Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Bahamu salas, valsts, arhipelāgs

Salu valsts Karību jūras ziemeļos, sastāvoša no vairāk kā 700 salām. Ap 660 salas ir neapdzīvotas, daudzām pat nav nosaukuma.

Galvaspilsēta - Nasava.

Vēsture. Bahamu salas ir pirmā vieta, kur 1492.gada 12.oktobrī piestājusi Kolumba ekspedīcija, tā oficiāli atklādama Jauno pasauli. Leģenda vēsta, ka pēc piecu nedēļu kuģošanas Kolumba jūrnieki ieraudzījuši jūrā rozi peldam 1492.gada 11.oktobrī, no kā secinājuši, ka zeme ir tuvu. 12.oktobrī pulksten divos no rīta beidzot no Pintas priekšgala atskanēja jūrnieka Rodrigo de Triana kliedziens: „Tierra! Tierra!” Tā bija mazā Sansalvadoras (Votlinga) saliņa Bahamu arhipelāgā. Kad Kolons ar pavadoņiem nokāpa krastā Sansalvadoras salā Bahamu arhipelāgā, indiāņi uzskatīja viņu kā Atnācēju no debesīm. Viņš izkāpa krastā un Spānijas kroņa vārdā svinīgi „ieņēma šo zemi” un kā admirālis un vicekaralis pieņēma no saviem ļaudīm paklausības zvērestu. Kolumba jūrnieki Bahamu salās pavadīja 3 mēnešus.
1940.-1945.gados Bahamu salu ģenerālgubernators bija bijušais Anglijas karalis Edvards VIII.

Aplūkojamie objekti.
Nasava.
Ruma festivāls Šarlotes forta teritorijā, reizi gadā 3 dienas.
Bimini un Androsas nogrimušās būves.
Bermudu trijstūris.
Netālu jūrā. 

Ekzumas sala. Dzīvo daudz cūkas, kas peldas jūrā. Neviens īsti nezina kā tās te gadījušās - iespējams palikušas no kāda kuģa avārijas vai arī aizbēgušas no fermas kādā kaimiņu salā.

Zilais caurums. Daudz tādu caurumu atrodas pie Bahamu salām. Atrodas kādas salas krastā. Nirst bez akvalangiem - freedivers. Pa reizītei kāds iet bojā. 

Naktsmājas. Budžetniekiem švaki, jo lētākie hoteļi maksā ap 70 USD. Kaučsērferiem var sarunāt par brīvu, piemēram laivās.

Niršana pie haizivīm. Esot draudzīgas. Rifu haizivis ir 2-3 m garumā, parasti cilvēkiem neuzbrūk. Pavadoņi baro haizivis ar līdzi paņemtām zivīm. Tūristi akvalangos vēro šo izrādi kādas minūtes 30.

Saites.
Karību jūra.