Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Pelēči

Grey - "pelēks," no angļu valodas.

Viens no Atnācēju veidiem, kas īpaši bieži, varētu teikt, ka visbiežāk, sastopams aculiecinieku liecībās. Paši biežākie personāži Nolaupīšanu stāstos, pret cilvēkiem mēdz izturēties arī agresīvi. Atnācēju hierarhijā atrodas uz zemas pakāpes, pār tiem valda āriešu tipa humanoīdi.

Ārēji izskatās neliela auguma ar nesamērīgi lielu galvu, lielas melnas un ovālas acis bez zīlītēm, maza mute un niecīgs deguns (raksta arī, ka praktiski tā neesot), vārgi locekļi, ādas krāsa pelēka - no tā arī radījuma nosaukums. Pelēču plaukstām ir četri pirksti, taču reizumis tiek ziņots arī par sešiem.

Pelēčiem laikam ir arī dzimumi, jo ziņojumos tiek stāstīts, ka pelēču sievietes, reti, bet tomēr nodarbojas ar seksu ar Nolaupītajiem, toties pelēču vīrieši to nedarot gandrīz nekad. Saviem eksperimentiem ar hibridzāciju tie labāk dod priekšroku spermas un olšūnumehāniskai iegūšanai.

---------------------------------------------

Pelēči (Greys) ir humanoīdas būtnes, kuru eksistenci apšauba klasiskie zinātnieki, taču viņi ir ufologu, paranormālo parādību pētnieku un Jaunā laikmeta sekotāju interešu fokusā. 
Savu nosaukumu šīs būtnes ir ieguvušas pēc ādas nokrāsas. Ufologi pelēčus saista ar NLO Nolaupīšanas fenomenu, viņi apgalvo, ka pelēči ir saprātīgas ārpuszemes būtnes, kas ierodas uz Zemes, slepeni veic uz laiku nolaupītajiem cilvēkiem medicīniskus eksperimentus. Zinātnieki uzskata, ka "Svešo nolaupīšanas fenomens" (burtiski tulkojot no alien abduction, šeit un citur alieņos saukts par "Nolaupīšanām" ar lielo burtu) ir subjektīvi reāla pieredze, kurai cēlonis ir psiholoģijā un kultūra, bet tā nenodrošina ticamus pierādījumus ārpuszemes būtņu apmeklējumiem. 
Paranormālo parādību pētnieku uzskati par pelēčiem, viņu dabu (evolūcijas teorija, ekstradimensionālas būtnes, dēmoni vai mašīnas), izcelsmi, morālo raksturu, un fizisko izskatu (vēl pat variējot viņu ādas krāsu) variējas. 
Izveidojot aprakstu no daļēji sakrītošām liecībām, veidojās apmēram tāds pelēča portrets: pelēči ir maza auguma, bezdzimuma būtnes ar gludu pelēku ādu, paplašinātu galvu un lielām acīm. Pelēči plašākas sabiedrības apziņā ienāca ar Betijas un Bārnija Hilu liecību par Nolaupīšanu (acīmredzot par Rozvelā avarējušajā citplanētiešu kuģi atrastajiem pelēču līķiem sabiedrība tad vēl nezināja), kaut gan skeptiķi redz priekšgājējus zinātnātniskajā fantastikā, folklorā un agrīno paranormālo pētnieku apgalvojumos.

