Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Džeimsa Veba teleskops

The James Webb Space Telescope, JWST.
Nosaukts ASV Valsts aeronautikas un kosmosa izpētes pārvaldes (NASA) bijušā direktora Džeimsa Veba vārdā.

Milzīgs teleskops, kas vēl nav nogādāts un uzstādīts kosmosā. Sāks darboties 2021.gadā. Tas izmantos savas uzlabotas infrasarkanās attēlveidošanas iespējas, lai iegūtu detalizētāku informāciju par šo citplanētu atmosfēru.

Atradīsies ap 1,5 miljoni km attālumā no Zemes (4 reizes tālāk nekā Mēness) - Lagranža 2.punktā. tas nozīmē, ka teleskops riņķos ap Sauli, nevis ap Zemi, kā Habla teleskops.

Kopējais svars - ap 7 t.

Vēsture. Darbs pie jaunā tipa Veba teleskopa sākās jau pirms orbītā bija nonācis Habla teleskops - 1989.gadā. Zinātnieki jau tad saprata, ka viņiem būs nepieciešams jaudīgāks instruments. Projektā sadarbojās ASV, Eiropas un kanādas kosmosa izpētes aģentūras, tas uz priekšu virzījās gausi.
Teleskopa konstruēšana sākās 2004.gadā, kopš tā laika vairāk kā 2 reizes palielinājās projekta izmaksas. Observatorijas palaišana kosmosā ik pa laikam atlikta kopš 2011.gada. 

Lielāko daļu pētījumu ar teleskopu iecerēts veikt infrasarkanās un ultravioletās gaismas diapazonā. Tas nozīmē, ka teleskopa instrumenti spēs izlauzties cauri milzīgajiem kosmisko putekļu un atlūzu mākoņiem, lai saskatītu to, kas nebija pa spēkam iepriekšējam - Habla teleskopam.

Saites.
Teleskopi.