Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Gobas

Ainu Radīšanas mītā stāstīts par Čikisani-kamui, kura pieņēmusi gobas - pirmā koka uz Zemes, izskatu.

Greja knābvaļi

M.grayi.
Viens no vispazīstamākajiem mezoplodonu ģints pārstāvjiem.

Saites.
Mezoplodonu ģints.

GEANT

Gigabitu datu pārraides ātrumu Eiropas akadēmiskais tīkls (Gigabit European Academic Network).

Projekts, kuru 2001.gadā uzsāka realizēt 27 Eiropas akadēmiskie tīkli, kā galveno uzdevumu izvirzot Eiropas zinātniski pētnieciskā tīkla tālāku attīstību.

GÉANT uzdevums ir nodrošināt ātrus starptautiskos tīmekļa sakarus, kas tiek piedāvāti lietotājiem no izglītības un zinātnes organizācijām. Pašlaik tiek realizēts projekta trešais posms ar nosaukumu GN3.

 

Grid tīkls

Tīkls, kas, tāpat kā savulaik vispasaules tīmeklis, tapis CERN („European Organization for Nuclear Research” jeb „Eiropas organizācija kodolenerģijas pētījumiem”) paspārnē.

Faktiski – šī tehnoloģija tika radīta, lai varētu risināt kodolfizikas uzdevumus. Šodien pasaulē „Grid” tīklus aktīvi izmanto zemestrīču prognozēšanai un to seku modelēšanai, gruntsūdeņu piesārņošanas un attīrīšanas procesu pētīšanai, cilvēka arteriālās sistēmas modelēšanai. Ir pat atsevišķas programmas, kas, izmantojot „Grid”, meklē zāles pret vēzi vai palīdz veikt pētījumus ģenētikā. Arī tādās jomās kā bioķīmija, gēnu inženierija, vides zinātnes, datorlingvistika, kvantu datoru pētījumi un daudzās citās vairs neiztikt bez „Grid” tīklu iespējām. Praksē tas nozīmē, ka „Grid” vidē matemātiskos aprēķinus veic vienlaikus uz vairākiem procesoriem. Tādā veidā tiek taupīts laiks, kas vajadzīgs pat „superdatoriem”, lai atrisinātu pietiekami lielus un komplicētus uzdevumus. Šādus uzdevumus var „saskaldīt” vairākās daļās, katru no kurām pēc tam rēķina savs procesors.

 

Gibsa fāžu likums

Sakarība starp fāžu skaitu n, komponentu skaitu k un to fizikālo parametru skaitu r, kas nosaka fāžu līdzsvaru heterogēnā sistēmā: < un = k+r.

Parasti sistēmas līdzsvara stāvokli nosaka 2 parametri - temperatūra un spiediens; tad likums ir šāds: n < un = k+2. Gibsa fāžu likums nosaka sistēma termodinamisko brīvības pakāpju skaitu fī = k-n+r. 

To formulējis amerikāņu fiziķis Dž.V.Gibss 1876.gadā. Likumam ir svarīga nozīme heterogēnu sistēmu pētījumos.

Saites.
Termodinamikas fāze.