Pelēča portretējums. Pelēči ir maza auguma būtnes ar pelēku ādas krāsu, tām ir nedaudz atšķirīga anatomija. Viņiem ir izstiepts rumpis, neliels krūšu kurvis, maz izteikti muskuļi, acīmredzama skeleta struktūra. Viņu kājas ir īsas. Viņu locekļiem ir citādākas proporcijas, nekā cilvēkiem: viņu pleca kauls un augšstilbi ir tāda pašā garuma, kā attiecīgi viņu apakšdelms un apakšstilbi. Pelēčiem var būt 3-5 pirksti un viņiem var trūkt pretstatāmu īkšķu. Pelēčiem ir neproporcionāli liela galva. Pilnīgs apmatojuma trūkums uz ķermeņa, tā nav ne uz galvas, ne uz sejas. Nav manāmas ausis, vai deguns, tikai nelielas atveres deguna un ausu vietā. Maza mute, lielas tumšas acis, nav saskatāma varavīksnene, acs zīlīte. 
Tās ir vispārīgs pelēču portretējums. Pie tam tas ir stereotipisks apraksts, kurā galvenā uzmanība veltīta Zeta pelēčiem. Patiesībā pelēči ir dažādi. Ufologi izšķir trīs pelēču tipus, kuriem ir kopējas augstāk aprakstītās ārēja veidola iezīmes, taču ir arī atšķirības kaut vai auguma ziņā: pelēču augums variējas no 1-7 pēdām. Turklāt C tipa pelēčiem ir liels deguns, kas nav raksturīgs A un B tipa pelēčiem.

Pelēču tipi.
A tips.
Bellatrax pelēči. Viņi nākot no Bellatrax zvaigžņu sistēmas Oriona nomalē. Šie mazie cilvēciņi, iespējams, sastopami jau viduslaiku folklorā. Šo pelēču augums ir tikai 1-2 pēdas liels. Mazāki nekā B tipa pelēči, Zeta Reticuli. Šie puiši ir mazāki augumā, daudz līdzīgāki rūķiem. Bieži netieši, bet dažreiz apzināti ļauni pret cilvēkiem. Abu pelēču rašu - Bellatrax un Zeta Reticuli pelēči ir attīstījušas ģenētiski no tādas pašas saknes rases, un izskats ir ļoti līdzīgs neskatoties uz viņu izmēriem. Viduslaiku periodā viņus kristieši pieskaitīja pie dēmoniem. Viduslaikos Zemi apmeklēja divas citplanētiešu sugas reptoīdi un pelēči, kuri toreiz būvēja savas mājas pazemē (līdzība ar indiešu nagiem!) un ir zināmi kā Deros. Deros bija plānprātīga veida Zeta pelēči, dzīvoja pazemē sargājoties atklāt ārieni saules gaismai. Šīs būtnes bija tās, kuras mēs uzskatām par mazo tautiņu - rūķiem un troļļiem. 
Leģendas vēsta, ka viņi dzīvojuši pūķa alās, kur vertikāla eja veda zemes iekšienē un no turienes lielā tuneļu sistēmā. Kaut arī Īrijā ir ļoti daudz leģendu par rūķiem, šie mazie cilvēciņi ir atrodami gandrīz visu tautu folklorā visā pasaulē. Vietējo Amerikas indiāņu leģendas vēsta, ka laikā, kad milži parādījās uz zemes, mazie cilvēciņi aizgāja mātes Zemes iekšējā pasaulē.

