Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Politkorektuma vārdā peldbaseinu glābšanas dienestā pieņem darbā cilvēkus, kas nemāk labi peldēt

Arizonas pavalsts galvaspilsētā Fīniksā šīs ASV pilsētas pašvaldība izlēmusi, ka nav pieļaujama situācija, kad gandrīz visi publisko peldbaseinu dzīvības glābēji ir baltie, arī tajās peldvietās, kuras pārsvarā apmeklē latīņamerikāņu un nēģeru bērni. Lai nodrošinātu "daudzveidību," šajā darbā nolemts pieņemt minoritāšu pārstāvjus, neskatoties uz to peldētprasmi.

Viena no vietām, kur Fēniksas ūdenssaimniecības departamenta pārstāvji pagājušās ziemas laikā rekrutēja topošos dzīvības glābējus bija Alhambras vidusskola, 90% no kuras audzēkņiem ir latīņamerikāņi, aziāti un nēģeri. Līdzīgi kā citām mazāk prestižām skolām, arī Alhambras vidusskolai nav savas peldēšanas komandas.

Pilsētas administrācijas darbiniece Melisa Boila, kura vadīja rekrutēšanu Alhambrā, runājot ar studentiem uzsvēra, ka viņa nemeklē labus peldētājus. "Mēs strādāsim, lai uzlabotu jūsu peldētprasmi," - viņa saka.

Boilas kolēģe Kellija Martinesa skaidro, kāpēc pašvaldība šādi rīkojas: "bērni peldbaseinos ir vai nu spāņi, vai nēģeri vai sazin kas (or whatever), bet ikviens dzīvības glābējs ir baltais un mums tas nepatīk. Nav runa par bērniem, runa ir par valodas jautājumiem."

Peldēšana joprojām ir sporta veids, kurā dominē baltie. 2010.gadā ASV publicēts pētījums liecina, ka baltie peldētāji uzrāda ievērojami labākus rezultātus nekā nēģeri un latīņamerikāņi. Atbilstoši arī visi, aptuveni 500 peldbaseinu dzīvības glābēji Fēniksā nāk no skolām, kuras atrodās pilsētas turīgākajos, balto apdzīvotos rajonos, kas ir tālu no "minoritāšu" peldbaseiniem.

"Tur arī ir problēmas sakne," - saka Fēniksas publisko peldbaseinu pārraudze Bekija Haleta. "Ja bērni neiemācās peldēt, tie pieauguši paši nepeld un, savukārt, neved peldēt arī savus bērnus." Loģika pārliecinoša, bet kāds tam sakars ar peldbaseinu dzīvības glābēju rasi?

"Atklāti sakot, man ir nedaudz bailes no ūdens un es tās gribētu pārvarēt," - saka viens no rekrutēšanas programmā iesaistītajiem Alhambras skolniekiem Jēzus Himeness. Viņš bērnībā ar vecākiem nav gājis peldēt, bet doma par dzīvības glābšanu viņam šķiet saistoša. "Ir patīkami apzināties, ka, gadījumā ja kāds nonāk problēmās, tu vari viņu izglābt jebkurā brīdī."

Ja Himnesa kandidatūru apstiprinās un viņš kļūs par dzīvības glābēju, raksta npr.org, baseina darbinieki visu vasaru strādās, lai uzlabotu viņa peldētprasmi.

Jautājums par to, cik liela nozīme brīdī, kad dažu sekunžu laikā jāmetās palīgā slīkstošajam ir tieši valodas nevis peldēšanas prasmei, šajā "daudzveidības" ieviešanas kontekstā aplūkots netiek. Zīmīgi, ka Fēniksas peldbaseinos, cik var noprast, nav bijusi neviena problēma, kas būtu radusies balto dzīvības glābēju valodas zināšanu vai attieksmes dēļ. Tāpat, šķiet, pašvaldība uzskata, ka ikviens spāniski runājošais prot arī ķīniešu, korejiešu un citu minoritāšu valodas, bet pēdējie, savukārt, spāniski... Kā šādas neiedomājamas poliglotu prasmes varētu būt savienojamas ar sākotnējo uzstādījumu, ka ne spāņu, ne nēģeru, ne "sazinkādi" bērni neprot angliski (t.i. - valodu, kurā tie mācās skolā), - arī to, saprotams, ne Boila, ne Martinesa, ne Haleta, ne kāds cits Fēniksas runas vīrs vai sieva nepaskaidro.

Avots:
npr.org

Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.