Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Orenburgas apgabals

Оренбургская область.
Apgabals Krievijas Sibīrijā ar Orenburgu kā administratīvo centru.

Aplūkojamie objekti.
Orenburga.
 Kazahu partijas "Alaš" līderiem izdevās pie Ļeņina aizstāvēt Kazahijas ziemeļu un arī citas robežas. Tiesa gan, jau pēc Ļeņina valdīšanas no Kazahijas tika atdalīts Orenburgas apgabals, lai gan Orenburga bija pirmā Padomju Kazahijas galvaspilsēta. Kā uzskata vēsturnieki, tāda lēmuma mērķis bija radīt "koridoru" starp kazahiem un tiem radniecīgajām tjurku izcelsmes tautām - tatāriem, baškīriem un čuvašiem.
Belogorskas cietoksnis. (Крепость Белогорская).
Tockas poligons. (Тоцкий полигон

Pusteba kalns. (Гoрa Пуcтeбa, Соляная гора - "Sāls kalns") Unikāla sāls atradne, kas atklāta vēl Ivana Bargā laikā Soļiļeckā (Соль-Илецк) Orenburgas apgabalā. Mūsdienās tā dod 500 000 t sāls gadā, bet izlūkotie krājumi ir vēl 380 miljonu tonnu.  Vietējās sāls tīrība ir tāda, ka nav nepieciešama attīrīšana un īpaša apstrāde - to vienkārši samaļ un uzreiz fasē.
Blakus sāls atradnei atrodas divi dīķi: viens ir auksts saldūdens, bet otrs - silts un sāļš, kurā var sēdēt, bet nevar noslīkt. Dīķus atdala tikai zemes dambis, tā ka tos ātri var mainīt. Ļoti atgādina burbuļojošos atjaunināšanās katlus no krievu pasakām.

Saites.
Krievija.