B tips. Zeta Reticuli. Šis ir visvairāk zināmais pelēču tips. Saukti arī par Zeta Reticuli no Zeta Reticuli zvaigžņu sistēmas (Bernard zvaigznes) Oriona zvaigznājā. Viņu sociālā struktūra ir stingri noteikta, acīmredzami militāras dabas, viņu sabiedrības attīstības dzinējspēks ir zinātne un „pasauļu iekarošana.” Viņi ir 3 līdz 4 pēdas lieli, ar lielām galvām un tumšām acīm. Viņiem ir neizteiktas sejas iezīmes, mutes sprauga, nav deguna - tas izriet no liecībām. Viņi evolūcijas procesā zaudējuši reproduktīvo sistēmu vai gremošanas sistēmu un savu sugu reproducē klonēšanas ceļā. 
Šo klonēšanas tehnoloģiju viņi ir devuši ASV valdībai saskaņā ar slepeno vienošanos... vienošanās punkti uzskaitīti esejā Sazvērestība - slepena vienošanās ar citplanētiešiem? Zeta pelēču ģenētika pa daļai balstās insektoidālā ģenētikā, relatīvi tuvi insektu dzimtai. 
Zeta pelēči tiek vainoti dzīvnieku sakropļošanas gadījumos. Piemēram, čeroku indiāņi jau izsenis esot lietas kursā, ka pastāv saistība starp NLO un lopu sakropļošanas gadījumiem - viņi tajos vaino mazās pelēkās būtnes un tos sauc par Yunwi Tsundi - „mazie ļaudis” vai arī - "zvaigžņu cilvēki."
Pelēčus saista noteiktas vielas no liellopu orgāniem, kas stabilizē viņu klonēšanas procesu. Šis vielas tiek iegūtas no noteiktiem gļotu apvalkiem lūpās, degunā, ģenitālijās, taisnajā zarnā un no noteiktiem orgāniem. Šīs dziedzeru vielas ir viņu enerģijas avots, enerģijas uzņemšana notiek, ievadot šīs vielas zem mēles. Taču tas nav vienīgais veids, kā uzņemt barības vielas. Zeta pelēči, sakropļojot dzīvniekus, parasti pilnībā no viņu ķermeņiem izsūknē asinis. Viņu bāzēs esot tvertnes, kur dzīvnieku un cilvēku orgāni peld līdztekus purpursarkanā šķidrumā, ietverot orgānu suspensiju. Zeta pelēči peldas šajā maisījumā, tāda veida caur savu ādu uzsūcot barības vielas. Atkritumu izvadīšana notiek caur ādu, līdzīgi kā sviedri izdalās caur ādas porām. Zetas tiek arī dēvētas par mazajiem zaļajiem cilvēciņiem(?): tāda kļūst viņu nokrāsa, ja viņi nav uzņēmuši pietiekamā daudzumā uztura vielas (jautājums par mazajiem zaļajiem cilvēciņiem paliek atklāts). Kad viņi ir šajā stadijā, viņi kļūst ļoti nikni/ļauni. 
Viņu zinātne lielā mērā ir virzīta uz citu dzīvības formu pētniecību un gēnu inženieriju. Viņiem, domājams, bijusi loma cilvēku ģenētikas pārveidošanā pirms daudziem tūkstošiem gadu (kādiem 200 000). Šķiet, ka viņi mēģina savu rasi krustot ar cilvēku, nolūkā radīt jaunu jauktu rasi, kas būtu labāka gan par Zeta pelēčiem, gan par cilvēkiem (literatūrā ir lasīts, ka Zeta pelēči ir izmirstoša rase, kas tiekot klonēta tādā veidā kā pašlaik, ar katru nākošo klonu paaudzi, viņu rase attīstās vājāk. Viņi mēģina iedvest jaunu dzīvību savā rasē, radot jauktu rasi). 
Viņi, šķiet, dalās pamatā divās sociālās šķirās. Pirmā ir hawkish un bieži ir strupi, rupji un skarbi. Otra ir gandrīz miera piekritēji - daudz rafinētāki un lietišķi spējīgi - līdzīga uzvedība pret cilvēkiem, un atzīst par labāku izmantot diplomātisku stratēģiju, iegūstot kontroli par cilvēkiem. Šis pelēču tips ir oranžā pelēču grupa. 
Viņi acīmredzot izmanto kaut kādas cilvēka ķermeņa substances kā uzturu, un tāpēc viņi ir attiecībā pret cilvēkiem (un arī dzīvniekiem) uzskatāmi par gaļēdājiem. 
Šo pelēču vislabāk zināmās bāzes atrodas Ņūmeksikā un Nevadā, ASV, bet viņiem ir arī mazāk zināmas bāzes daudzās valstīs visā pasaulē.

