Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Grodņa

Sena pilsēta Baltkrievijā, Grodņas apgabala administratīvais centrs.

Vēsture. Viena no nozīmīgākajām un skaistākajām senās Lietuvas valsts pilsētām Nemunas upes ielejā. Vēl XIX–XX gadsimtā tagadējās Baltkrievijas teritorijā, Grodņas apkaimē dzīvojuši daži tūkstoši seno jātvingu pēcteči, kuri saglabājuši savas tautas etnogrāfiskās iezīmes; arī Lietuvā vietām sastopama jātvingu etniskās grupas – dainuvju kultūra.
1939.gada jūnijā pilsētu ieņēma un sarkankrieviem sakarā nodeva vācieši, kas bija izvirzījušies pāri 1939.gada 23.augustā norunātajai Polijas sadalīšanas robežai, un tam par godu sarīkoja kopēju parādi. 
II Pasaules kara laikā (1941.-1945.g.). 1941.gada 22.jūnija vakarā padomju virspavēlniecība izdeva pavēli (Директивa №3), kas uzdeva Rieteņu frontes spēkiem sagraut uzbrūkošo vācu grupējumu un ieņemt Suvalku pilsētas rajonu līdz 24.jūnija vakaram. Uz vietas it kā spēku bija pietiekami arī artilērija un aviācija varēja atbalstīt, tādejādi Sarkanās Armijas komandieri, nezinot visu reālo situāciju, uzskatīja, ka uzdevums ir izpildāms. Tika izveidota apvienota kavalērijas un mehanizētā grupa, kuru komandēja Rieteņu frontes komandiera vietnieks ģenerālleitnants I.Boldins (И.В.Болдин). Savāktie spēki bija visai nopietni - ģenerālmajora M.Hackilēviča (М.Г.Хацкилевич) komandētajā 6.mehanizētajā korpusā tikai tanku vien ap tūkstoti. Bez tam grupas sastāvā bija vēl divas tanku divīzijas, viena motodivīzija, viena kavalērijas korpuss un divas kavalērijas divīzijas.
24.jūnijā Sarkanā Armija mēģināja doties pretuzbrukumā pie Grodņas un sarežģījumi radās uzreiz - neizdevās uzņemt sakarus ar kaimiņos esošo 3.armiju, nepalīdzēja artilērija un nepiesedza aviācija. Vācieši ātri atklāja krievu tanku pārvietošanos un pār tiem gāzās V. fon Rihthofēna komandētais 8.aviokorpuss. Artilērijas un aviācijas neesamības dēļ krievu pretuzbrukums arī izgāzās, lai gan tika sasniegtas pat Grodņas nomales, 25.jūnijā krievu karaspēks sāka atkāpties. Vāciešiem uzvarai nācās mazliet sasprindzināties un viņu XX korpuss tika aizkavēts uz 3,5 dienām.

Aplūkojamie objekti. 
       Koložas baznīca. Celta vēl pirms Meinarda ierašanās Ikšķilē. Redzama arī šodien.
       Grodņas pils. Tajā pēdējais Polijas karalis un Seims piekrita Polijas galīgai sadalīšanai. Sic transit gloria mundi...
      Korobčiči. Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja komplekss. Vietējā koka arhitektūra, neskaitāmas skulptūras, dažādi mājdzīvnieki. Iespēja izbraukt zirgu pajūgos pa ainavisko apkārtni.

Oļšanskas pils. (Ольшанский замок, Черный замок, Гродненская область) Skaistākā viduslaiku pils Baltkrievijā. Krievu ufologi to uzrāda kā AP vietu.
      Žirovičas peldvieta. Vieta ar brīnumainas izdziedināšanās īpašībām.

Saites.
Baltkrievija.