga kataklizma, matricas pārstartēšanās vai kas tamlīdzīgs – vienkārši zinātnieki, pētot ar Habla kosmisko teleskopu iegūtos datus, izsecinājuši, ka redzamajā kosmosā atrodas nevis 100 līdz 200 miljardi galaktiku, kā astronomi domāja līdz šim, bet vismaz 2 triljoni galaktiku. Raksts par atklājumu publicēts izdevuma “Astrophysical Journal” oktobra laidienā.

Lasīt tālāk ...