C tips. Liela auguma pelēči ar lielu degunu. Nāk no Oriona. Viņu augums ir 7-8 pēdas (tas jau ir virs 2 m). Izņemot lielo degunu, pārējas sejas iezīmes šā tipa pelēčiem ir nedaudz līdzīgas A un B tipa pelēčiem. Šo pelēču tehnoloģijas arī var raksturot kā brīnumainas, neizprotamas. C tipa pelēči nav tik agresīvi pret cilvēkiem kā A un B tipa pelēči (bet tomēr uzskatāmi par naidīgiem). Viņi sliecas ietekmēt caur politisko varu, slēdzot līgumus ar lielvalstīm (Andris ir dzirdējis, ka arī PSRS bija vienošanās ar pelēčiem. Laikam jau ar C tipa pelēčiem). C tipa pelēči rada iespaidu, ka viņi ir labvēlīgi/labdarīgi, bet tomēr, viņi spēcīgi aizraujās ar gēnu inženieriju. Viņu galvenās bāzes atrodas Aleutu salās. Viņi ilgi nav redzēti Austrumu Krievijā.

Statistikas dati. Ziņojumos par kontaktiem ar citplanētiešiem, pelēči sastāda ap 50% Austrālijā, 43% ASV, 90% Kanādā, 67% Brazīlijā, 20% procenti Eiropā, 12% Lielbritānijā.

Akmens laikmeta liecības par kontaktiem ar pelēčiem. Akmens laikmetā cilvēki nepazina rakstību un ir saprotams, ka viņi nevarēja atstāt rakstiskas ziņas par savādam būtnēm, kuras pirms daudziem tūkstošiem gadu savos lidaparātos atlidoja no Visuma, vai ieradās no Citpasaulēm. Taču akmens laikmeta cilvēkiem piemita izcilas mākslinieciskas dotības un viņi šis sastapšanas liecības ir iemūžinājuši gleznojumos un zīmējumos uz alu sienām:
- Kambarejes pie Esīzas (Dordoņas departamentā) līdzās NLO attēlojumiem redzamas svešādas humanoīdu galvas;
- Rufiņjakas alā pie Flerakas (Dordoņas departamentā) arī līdzās NLO zīmējumiem redzamas humanoīdu galvas;
- tādas pašas humanoīdu galvas ir redzamas Pešmerles alā pie Kabaretas (Lo departamentā Francijā);
- Loskazāres alā Spānijā redzami 4 tādi radījumi.
Šīm humanoīdu galvām, kas attēlotas minēto alu gleznojumos, ir raksturīgas šādas īpatnības:
1) milzīgs galvaskauss,
2) smails zods,
3) nav mutes,
4) nav deguna,
5) nav ausu,
6) acu vietā attēlotas slīpas uz augšu pagarinātas svītras, dažreiz raksta - "mandeļveida acis."
Tieši tā mūsdienās aculiecinieki, kuri bija piedzīvojuši trešās vai ceturtās pakāpes kontaktu, apraksta pelēkās būtnes (citplanētiešus).
Radījumus ar tāda tipa galvām zīmējuši arī sanu bušmeņi. Viens tāds piemērs ir Junction apmetnes "Tilta" kompozīcijā (DĀR, Drakonu kalnos). Tiesa, saskaņā ar to, ka šāda tipa radījumi redzami transā, pēdējā laikā pārsvaru gūst Deivida Luīsa-Viljama "neiropsiholoģiskā teorija." Tā apgalvo, ka zīmētie akmens laikmeta "pelēči" nav nekas cits, kā transa vīziju atspoguļojums. Tas attiecas arī uz senās Eiropas alu mākslu.
Tātad, iespējams, pelēči netiek sastapti mūsu realitātē, bet gan ir Citpasaules iemītnieki...

Pelēči senajā Šumerā. Britu muzejā ir apskatāma skulptūra, kurā iespējams atveido šo citplanētiešu rasi. Uzmanību šajā skulptūrā saista acis. Tās ir lielas un slīpas, tāpat nav deguna un ausu.

