Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Oumuamua

Neparasts lidojošs objekts, ko 2017.gada 19.oktobrī Saules sistēmā pamanīja Havaju salās esošais PanSTARRS teleskops.

Apraksts. Tas pārvietojās tik ātri, ka tā izcelsmes vieta varētu būt tikai Saules sistēmas ārpusē.
Tā spožums krasi mainījās, tas mudinājis domāt par objekta dīvainu formu, jo sfēra būtu atstarojusi vienādu gaismas daudzumu. Mirgošanu var izraisīt disks vai cigāram līdzīgs objekts, kas rotējot ik pa laikam pagriežas pret mums ar platāko malu.
Tajā aplūkota Oumuamua orbīta, kas ieverojami atšķiras no orbītas, kas būtu radusies Saules gravitācijas lauka ietekmē. No tā var secināt, ka objektu vada kādi papildu spēki - iespējams, Saules gaismas spiediens, tomēr solārais starojums ir ļoti vājš un vērā ņemamu ietekmi uz objektu tas spētu atstāt tikai tad, ja objekts būtu ļoti plāns (plānāks par milimetru!).

Hipotēzes.
Komēta. Tomēr, ja objekts būtu komēta, tad lidojot garām Saulei, notiktu gāzu izmešana, un tas dotu papildus jaudu - kā raķetei. Tomēr tāda nenotika - pēc intensīvas izpētes nekāda komētas gāzu aste netika novērota. Gāzu noplūdes laikā vajadzēja mainīties arī Oumuamua rotācijai, taču arī tas netika fiksēts.

Citplanētiešu kosmiskā zonde. Lielākā daļa zinātnieku atzīst, ka objekts ir ļoti neparasts, tomēr atturas apgalvot, ka tas varētu būt mākslīgs.

Avoti.
Raksts žurnāla "Nature." 2018.g. 

Saites.
Kosmiskās zondes.