Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Droni

Bezpilota lidaparāti.

Populārākie ražotāji:
      DJI (Ķīna).
      Parrot (Francija).
      Xiaomi (Ķīna).
      Hover (Ķīna).
      AeroVironment (ASV).

2021.gada Armēnijas-Azerbaidžānas karā par Kalnu Karabahu izšķirošu nozīmi azerbaidžāņu uzvarā nospēlēja Turcijā ražotie kaujas droni Bayraktar.
2017.gada ANO konvenciālo ieroču kontroles sēdē Bērklijas universitātes profesors Stjuarts Rasels prezentēja par plaukstu mazāku dronu, kas spējīgs nest 1 gramu sprāgstvielas - tas ir pietiekami daudz cilvēka nogalināšanai. Galvenais - tie spēj darboties spietos. Droni - slepkavas (slaughterbots).
Amerikāņu droni MQ-9 Reaper spēj iznīcināt kaujiniekus simtiem kilometru attālumā no bāzes.

Bayraktar. Turku ražotāja Baykar izgatavota taktiska bezpilota sistēma. Pašlaiks (2021.gada sākums) 180 tādi droni atrodas Tucijas, Kataras, Ukrainas un Azerbaidžānas rīcībā, arī Polija grasās pirkt 24 šos dronus. Bayraktar droni tehniski ir līdzvērtīgi amerikāņu MQ-9, taču ir daudz lētāki. Turku drons ir bruņots ar 4 raķetēm un lāzera tēmēšanas sistēmu, tā darbības tālums ir 200 jūdzes, ko ierobežo radiosakaru darbība (amerikāņu MQ-9 tā ir 5 reizes lielāka).
Ar šo dronu palīdzību mainīta kara gaita Sīrijā, Lībijā un kalnu Karabahā. Krievija pārtraukusi aviosatiksmi ar Turciju dēļ tā, ka tā šos dronus pārdevusi Ukrainai, kas tos daudz un efektīgi izmantojusi 2022.gada krievu-ukraiņu kara gaitā.

Ace One. Ukraiņu teorētiski izstrādāts kaujas drons. Apgādāts ar  stealth tehnoloģiju, turboreaktīvo dzinēju un var nest 1 t smagu apbruņojumu:
      -  garums - 8 m, platums - 11 m;
      -  maksimālais ātrums - 0,95 Maxa;
      -  maksimālais pacelšanās augstums - 13,5 km;
      -  darbības radiuss - 1,5 km. 
Drona un tā zemes stacijas ražošanas izmaksas plānotas 12-13 miljoniem dolāru.

Switchblade. "Saliekamais nzis." Tāds nosaukums saistītd ar to, ka atsperoti spārni atrodas sakļautā veidā palaišanas iekārtas iekšienē un atvāžas tad, kad drons tiek izšauts gaisā. Droni-pašnāvnieki.  Aprīkoti ar kamerām, tēmēšanas sistēmām un kaujas galviņām. Drons var nest Javelin tipa kaujas lādiņu bruņutehnikas iznīcināšanai. Ražotājs - AeroVironment.
Vairāki modeļi. Piemēram, 300 modelis var iznīcināt mērķi līdz 10 km attālumā, ierobežots lidojuma laiks sakarā ar akumulatora izmēru. Svars - ap 2,5 kg. 600 modelis sver 23 kg, spēj uzbrukt ar ātrumu 185 km/st. Tas var tikt uzstādīts uz transporta platformas zemē, kā arī izmantors kā gaiss-virsma tipa trieciena lādiņš.

Orions. омандование Воздушных сил ВСУ сообщило об уничтожении 7 апреля российского беспилотника «Орион», который может использоваться как ударный.

Сообщается, что «Орион» сбили зенитные ракетные войска без указания места.

Что известно о беспилотнике «Орион»
Разрабатывать его в 2011 году начала компания «Кронштадт» (недавно попала под западные санкции). Его задачами должны были стать разведка и длительное воздушное патрулирование на высотах 5-7 км с возможностью нанесения ракетного или бомбового удара.

В 2015 году «Кронштадт» произвела первый образец такого беспилотника, который впоследствии начал поступать в российскую армию под названием «Иноходец», а на экспорт – как «Орион».

Этот БПЛА весом до тонны может подниматься на высоту 7,5 км и находиться в воздухе сутки с грузом 60 кг.
Заявленный радиус действия «Ориона» – 250 км со скоростью 120 км.

Он может нести одновременно шесть небольших управляемых авиабомб КАБ-20 или три больших таких бомбы КАБ-50.


Стоит отметить, что его ударные способности сомнительны. Российская пропаганда регулярно хвалит его ударные возможности. На одном из видео показано, как «Орион» якобы уничтожает беспилотник.