Pelēči viduslaikos. Pelēču apmeklējumi un aktivitātes aprakstītas viduslaiku folklorā un hronikās - skatīt esejas Citplanētieši viduslaiku folklorā un NLO viduslaikos. Mūsu interesi, runājot par pelēčiem viduslaikos, saista feju un cilvēku hibrīds Puks. Dažos viduslaiku attēlos Puks ir pārsteidzoši līdzīgs pelēčiem - šmaugs ķermenis, pārāk liela galva un lielas acis.
Kāds nostāsts no Lejassaksijas dienvidiem vēsta par ceturtās pakāpes tuvo kontaktu viduslaikos: „Kāda sieviete gulēja gultā. Pēkšņi izdzisa gaisma. Te viņa dzirdēja, ka atvērās durvis. Aši izlēkusi no gultas, viņa atkal iededza gaismu. Viņa ieraudzīja rūķi ar lielu galvu, kas jau bija paņēmis viņas jaundzimušo bērnu un tā vietā šūpulī ielicis kaut kādu savādu rūķi. Sieviete sacēla troksni, un bērnu izdevās rūķim atņemt. Nakts apmeklētājs pazuda atkal neizskaidrojamā veidā, bet svešo mazo būtni atstāja šūpulī. Sievietei bija pietiekoši daudz piena, un viņa aiz līdzcietības gribēja pabarot arī mazo rūķi. Taču tas krūti neņēma un drīz vien nomira.”
Šajā nostāsta ir paralēles ar mūsu laiku NLO nolaupīšanas liecībām. Jo arī mūsu laikos citplanētieši nolaupa bērnus: sieviete guļ gultā, nodziest gaisma un istabā paradās rūķim līdzīga lielgalvaina būtne, kura viņas bērnu apmaina pret hibrīdbūtni un neizskaidrojuma veidā pazūd. Tā šo nostāstu savā grāmatā komentē vācu Paleo SETI pētnieks Lars A.Fišingers.

Pelēči mūsdienās. No neskaitāmajiem piemēriem, mēs šoreiz minēsim divus. 1947.gadā Ņūmeksikā pie Rozvelas avarēja citplanētiešu kuģis. 5.jūlija rītā Dr.Karija Holdens no Teksasas Tehnoloģiskās universitātes kopā ar savu grupu kāda rančo teritorijā pie Rozvelas atrada kaut kāda vraka atliekas: "Tas izskatījās kā nokritusi lidmašīna bez spārniem, bet ar ļoti resnu rumpi." Avārijas vietā Dr.Karija Holdens pamanīja trīs nedzīvus ķermeņus. Divi atradās ārpus vraka, viens objekta iekšpusē. To varēja redzēt pa caurumu objektā.
Tālākais ir skaidrs! Vieta, kur tika atrasts avarējušais NLO, ieradās militāristi un savāca gan vraku, gan humanoīdu mirstīgās atliekas. Notikumiem Rozvelā tika uzlikts slepenības zīmogs. Lai nomierinātu sabiedrību, militāristi apritē palaida dezinformāciju, ka pie Rozvelas patiesībā tika atrasta nokritusi metereoloģiskā zonde.
Ir informācija, ka ne visi citplanētieši bija gājuši bojā Rozvelā avarējot NLO. Viens no ekipāžas locekļiem avārijā izdzīvojis. Amerikāņi citplanētieti nosauca par BĀB. Tā viņu nosauca pēc doktora Vannevera Buša ierosinājuma. BĀB - Bioloģiska Ārpuszemes Būtne. Citplanētieša organismā bija hlorofils; viņš gluži kā augs saules gaismu pārvērta enerģijā. No šī citplanētieša ASV valdība ieguva informāciju, kas ļāva tai nodibināt pastāvīgu kontaktu ar citplanētiešiem.
1951.gada beigās BĀB saslima. Zinātnieki mēģināja citplanētieti izārstēt, bet visi viņu pūliņi bija veltīgi. 1952.gadā citplanētietis nomira.
1965. gada laikrakstu ziņojumi par Betiju un Bārniju Hilu nolaupīšanas gadījumu, kurā vainojami pelēči, pievērsa starptautisku uzmanību. Nolaupītie Betija (Betty) un Bārnijs Hils (Barney Hill) apgalvoja, ka viņus 1961.gadā nolaupījuši citplanētieši un aizveda lidojošā šķīvīša formas kosmosa kuģī. Pēc Betijas Hilas stāstījuma izveidotas zvaigžņu kartes pamatskolas skolotājs un astronomijas amatieris Marjorie Fish secināja, ka šo būtņu dzimtā planēta atrodas Zeta Reticuli zvaigžņu sistēma. Tāpēc pelēči dažreiz tiek saukti par Zeta Reticulans.
Šāda veida liecību ir tūkstošiem, un tas liecina, ka pelēčiem ir savi nolūki attiecībā uz cilvēci. Kādi? - varam tikai izteikt minējumus. Lars A.Fišingers grāmatā „Dievu laiki” vaicā: „Vai šodienas mazās, pelēkās būtnes savos lidojošajos šķīvīšos ir vakardienas lielie debesu dēli, kuri mūs nekad nav pametuši?”

