Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Mūzikas instrumenti

      Arfa.
      Flauta.

Ģitāra.
Spāņu ģitāra.
Džambo.
Havajiešu ģitāra.
Bušmeņu ģitāra.
Ulukele - "lēkājošā blusa" (laikam no bušmeņu valodas). Tas tādēļ, ka pirkstu kustības, to spēlējot, atgādina blusas lēcienus.

Kontrabass. Vislielākais stīgu instruments ar 4 stīgām, viszemāko skaņu. Mūsdienās to izmanto simfoniskajos orķestros, džeza un kantrī mūzikas grupās.
To XVII gs. vidū, pārveidojot vijoli, radīja itāļu meistars Mikele Todīni.
Kontrabass pirmo reizi orķestrī tika izmantots 1699.gadā Džuzepes "Aldrovaēzars."

Ksilofons. Nosaukuma cilme nāk no grieķu valodas vārdiem "koks" un "skaņa."
Tas pirmo reizi mūzikas avotos minēts XVI gs. sākumā. To ar nosaukumu hueltze glesher aprakstījis komponists un ērģelnieks Arnolts Šliks. Sitaminstrumenta mūsdienīgo konstrukciju XIX gs. 30.gados radīja baltkrievu muzikants Mihoels Guzikovs.
Ksilofons sastāv no 3 vai 4 rindās novietotām hromātiski skaņotām no apakšas iedobtām koka plāksnītēm, pa kurām sit ar divām koka vālītēm. 
Viens no slavenākajiem skaņdarbiem, kura izpildīšanā izmanto ksilofonu, ir Kamila Sen-Sāna simfoniskā poēma "Nāves deja."

Vuvuzela. No zulusu valodas - "taisīt troksni." Vuvuzela ir apmēram 65 cm gara plastmasas taure, kas rada spalgu skaņu, galvenokārt Si bemola tonī. To 1970.gadā izgudroja dienvidafrikānis Fredijs Māki, un ideja par to viņam radās vērojot 1970.gada Pasaules kausu futbolā. Vuvuzelu viņš izveidoja no sava divriteņa signāltaures, to pagarinot. Pasaule par vuvuzelu uzzināja 2010.gadā FIFA Pasaules kausa finālturnīra laikā, kas norisinājās DĀR.