Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Caidama, Caidamas ieplaka

Tektoniska ieplaka Tibetas kalnienes ZA, Tibetā.

Garums - ap 700 km.
Platums - 100-300 km.
Augstums - 2600-2900 m vjl.

Ieplaku no visām pusēm ietver kalnu grēdas - Altintags, Naņšaņs, Kuņluņs. ZR daļa - smilšains līdzenums ar atsevišķiem uvāliem un uvālu grēdām. DA - solončaki (ap 1600 kvkm). Solončaku pazeminājumos izsīkstoši ezeri. Tuksneši, priekškalnēs - sausās stepes. Naftas un vārāmās sāls atradnes.

Saites.
Tibetas kalniene.
Tibeta.

Ciecere, Cieceres upe

Latvijas Dabas muzeja paleontoloģijas ekspozīcijā parādītas pirms 365 miljoniem gadu dzīvojušā pasaulē primitīvākā tetrapoda jeb četrkāja Ventastega curonica fosilās atliekas, kuras tika atrastas Latvijā, Cieceres upes krastos

Čandigāra

Pendžabas un vēl vienas Indijas pavalsts kopējs administratīvais centrs.

Aplūkojamie objekti.
      Fantasy Rock dārzs. Indijas versija par Antonio Gaudi slaveno Guell parku.

Saites.
Indija.

Čūsku sala

Ukrainai piederoša sala Melnajā jūrā.

Salas platība ir 20,5 hektāri, maksimālais garums un platums – tikai 615 un 560 metri. Krasts ziemeļaustrumos ir ap piecu metro augsts, dienvidrietumos – ap 25 metriem, maksimālais – 41,3 metri virs jūras līmeņa. Trūcīgajā augsnē aug stepes zāle, koku nav.

Vēsture. Saskaņā ar sengrieķu leģendu, salu no jūras izcēlusi dieviete Tetīda savam dēlam Ahillejam.
Pirmo reizi Čūsku sala pieminēta dzejnieka Arktina vēstījumā VII gs. vidū pmē. Senlaikos tā bijusi zināma kā Svētlaimīgo sala. Ahillejs šeit esot dzīvojis kopā ar Trojas Helēnu. Saskaņā ar leģendu te atrodoties Ahileja svētnīca un viņa kaps, lai gan par to neko nevēsta arheologi.
2022.gada krievu-ukraiņu karā Čūsku salā risinājas nozīmīgi notikumi. Kā nekā krievu impēristu ideologs Dugins (ļoti ietekmējis mazizglītotā V.Putina uzskatus) tai piešķīra milzīgu nozīmi: "Mūsējie ieņēmuši Čūsku salu. Čūsku salai Melnajā jūrā ir noteicošā loma sakrālajā ģeogrāfijā, atsaucoties uz Vasile Lovinesku (Hetikuss). Tur atradās sena Apolona svētnīca. Kas kontrolē Čūsku salu, tas kontrolē pasaules vēstures gaitu."
Šeit kā varoņi gāja bojā 14 salas aizsargi. Uz krievu karakuģa piedāvājumu padoties tie atbildēja vienkārši: Pošol nahuj, korabļ! Vēlāk gan izrādījās, ka ukraiņu robežsargi nav gājuši bojā, bet saņemti gūstā. Vēlāk atgūti apmainot gūstekņus, atbrīvots arī slavenās frāzes autors.
Turpmāk krievi salu gribēja izmantot kā bāzi pretgaisa aizsardzībai, līdzekli ukraiņu ostu bloķēšanai un plānotai desanta izsēdināšanai Odesas sagrābšanai. Tomēr īstenībā sala kļuva par lamatām, jo bija grūti apgādājama, bet ukraiņi spēja to aizsniegt ar artilēriju un arī zalvju artilēriju un bairaktāru droniem. Ukraiņu apšaužu rezultātā krievi cieta lielus un regulārus zaudējumus dzīvā spēkā un pretgaisa aizsardzības ierīču ziņā. Viss krieviem pasliktinājās vēl vairāk, kad ukraiņi saņēma no britiem pretkuģu raķetes Harpoon. Visai ātri tika nogremdēts liels krievu apgādes kuģis "Vasīlijs Behs." Krievu lietas salā pasliktinājās tiktāl, ka 30.jūnijā krievu okupanti no salas aizbēga. Līdz ar to bija izsapņots pēdējais "Odesas desanta" elements.

Saites.
Melnā jūra.

Čonkvinga

Chongqing.
Viena no 4 Ķīnas pilsētām, kas veido atsevišķu, provincēs neietilpstošu muinicipalitāti. 

Aplūkojamie objekti.
      Baltā imperatora pilsēta. Leģendām un nostāstiem apvīts antīks valdnieku svētnīcu komplekss. Kaut kur Čonkvingas tuvumā?
      Kvatangas aiza. Qutang Gorge. Ķīna. Pirmā un cēlākā no Jandzi upes aizām. Kaut kur Čonkvingas tuvumā?
      Xiaozhai Tiankeng. Lielākā karsta kritene pasaulē - 662 m dziļš ovālveida kanjons. Tādus Ķīnā dēvē par "debesu caurumiem."   
      Furonga ala. Furong. Pazemes labirints ar vēl neredzētiem un pārsteidzošiem alu veidojumiem, kas nav sastopami citur. 
      Wansheng akmens mežs. Visdažādākie kaļķakmens klinšu veidojumi visvisādās formās. Patiesi unikāls dabas mākslas darbs. 
      Three Natural Bridges ģeoparks. Viena no Ķīnas dabas pērlēm, kur pazemes upe izgrauzusi masīvus tiltus, šauras aizas un alas.
      Southern Hot Springs park. Karstie avoti anaviskā kalnu apvidū.
      Trīs aizas. Huanhē upes veidojums. Tām ir stāvas sienas un groteskas virsotnes - Bingling, Liujiaxia, Yanguoxia.

Saites.
Ķīna.