Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Ziemeļu sala, Jaunzēlandes

Viena no divām lielākajām Jaunzēlandes salām.

Aplūkojamie objekti.
Reinga zemesrags. Salas (kādas?) vistālākais ziemeļu punkts. Ar nelielu bāciņu kraujas malā. Šeit Klusais okeāns satiekas ar Tasmāna jūru. Pēc maoru ticējuma zemesrags (vai šis?) estot vieta, no kuras mirušo gari dodas uz savām senču mājām Havaiku (Hawaiki).

Kauri koku audzes. Tūkstošgadīgie koki ir jaunzēlandiešu lepnums. Vislielākais kauri koks Jaunzēlandē un viens no lielākajiem kokiem pasaulē atrodas Vaipoua meža džungļos - 51 m augsts, 1500 gadu vecs. Maori to nodēvējuši par "Meža dievu" (Tane Mahuta).

Matamata. Te apskatāmas "gredzenu pavēlnieku" filmešanai radīto Hobitonu ar hobitu mājokļiem u.c. mākslīgajiem brīnumiem.

Zelta raktuves. Nezinām, kur tās ir.
Manukau Bar. "Velna vieta." Kaut kas ar cilvēku pazušanu.
Vaitomo alu komplekss. Krāšņi stalaktītu veidojumi un mirgojošu slieku plejāde.

Paparoa Valsts dabas parks. Ar kaļķakmens klinšu roboto piekrasti. Ainavisks brauciens līdz Pankūku klintīm,saulriets okeāna krastā.

Rietumzemes Valsts dabas parks. Ar ledāju mēlēm Franča Jozefa un Foksa ledājiem.
Aspiringas Valsts dabas parks. Koši zili kalnu ezeri.
Arovtauna. Sena zeltraču pilsētiņa.

Kvīnstauna. Remarkables kalnu grēdas ieskauta. Pasaules aktīvās atpūtas galvaspilsēta, vārti uz gleznaino Fjordu Valsts dabas parku - Doubtfula fjords, majestātisks.

Salas līcis. Bay of Island. Vistālāk uz ziemeļiem esošais Jaunzēlandes eģions.
Kerikeri. Šai pilsētā ir vecākās Jaunzēlandes mājas.
Kavitas (Kawiti) jāņtārpņu alas.
Haruru ūdenskritums.

Saites.
Jaunzēlande.

Ziemeļreinas-Vestfālenes federālā zeme

Viena no Vācijas federālajām zemēm.

Aplūkojamie objekti.
Bonna.
 

Hitlerjūgenda apmācību nometne "Fogelzang." 1936.gadā uz Vācijas un Beļģijas robežas uzbūvētā nometne "Fogelzang" bija paredzēta jaunās nacistu paaudzes līderu apmācīšanai. Šis ir milzīgs komplekss ar sarežģītu arhitektūru un skulpturālajiem elementiem, kas pašlaik atrodas sabrukuma stāvoklī. Daudzus gadu desmitus pamestais objekts 2006.gadā nonāca Vācijas valdības īpašumā un kopš tā laika ir atvērts apmeklētājiem. Komplekss aizņem 50 tūkstošu kvadrātmetru teritoriju Aifela Nacionālajā parkā Ziemeļreinas-Vestfāles federālajā zemē. Pašlaik valdība ir saskārusies ar sarežģītu problēmu, ko darīt ar šo būvi, jo tā ir nacistiskās ideoloģijas piemineklis.

Bīlefelde. Bielefeld. Pilsēta Teitoburgas meža ziemeļos. Pirmo reizi minēta 1015.gadā, pilsēta kopš 1214.gada. Arhitektūras pieminekļi: Šparenbergas pils (XIII gs., tagad muzejs), Nikolaja un Marijas baznīcas (abas XIV gs., gotika), Krivelu nams (XVI gs.).

Bohuma. Bochum. Pilsēta Rūrā, dibināta XIII gs. 430 100 iedz. (1978.g., kopā ar 1975.g. pievienoto Vatenšeidi). Smagā rūpniecība, metalurģija. Kosmosa ZPI, Rūras universitāte (1965.g.), Kalnrūpniecības un ģeoloģijas muzejs, mākslas galerija. 

Botropa. Bottrop. Osta Reinas-Hernes kanāla krastā. 115 700 iedz. (1977.g.). Pirmoreiz avotos minēta 1092.g.

Esene. Essen. Atrodas starp Rūras upi un Reinas-Hernes kanālu. 650 200 iedz. (1980.g.). Rūras akmeņogļu baseina ieguves centrs, ogļu ieguve kopš 1317.gada. Arī liels metālapstrādes un rūpniecības centrs. Te atrodas koncerns "Krupp" (dibināts 1810.g.). Botāniskais dārzs. Dibināta 846.g. (Astnid). Arhitektūras pieminekļi: Sv.Marijas, Kosma un Damiāna doms (X gs., gotika), Sv.Jāņa (1472.g.) un Sv.Ģertrūdes baznīca (XV gs.). XIX un XX gs. celtnes: Krupa ciemats (1892.g.), birža (1925.g., arhitekts E.Kerners), Tehnikas nams (1927.g.), melanhtona baznīca (1929.g.) un Augšāmcelšanās baznīca (1936.g., abām arhitekts O.Bartnings).

Saites.
Vācija.

Zanzibāras līcis

Zanzibāras līcis.

Ziemeļeiropa

Ziemeļeiropas upes. Krāčainas, tek caur ezeriem, vienmēr ūdenīgas, pali no ledus un sniega kušanas ūdeņiem ieilgst līdz vasaras vidum. Pludināšana; lieli enerģētiski resursi.
Viduseiropas un Rietumeiropas galvenajām upēm - Reinai, Elbai, Odrai, Vislai, Sēnai, Luārai, Ebro, pārsvarā lietusūdeņu pieplūde ar maksimumu pavasarī (Odras tips). 

Saites.
Eiropa.

Zaļais rags

Pamazām feniķieši apguva un izpētīja Āfrikas rieteņu piekrasti - Kartāgas feniķieši V gs.pmē. pa Āfrikas Atlantijas okeāna piekrasti nonāca līdz Zaļajam ragam.