Pelēči un popkultūra. Kas to būtu domājis, bet izrādās, ka pelēči ir ienākuši mūsdienu popkultūrā kā neatņemama tās sastāvdaļa. Viņi parādās zinātniskās fantastikas autoru darbos, ka arī filmās, nemaz nerunājot par Holivudas filmu industriju. Pelēči popkultūrā figurē nu jau aptuveni 100 gadus.
1893.gadā britu zinātniskās fantastikas rakstnieks H.G.Velss rakstā Man of the Year Million apraksta cilvēces transformāciju panīkušā pelēka ādas krāsas būtņu rasē, ar lielu galvu (šeit Andris atminas Velsa romānu „Laika mašīna,” kur galvenais varonis ar savu izgudroto laika mašīnu nokļūst tālā nākotnē un redz degradējušos cilvēci. Acīmredzot romānā Velss paudis savus pesimistiskos uzskatus par cilvēces nākotni). Rakstā Velss pauž hipotēzi, ka pieaugošas sabiedrības industrializācijas rezultātā cilvēka augums ievērojami saruks, toties smadzeņu apjoms palielināsies. 1901.gadā izdotajā grāmatā The First Men in the Moon rakstnieks selenītus vai Mēness aborigēnus attēlo kā būtnes ar pelēku ādu, lielu galvu, lielām tumšām acīm. Vai slavenais rakstnieks to visu izzīdis no pirksta? Nevar izslēgt iespēju, ka H.G.Velss piedzīvojis kontaktu ar NLO un redzējis pelēčus. Pavisam neticami izklausītos apgalvojums, ka Velss pats izgudrojis laika mašīnu un ar to nokļuvis tālajā nākotnē un viņa aprakstītā pelēču rase ir cilvēces evolucionārā nākotne. Tādas pārdomas raisās par ievērojamo britu fantastu. Lai nu, kā, bet ir izteikts pieņēmums, ka pelēči ierodas pie mums no nākotnes.
1933.gadā zviedru romānu rakstnieks Gustavs Sandgrens, izmantojot pseidonīmu Gabriels Linde, publicēja zinātniskās fantastikas romānu Den okända faran (The Unknown Danger), kurā viņš apraksta ārpuszemes rasi „...radījumi nelīdzinājās nevienai cilvēku rasei. Viņi bija maza auguma, mazāki nekā caurmēra japānis, un viņu galvas bija lielas un plikpaurainas, ar lielām, pamatīgām pierēm, un ļoti maziem deguniem un mutēm, un vājiem zodiem. Tas neparastākais viņiem bija acis- lielas, tumšas, atspīdošas, ar asu, ciešu skatienu. Viņi nēsāja drēbes, gatavotas no neizteikta, pelēka auduma, un viņu locekļi šķita līdzīgi cilvēku.” Romāns bija paredzēts jauniem lasītājiem un tā ilustrācijās bija attēloti citplanētieši.
Divdesmitā gadsimta septiņdesmitie gadi. 1977.gadā režisors Stīvens Spilbergs izraudzījās pelēčus kā citplanētiešu prototipus savai filmai "Trešās pakāpes kontakts." Pelēči kopš tā laika ir kļuvuši par arhetipisku citplanētieša tēlu daudziem NLO piekritējiem un zinātniskās fantastikas faniem.
