Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Denveras NLO: citplanētiešu lidaparāts vai muša?

Kāds Kolorādas pavalsts galvaspilsētas Denveras (ASV) iedzīvotājs novembra sākumā iesūtījis vietējam TV kanālam KDVR ar amatieru videokameru uzņemtus kadrus, kuros debesīs virs pilsētas redzami pa nelineārām trajektorijām lidojoši nezināmi objekti. KDVR pieaicinātais aviācijas eksperts atzīst, ka redzētajam nespēj rast skaidrojumu, kamēr digitālā video speciālists ar 20 gadu stāžu ir pārliecināts, ka kadrā iekļuvuši kukaiņi.

Video iesūtījušais anonīmais denverietis, nezināmu nolūku vadīts, vismaz mēnesi ilgā laika posmā regulāri veicis stacionāru filmēšanu kādā nomaļākā, par Federālo augstieni (Federal Hights) sauktā pakalnā ar skatu uz pilsētas centrālo daļu. NLO, pārvietojoties mums zināmajiem lidaparātiem neraksturīgos veidos, pēc viņa vārdiem parādījušies galvenokārt ap pulksten vieniem dienā, šķietami paceļoties un nolaižoties kaut kur Denveras metro rajonā.

Lai pārbaudītu video ticamību, TV kanāls nosūtīja savu operatoru Noāsu Skineru (Noah Skinner) uz to pašu vietu, kur tika nofilmēti NLO. Reportiere Heida Hemata (Heidi Hemmat), kura par šo gadījumu sagatavoja sižetu, stāsta, ka Skiners filmējis vienu stundu, no pusdienlaika līdz vieniem. Kad Skinera uzņemto video studijā noskatījās, arī tajā bija redzams gaisā lidojošs nezināms objekts.

Lai noskaidrotu, kas ir redzams mīklainajā video, raidījuma veidotāji kā ekspertu uz studiju bija uzaicinājuši kādreizējo komerciālo reisu pilotu, tagad ASV Federālās aviācijas administrācijas (FAA) Negadījumu novēršanas programmas konsultantu Stīvu Kovelu (Stewe Cowell). Paužot savu viedokli par nofilmētajiem kadriem viņš teica: "Es to nevaru atpazīt. Tā nav ne lidmašīna, ne helikopters, tie nav arī putni. Iespējams tās ir kādas atlūzas, ko ceļ augšup gaisa strāvas, taču es teiktu, ka tas ir raksturojams kā nezināms lidojošs objekts (NLO)."

Arī no valsts dienestiem saņemtās atbildes nekādu skaidrojumu nesniedza. Tā, atbildot uz kanāla KDVR pieprasījumu, FAA Hemetai atsūtīja ziņu, ka gaisa satiksmes kontrole attiecīgajā teritorijā nav novērojusi nekādus lidojumus, kas varētu izskaidrot uzfilmētajā materiālā redzamo. "Neko neparastu nav pamanījuši ne radari, ne cilvēki, kas skatās ekrānos," - teikts vēstulē. Arī gaisa aizsardzības dienesta speciālisti, kas Koloradospringsā cītīgi vēro debesis, sargādami ASV no iespējamajiem teroristu uzbrukumiem, NLO novērojumu laikā Denveras apkārtnē nekādas neizskaidrojamas aktivitātes nebija ievērojuši.

Neskatoties uz sižeta noslēgumā Heidas Hematas izteikto apgalvojumu, ka videokameras ierakstā "noķertie" objekti nekādā ziņā nav putni, un pavisam jau ne vaboles, profesionālajam fotogrāfam un kinooperatoram ar 20 gadu stāžu Metjū Tomasam (Matthew Thomas) tomēr ir cits viedoklis - viņš uzskata, ka video redzami tikai un vienīgi kukaiņi.

"Tie ir priekšplāna kukaiņi," - raksta M.Tomass, komentējot ziņu par Denveras NLO. "Dibenplānā lēkājoši sienāži, piemēram, kļūst pavisam ātri, ja lēciena brīdī atrodas tuvu kamerai. Es negaidu, ka "aviācijas eksperts" kaut ko sapratīs no videokameras slēdža un perspektīvas jautājumiem, bet es pavisam noteikti gribētu, lai žurnālisti, kad runā par šādām lietām, uzaicina atbilstošas nozares ekspertus."

"Ārpus fokusa esoši priekšmeti, tos ar lielu kadru skaitu sekundē uzņemot CMOS matricu kamerās, kas apgādātas ar četru lapiņu īrisa tipa diafragmu, izskatīties kā regulāri, dimantu formas daudzskaldņi. To sauc par bokeha efektu un tas ir redzams daudzos attēlos, kuros dibenplāna un priekšplāna gaismu mijiedarbība veido apļus, astoņstūrus un sešstūrus. Šī forma nav redzama kameras skatulaukā - to, apstrādājot un reducējot kustošos objektus, datu nesējā ieraksta kameras programmatūra," - paskaidro Tomass.

Avoti:
kdvr.com
en.wikipedia.org

Pirmo reizi publicēts 14.11.2012.