Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Taivānas ufologi publicē attēlu ar 'caurspīdīgu' citplanētieti

Taivānas Ufologu biedrība (TUB) 2012.gada decembra beigās plašsaziņas līdzekļiem izsūtīja fotogrāfiju, kurā kalnu ainavā pie apvāršņa redzams liels, cilvēkveidīgs, daļēji caurspīdīgs stāvs ar milzīgām plaukstām. Objekts, šķietami pagriezis galvu uz fotogrāfa pusi, dodas augšup pa kalna nogāzi. TUB uzskata, ka radījums tā savādo formu dēļ nevar būt cilvēks un drīzāk ir viesis no kosmosa.

Spriežot pēc attāluma no fotogrāfa līdz objektam, "citplanētietim" vajadzētu būt ļoti liela auguma, garumam sasniedzot vismaz 5 līdz 10 metrus. Publicētajā būtnes attēla palielinājumā nav saskatāmas it nekādas detaļas - viss ķermenis ir viendabīgi pelēki balts, tumšākām joslām iezīmējot ārējo kontūru. Ķermenis met tumšu ēnu, kas krīt virzienā pa labi - tāpat kā no zāles ciņiem un valnīša takas nomalē.

Attēlu, raksta taipeitimes.com, 2012.gada 14.maijā, ejot ar kolēģiem kalnu pārgājienā uz Jaimiņas ezeru (Jiaming Lake) Taitungas apgabalā Taivānā, 3310 m augstumā uzņēmis policists Čens Jangs Hangs (Chen Yung-huang), kurš savādo stāvu pamanījis tikai vēlāk, kad pēc atgriešanās pārlūkojis fotogrāfijas.

Nesaprotamo, ar iPhone 4 uzņemto fotogrāfiju policists nodevis izpētīšanai Taivānas Ufologu biedrībai, stāsta tās vadītājs Haņs Čo Mings (Huang Chao-ming). Tuvāk aplūkojot attēlu, "citplanētieša" apakšējā daļā ufologi ieraudzījuši paralēlas līnijas, kas varētu liecināt par dubultekspozīciju. Lai noskaidrotu, vai fotogrāfija ir īsta jeb viltojums, TUB to izsūtījusi vairākiem mobīlo tālruņu, digitālo attēlu un foto speciālistiem, tomēr noteiktu atbildi nav izdevies iegūt.

Daži eksperti uzskata, ka "citplanētietis" varētu būt kāda iepriekšēja, no telefona atmiņas kartes īsti neizdzēsušās attēla uzklājums. Haņs, savukārt, jautā, kā šādā gadījumā vecais attēls varēja uzklāties tieši tā, lai izskatītos, ka stāvs soļo pa nogāzi. Tajā pat laikā arī kritiķiem ir pamats uzdot jautājumu - kā varēja gadīties, ka policista vienīgais, attiecībā pret "citplanētieti" nejauši uzņemtais attēls šo "puscaurspīdīgo" radību "notvēra" pilnā augumā uz debesu fona, t.i. - visizdevīgākajā pozīcijā sensācijas radīšanai. Gan citplanētu kalnu tūristam, gan taivānietim pārvietojoties dažādos virzienos, daudz lielāka iespējamība taču bija uzņemt fotogrāfiju, kurā pret debesīm kontrastējoši izceļas tikai daļa no stāva.

Fotoattēlu apstrādes speciālists Čins Jangs Tai (Chien Jung-tai), kam taipeitimes.com žurnālisti plašas diskusijas izraisījušo fotogrāfiju parādīja 22.decembrī, teica, ka dubultās līnijas varētu skaidrot ar kameras kratīšanos daļēji izdzēstā attēla uzņemšanas brīdī. Tomēr vēlāk viņš norādīja, ka līnijas ir redzamas tikai nelielā fotogrāfijas fragmentā, netālu no "citplanētieša." Šāda pazīme varētu liecināt par pēcapstrādes viltojumu, taču, izpētot attēla pikseļus gan dubultlīnijā zem "citplanētieša," gan virs tās, Čins secināja, ka tie daudz neatšķiras, kas varētu liecināt, ka fotogrāfija pēc uzņemšanas nav digitāli pārveidota. Attiecībā uz TUB paziņojumā teikto, ka "citplanētietim" ir caurspīdīgs ķermenis, Čins ir skeptisks, sakot, ka tādā gadījumā ķermenim nebūtu redzama kontūra un tas nemestu ēnu.

Uz jautājumu, vai iespējams, ka policista Čena telefona kameras kadrā notikusi nejauša kalnu skata un daļēja kāda iepriekšējā attēla pārklāšanās, Čins atbildēja, ka labāk to uzdot zibatmiņu ierīču optiskās attēlatveides ekspertiem, taču, vadoties pēc pieredzes darbā ar digitālajām kamerām un mobīlajiem telefoniem, iespējamība, ka ainavā uzņemtā attēlā bez iepriekšēja nolūka veikta dubultekspozīcija dos jēgpilnu kompozīciju ir visai maza.

Avots:
taipeitimes.com 

Pirmo reizi publicēts 07.01.2013.