Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Sāls

Sāls.

Aplūkojamie objekti.
Pusteba kalns. (Гoрa Пуcтeбa, Соляная гора - "Sāls kalns") Unikāla sāls atradne, kas atklāta vēl Ivana Bargā laikā Soļiļeckā (Соль-Илецк) Orenburgas apgabalā. Mūsdienās tā dod 500 000 t sāls gadā, bet izlūkotie krājumi ir vēl 380 miljonu tonnu. Vietējās sāls tīrība ir tāda, ka nav nepieciešama attīrīšana un īpaša apstrāde - to vienkārši samaļ un uzreiz fasē.
Blakus sāls atradnei atrodas divi dīķi: viens ir auksts saldūdens, bet otrs - silts un sāļš, kurā var sēdēt, bet nevar noslīkt. Dīķus atdala tikai zemes dambis, tā ka tos ātri var mainīt. Ļoti atgādina burbuļojošos atjaunināšanās katlus no krievu pasakām.

Halštates sāls raktuves. UNESCO mantojumā iekļautā Hallštate Austrijas vidienē ir zināma ar senāko sāls raktuvi pasaulē. Zīmīgi, ka gadiem ilgā sāls iegūšana nodrošinājusi pilsētas iedzīvotājus ar ievērojamu labklājības līmeni. Raktuvē arī atrodas senākās koka kāpnes Eiropā - trīs tūkstošus gadus vecas.

Veļičkas sālsraktuves. Polijā pie Krakovas. Atrašanās vieta. 12 km no Krakovas centra Veļičkas (Wieliczka) pilsētā. Pazemes raktuvju labirinti.

Turdas sālsraktuves. Rumānija. Viena no senākajam sāls ieguves vietām pasaulē. 112 m zem zemes.

Altauses sālsraktuves. Altaussee. Austrija.
Halleinas sālsraktuves. Austrija. Te var nošļūkt pazemē pa 26 un 46 m garām koka šļūktuvēm.

Sālstuksneši.
      Afderas sāls ezers un tuksnesis. Etiopija, Afāras reģions.
      Tuzbaira sāls tuksnesis. Balts, ar sāli klāts līdzenums, kuru ieskauj varena sien a ar ļoti neparastām klinšu tekstūrām.
      Karindžarika zemiene. Karynzharyk. Plašs sālstuksneša līdzenums zem jūras līmeņa, pa kuru peld 5 iespaidīgas klintis, atklājot maģiskus skatus, īpaši saulrietā.
      Ujuna sālstuksnesis. Bolīvija.
       Sebkha Oum Dba ieplaka. Plašā krāterī iegūlies balts sāls līdzenums,pa kuru peld pāris klinšu saliņu.

Chott El Jerid sālsezers. Tunisija. Gandrīz izžuvušajā ezerā, atspoguļojoties saulei un mijiedarbojoties dažādiem minerāliem, tas liekas iekrāsojamies te zaļā, te rozā krāsā.

Rosa sālsezers. La Rose. Vieta Senegālā, Dakāras tuvumā,kur līdz 2007.gadam finišēja slavenais rallijs Parīze-Dakāra.   

Dallol sāls kanjons. Etiopija, Afāras reģions.  

Raksti.
Sāls - dabīgais antidepresants.
Sāls zvejnieku darba tērps.