Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Kultūrmarksisms

Ekstrēmākā no marksima ideoloģijas formām, kas uzsver kultūru kā galveno nevienlīdzības cēloni, tādēļ vērsta uz pakāpenisku visu tradīciju, valodu, reliģiju, individualitātes, valdību, ģimeņu, likumu un kārtību nojaukšana ar nolūku nākotnē pārkrāmēt sabiedrību kā komunistiskajā utopijā.

Par kultūrmarksima pirmo teorētiķi uzskata itāļu komunistu Antonio Gramši. Tālāk šo ideoloģiju turpināja izstrādāt t.s. Frankfurtes filozofiskās skolas pārstāvji.

Kultūrmarksisti ar manipulatīvām metodēm dažādas subkultūras (pederastu/lesbiešu, "moderno mākslu") paceļ kultūras līmenī politikā, uzņēmējdarbībā un mākslā, un tai pielīdzina, tādējādi degradējot patiesu kultūru. Piemērs Latvijā tam ir Ginta Gabrāna tā saucamās "instalācijas" "Nazis, ar ko sagraizīt sev dirsu" izstādīšana renovētajā Latvijas Valsts mākslas muzejā. Kultūrmarksisti vēršas arī pret muzejos uzkrātajām zināšanām - tas izpaužas kā muzeju dekolonizācija.

Pētnieki kultūrmarksismu un tā ietekmi mēdz saredzēt kā nozīmīgu politkorektuma avotu un kā nozīmīgu manāma Rietumu pasaules cilvēcības, sabiedrisko zinātņu, kultūras un civilizācijas pagrimuma cēloni. Šajā utopijā nebūtu dzimumu, tradīciju, tikumības, dieva vai pat ģimenes vai valsts priekšstatu. 

Spilgts mūsdienu kultūrmarksisma paraugs ir Amerikas nēģeru un  t.s. "antirasistu" kustības "Melno dzīvības ir svarīgas" (Black Lives Matter - BLM) ideoloģiskā platforma. Ar mērķi likvidēt visu to, ko mēs saucam par civilizāciju. Domāšanas pārmaiņas ir kā idejiska revolūcija, ko ienesa idejas, kuras kreisā profesūra izstrādāja universitātēs, bet nu tās ir izplatījušās pa visu ASV.

Raksti.
Gramši - visbīstamākais komunists vēsturē.
Vājprāts, kas šodien pārņēmis ASV.

Saites.
Marksisms.