Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Peru atrod akmeni, kurā iegravēti 3500 gadu seni astronomiski simboli

Peru ziemeļos, Likurnikas arheoloģiskajā kompleksā arheologi atraduši liecības par primitīvas observatorijas pastāvēšanu tā sauktajā formatīvajā periodā. Pētnieki uzskata, ka uz akmeņiem iegravētie simboli pildījuši astroloģiskas funkcijas.

Atrašanas vieta

Likurnikas komplekss atrodas 4 stundu brauciena attālumā no Olmo apgabalā, Lambajekes reģiona ziemeļos.

Lambajekes reģions ir pazīstams ar bagātīgajiem močiku un čimu kultūru atstāto pieminekļu un senlietu atradumiem. Lambajeka ir spāņu atvasinājums no indiāņu dieva Jampeleka vārda. Jampeleku, stāsta leģendas, pielūdzis Lambajekas pirmais valdnieks Naimlaps. Viņš esot Lambajekā ieradies, atbraucot lielas balsas koka plostu flotīlijas priekšgalā un ar saviem karavīriem izkāpis krastā pludmalē pie Sanhoses alas. No Naimlapa karavīriem esot cēlušies gan močiki, gan vari, gan čimu ļaudis.

Primitīva observatorija

Galvenais objekts jaunatklātajā vietā, kā vēstī ziņu avoti, ir liels, arheologu par altāri nodēvēts akmens, kurš noklāts ar daudziem simboliem, kuriem varētu būt astronomiska nozīme.

Kā domā pētnieki, līdzenajā akmens virsmā iegravētos simbolus izmantoja zvaigžņu vērošanai un lauksaimniecībā tik svarīgā lietus prognozēšanai pēc debesu ķermeņu stāvokļiem.

Vecums

Atklātie petroglifi provizoriski tiek datēti vai nu ar 2000.vai ar 1500.g.pmē.

Dažādu kultūru ietekmes

Pēc Huana Martinesa (Juan Martinez) un Manuela Kuro (Manuel Curo) teiktā žurnālistiem, pats komplekss ietver un atspoguļo dažādu kultūru ietekmes, sākot no pirmskolumba laika līdz pat spāņu atnākšanai. Abi zinātnieki paskaidroja, ka, lai gan šāda kombinācija ir neparasta, tā liecina par šīs vietas nozīmīgumu.

Attēls: Publicitātes foto.

Avoti:
peruthisweek.com
ancient-origins.net
bradshawfoundation.com

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.