Divdesmitā gadsimta astoņdesmitie gadi. Divdesmitā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā pelēči bija ieņēmuši redzamu vietu populārajā kultūrā. Iemesls tam bija 1947.gadā Ņūmeksikā pie Rozvelas notikušas NLO avārijas aktualizācija daudzajās publikācijās, kuras ietvēra paziņojumus no personām, kuri apgalvoja, ka redzējuši ASV militāristus apskatām, dīvaina izmēra, kailus humanoīdu līķus. Šis personas apgalvoja, ka līķiem bija lielas galvas un slīpas acis, bet nabadzīgas citas sejas iezīmes (deguna un ausu vietā tikai spraugas).
1987.gadā populārais romānu rakstnieks Vitlijs Strībers (Whitley Strieber) publicēja grāmatu Communion, kurā viņš apraksta tuvo kontaktu gadījumus, viņš liecina par pieredzi ar pelēčiem un citām ārpuszemes būtnēm. Grāmata kļuva par New York Times dižpārdokli un iedzīvināta filmā ar zvaigzni Kristoferu Valkenu (Cristopher Walken) tika rādīta 1989.gadā.
Divdesmitā gadsimta deviņdesmitie gadi. Šajā laikā populārā kultūra sāka aizvien vairāk saistīt pelēčus ar Militāras industrijas kompleksa/Jaunas pasaules kārtības konspiratīvajām teorijām.
Labi zināms šis teorijas paraugs bija FOX televīzijas seriāls "Slepenās datnes" (X-files), kuru sāka rādīt 1993.gadā. Tajā apvienojas meklējumi, atklātas pelēču - ārpuszemes dzīvības eksistences pārbaude, ar NLO sazvērestību teorijām blakussižetos, nolūkā attīstīt galveno sižetu. Vēl citi nozīmīgi paraugi iekļauti "Tumšās debesis" (Dark Skies), pirmajā raidījumā 1996.gadā, kurā tika attīstīta MJ-12 sazvērestība, un seriālā "Zvaigžņu vārti" (Stargate SG-1) kur 1998.gada epizode „Tora rati” (Thor`s Chariot) iepazīstina ar asgardiem, labdarīgu pelēču rasi, kura pagātnē apmeklējusi Zemi, izliekoties par Skandināvu mitoloģijas personāžiem (šis seriāls Andrim dikti patika).
1995.gadā filmu ražotājs Rejs Santilī (Ray Santilli) apgalvoja, ka ieguvis divdesmit divus sešpadsmit milimetru filmu rullīšus, kurā nofilmēta reāla pelēča sekcija, kurš, kā tika apgalvots filmā, bija paņemts no 1947.gadā Rozvelā notikušas NLO avārijas vietas, Ņūmeksikā. 2006.gadā Santilli paziņoja, ka filma nebija oriģināla, bet bija vietā radīta restaurēta, pēc tam, kad oriģinālajā filmā tika atrasti bojājumi (uzreiz kritiķiem ir, kur pieķerties). Viņš apgalvoja, ka patiešām pelēcis tika atrasts un viņa sekcija tika nofilmēta ar kinokameru 1947.gadā un, ka publikai demonstrētā filma ietvēra sākotnēji uzņemtās filmas materiāla procentuālas attiecības, bet viņš nevarēja pateikt, kādas tās procentuāla attiecības bija. Šis gadījums kļuva par britu komēdiju filmas „Citplanētieša sekcija” tematu, galvenās lomas tēlojot populārajiem televīzijas programmu vadītājiem Ant & Dec.
Pelēči, atnācēji no Visuma, paradās arī Dienvidu parkā (South Park - tāds animācijas seriāls tika radīts kanāla TV3) kā svarīgs tēls pirmajā un simtajā epizodē, ka arī daudzas epizodiskās lomās seriālos, galvenokārt scēnu fona. Komēdija Scary Movie-3 arī pelēči paradīti kā visbiežāk sastopamās ārpuszemes būtnes.

