Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Velss, Herberts

Britu fantastikas rakstnieks.

Dzīvesgājums. Krievijā Velss bijis vairākkārt. Pirmo reizi tas noticis 1914.gadā, kad viņš ieradās Pēterpilī. Krievijas impērijā redzētais un runātais uz Velsu atstāja lielu iespaidu - atgriezies dzimtenē Velss aicināja ieviest krievu valodas mācīšanu līdztekus vācu un franču valodām. Britu ierēdņi gan atsaucību neizrādīja.
Otro reizi tas notika 1920.gada septembrī - viņš apmeklēja nu jau Padomju Krieviju. Velsu uz Krieviju uzaicināja Ļevs Kameņevs, kad tas atradās Londonā padomju delegācijas sastāvā. Savas vizītes laikā satikās ar Ļeņinu, ko vēlāk nosauks par "Kremļa sapņotāju." Valstī vēl risinājās pilsoņu karš un oficiālās Londonas attieksme pret lielinieku režīmu, maigi izsakoties, nebija draudzīga.
Pašam rakstniekam izveidojās visai draudzīgas attiecības ar padomju varu. Vēlāk, stāstot par tikšanos ar Ļeņinu, rakstnieks pastāstīja arī par galvenajām domstarpībām ar viņu. Pats Velss bija sabiedrības evolucionāras attīstības piekritējs, uzskatot, ka uzcītīga darba rezultātā kapitālistiskā sistēma pārvērtīsies kolektīvismā. Turpretim Padomju Krievijas vadoņa pasaules uzskats bijis saistīts ar marksisma teoriju par neizbēgamo šķiru cīņu.
Trešo reizi Velss apmeklēja nu jau PSRS - tas notika 1934.gadā. Ar Staļinu nekāda diskusija nesanāca, jo viņš negrasījies sāņus spert ne soli no marksisma-ļeņinisma teorijas. Tai pat laikā viņam par Staļinu izveidojies oriekšstats kā par patiesu un godprātīgu cilvēku. Tomēr Padomju Krievijā Velss vīlās - valsts grimusi "padomju pašpietiekamības apdullinošajos sapņos" un kustājusies pretim "jaunai melu sistēmai." 
Vairs rakstnieks Krievijā nav viesojies.

Paredzējumi. Savos fantastikas romānos paredzēja eskalatoru, automātisko atbildētāju, centrālapkures un automātisko durvju parādīšanos.

Darbi.
"Pasauļu karš." 1898.gada romāns par marsiešu iebrukumu uz Zemes. No šā romāna iedvesmojās seriāla “Pasauļu kari” veidotāji XXI gs. sākumā.
"Neredzamais cilvēks."

Saites.
Zinātniskā fantastika.