Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Mačakosas krītošie akmeņi Kenijā

Vairākos poltergeista gadījumos cilvēki tiek apmētāti ar dažādiem priekšmetiem - krūzēm, pannām, āmuriem, nažiem un citām lietām, kas nu kurā vietā negantajam garam gadās pa rokai. Nereti mešanai tiek izmantoti arī akmeņi. Viens no interesantākajiem akmeņus sviedošā poltergeista gadījumiem novērots 1982.gada beigās pie Kenijas pilsētas Mačakosas (Machakos).

Poltergeists, kā, raksta "Fortean Times," savas izdarības Mačakosā sācis dažas dienas pirms Ziemassvētkiem, 23.decembrī. Pilsētas nomalē dzīvojošais smagās automašīnas vadītājs Pīters Kavoi, kopā ar savu 100 gadus veco māti un dēla ģimeni patlaban ķēries klāt vakariņām, kad pēkšņi atskanējuši skaļi rībieni - kāds metis pa jumtu ar akmeņiem. Pīters dusmīgs izskrējis ārā, lai sadotu kārtīgu sutu nerātnajiem puišeļiem, kas viņaprāt bija nolēmuši iztraucēt ģimenes mielastu, taču uz ielas neviens nebija. "Kamēr es tur stāvēju un domāju, atkal sāka krist akmeņi, gan uz jumta, gan zālē, netālu no manis," - autovadītājs atcerējās.

Nākošā rītā, nu jau dienas gaismā, apmētāšana atsākās. Akmens krusa izbiedējusi ne tikai Kavoi dēla ģimeni, kura draudošo vietu nekavējoties pametusi, bet arī kaimiņus, kuri, notikušo vērojot, nosprieduši, ka Pītera māja tikusi apburta.

Nokritušie akmeņi bijuši dažāda lieluma - no sīkiem olīšiem, līdz pat kārtīgiem pusķieģeļa izmēru gabaliem. Tie bijuši pavisam parasti, Mačakosas apkārtnei raksturīgi iežu gabali. Daļa akmeņu krituši lejā taisni, virzienā no augšas uz leju, bet citi lidojuši slīpās trajektorijās, nākot no vairākām pusēm. Daži, svilpdami, pat lidojuši horizontāli, zemu virs zemes.

Pīteram, kuram kādi akmeņi arī trāpījuši, vienam no tiem ievainojot seju, pašam šķitis, ka viņa māju bombardējošie "lādiņi" materializējas no tukša gaisa vai nu otrā pusē jumtam, jeb blakus augošajā kokā. Atsevišķi akmeņi parādījušies pat mitekļa iekštelpās. Arī krituši visi akmeņi neesot vienādi -, ja daļa piezemējusies salīdzinoši mierīgi, tad citi triekušies pret zemi ar lielu spēku un sašķīduši gabalos.

Poltergeista izdarības ar akmeņiem, kas dienu no dienas ilgušas vairākas nedēļas esot redzējuši ļoti daudz liecinieku, tai skaitā vietējās cilts amatpersonas, kuras izmisušais P.Kavoi aicinājis palīgā. Neskatoties uz pūliņiem, akmeņu rašanās avotu tā arī nav izdevies noskaidrot. Kāds no vidēja ranga ierēdņiem, Viljams Ndunda, esot teicis: "Kas attiecas uz valdības informāciju [šajā sakarā] (..) tā ir pilnīga mistērija."

Avoti:
Fortean Times, no. 44 (Summer 1985): 36-37.lpp.
worldcat.org

Pirmo reizi publicēts 28.07.2013.