Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Duņhuanas alu klosteri

Sauktas arī par Mogao alām (Mogao Caves), par Zīda ceļa "mirdzošo pērli," par "Tūkstoš Budu alām" (Thousand Buddha Grottoes vai Caves of the Thousand Buddhas).
Vecākais alās iekārtots klosteru komplekss Ķīnas ziemeļos.

Atrašanās vieta. Ķīnas ziemeļi, Gansu province, blakus pilsētai-oāzei Duņhuanai.Apraksts. Komplekss ir Ķīnas ziemeļu vārti. Pirmās alas šeit tika izraktas 366.gadā meditācijai un dievkalpojumiem. Reiz šie klosteri bija viens no budisma izplatības centriem.
Svētnīca tiek uzskatīta par budisma kultūras etalonu pasaules mākslā - lielākoties savu vērtīgo un krāsaino fresku dēļ. Alās atrodami daži no budistu mākslas labākajiem paraugiem. Šīs ir pazīstamākās no ķīniešu budistu grotām.
1987.gadā alas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Patlaban budisma statujas no Duņhuanas alām atrodas daudzos Ķīnas muzejos, kā arī Luvrā, Britu muzejā un Ermitāžā. 

Gleznojumi. Izcilākie budisma glezniecības paraugi Ķīnā. Vecākie sienu gleznojumi ir no VI gs. Šie gleznojumi uzskatāmi par pārēju uz Ķīnas, Korejas un Japānas budisma glezniecību. Dunhuaņas tiešā ietekme vērojama VIII gs. radītajos gleznojumos Narā.

Tūristam! Biļetes tempļu apmeklējumam jāiegādājas savlaicīgi, jo to administrācija lēmusi, ka dienā svētvietu drīkst apmeklēt, maksimums 6000 cilvēku (karstajā sezonā atsevišķās dienās – 10 000). 

Saites.
Budisms un budisti.
Alas un grotas.
Alu pilsētas.

Gansu province.