Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Kubas piekrastes nogrimušās būves

Ziemeļos no Kubas atklāts vesels nogrimušu celtņu komplekss 10 akru platībā.

Atrašanās vieta. Salas rieteņu gala Gvanakabibes (Guanahacabibes) pussalas ziemeļu piekrastē, tāda pat nosaukuma līcī.Apraksts. Uziets vesels nogrimušu celtņu komplekss 10 akru platībā (citur teikts 20 km2 vai pat 40 km2).

Atklāšna un izpēte. 2001.gada maijā Gvanakabibes līcī Kubas rietumos strādāja Kubas un Kanādas kopīga ekspedīcija, kas Kubas valdības pasūtījumā pētīja salas piekrastes reljefu. Dziļūdens pētīšanas ierīces fiksēja līča dzīlēs milzīgu akmens struktūru, kas līdzīga zemūdens pilsētai ar it kā speciāli veidotiem laukumiem un ielām. Ekspedīcijas vadītāja jūras inženiere Paulīne Zelicka (Paulina A.Zelitsky) paziņoja, ka 670 m dziļumā atklāta pilsēta 20/40 km2 platībā. Pētījumos piedalījās arī viņas vīrs Pauls Vaincveigs, tie abi bija privātā Kanādas uzņēmuma Advanced Digital Communications (ADC) īpašnieki.
Ekspedīcijas sonārs 610-730 m dziļumā uzgāja lielas regulāras akmens struktūras 2 km2 platībā. Tas likās ļoti neparasti, tādēļ uzņēmums nosūtīja uz šo vietu īpašu zemūdes robotu ar videokameru, kas spētu fiksēt objektus daudz labākā kvalitātē un izšķirtspējā. Videomonitorā varēja vērot kaut ko līdzīgu vairākpakāpju piramīdām, taisnstūriem, milzu apļiem, kas veidoti no apstrādātiem granīta blokiem. Bet pārsteidzošākais — uz šo bloku sāniem atklāti mīklaini uzraksti. Akmeņi, kas ideāli sagriezti un salikti viens uz otra, atgādina Stounhendžā aplūkojamo akmeņu krāvumu.
"Tās ir ārkārtīgi īpašas struktūras," - paziņoja ģeologs, Kubas Dabas vēstures muzeja pētījumu direktors Manuels Ituralde. Viņš sacīja, ka tuvāko mēnešu laikā no Gvanaakabibes pussalas Kubas rietumos savācamo materiālu izpētei jādod lielāka skaidrība par to izcelsmi. Ja tā tiešām izrādīsies nogrimusi pilsēta, tad taj vajagot būt kādus 50 000 gadu senai. Tomēr piebilda, ka kaut kas tāds principā nav iespējams.
Ituralde pievienojās Kanādas pētnieciskajai kompānijai ADC, lai noskaidrotu, kas ir noslēpumainie gludie, ģeometriski veidotie un granītam līdzīgie klintsgabali. Tie izkārtoti piramīdas, ceļus un citus civilizācijas atribūtus atgādinošās struktūrās.
Kad jaunumi par atklājumu nonāca mediju rīcībā, tie sāka vilkt paralēles ar Atlantīdu. 
ADC speciālisti izteikuši hipotēzi, ka tās varējtu būt senas pilsētas aliekas, un piederēt civilizācijai, kas Ameriku kolonizējusi pirms vairākiem tūkstošiem gadu, un, iespējams, atradās uz salas, kas kaut kādu kataklizmu rezultātā nogrima lielā dziļumā. Ituralde tikām paziņoja, ka droši vien "drupas" esot dabas veidojums.
Interesi par neparasto objektu izrādīja pats Kubas līderis F.Kastro un Nacionālā ģeogrāfijas biedrība. Tomēr tad šo lietu apņēma "klusēšanas mūris," nekādas jaunas ekspedīcijas tās izpētei netika nosūtītas, par zemūdens pilsētu pārstāja rakstīt masu mediji.

Arheoloģiskie atradumi tuvumā uz sauszemes. 1966.gadā arheologi bija uzgājuši kaut kādas akmens celtņu aliekas, kolonnas tika datētas ar laiku 2000.g.pmē., ja ne vēl vecākas. Šīs celtņu paliekas atrodas Kubas salas rieteņu galā vietā ar nosaukumu Pinadelrio (Pina del Rio), kur netālu jūrtā atrodas 2001.gadā Zelickas uzietās zemūdens drupas.  

Saites.
Nogrimušo celtņu saraksts.
Kuba.