Zinātniskā fantastika. Pelēči ir populārs zinātniskās fantastikas temats. Pelēči redzami zinātniskās fantastikas seriāla “Zvaigžņu vārti” asgardu veidā, viņi darbojās kā augsti attīstīti Zvaigžņu vārtu komandas SGC sabiedrotie. Tv seriālā Babilona 5 (Babylon 5), citplanētieši līdzīgi pelēčiem ir zināmi kā Vree, Streibs un Zener.
Stereotipiski pelēču, citplanētiešu rases nolūki tiek attēloti dažādās video spēlēs. Viņi arī spēlē galveno pretinieku lomu spēlē Area 51, kur viņi attēloti veidojam apļus labības laukos un sakropļojam liellopus. Pelēči paradās vēl šādas spēlēs:
· Nintendo 64 spēle Perfect Dark,
· Destroy All Humans,
· Deus Ex video spēļu sērija.

Bērnu zinātniskajā literatūrā, pelēči paradās Animorphs grāmatu sērijā.

Analīze.
Zetu vēsture. Šeit atļaušos iekopēt fragmentu no Kārļa Liepnieka raksta „NLO. No kurienes tie ierodas?”, «Mistērija»
Sestdiena, 29.janvāris (2005.g.) 00:07 (laikam nokopēju no http://www.apollo.lv/):
„Apkopojot ziņas par tiem un atsijājot visus izdomājumus, ufologi izveidojuši apmēram šādu stāstu par zetiem.
Pašreizējo «pelēko» senči, kas bijuši ļoti līdzīgi mums, dzīvojuši uz Apeksas (Sākotnes) planētas Liras zvaigznājā un izcēlušies ar savu čaklumu un miermīlību. Pamazām tur ieviesušās arī citu civilizāciju idejas un gēni. Garīgās attīstības prioritāti aizstājusi tehnokrātija. Galu galā viss novedis pie tā, ka planētas radio­aktīvais un cita veida piesārņojums sācis tuvoties kritiskajam.
Civilizācija glābiņu atradusi, pārceļoties uz pazemi. Te izdevies apgūt alternatīvus enerģijas avotus un sākt dzīvot augiem līdzīgu dzīvi. Dabiskā vairošanās aiz­stāta ar klonēšanu, bet agrākā uztura uzņem­šana — ar šķidruma uzņemšanu caur ādu. Tas novedis pie attiecīgu orgānu atrofēšanās. Mainījies arī apeksiešu izskats — tie kļuvuši tādi, kādus tos sastopam pašlaik.
Tikmēr saistībā ar milzīgo planētas radioaktīvo piesārņojumu Apeksai mainījies magnētiskais lauks. Galu galā planēta iekļuvusi kosmiskajā tukšumā un teleportējusies uz savu pašreizējo atrašanās vietu — Zeta zvaigzni Sietiņa zvaigznājā. Arī paši sevi viņi sākuši dēvēt par zetiem jeb atnācējiem no Zeta Retikuli sistēmas.
Tā kā viņu tehnikas līmenis bija ļoti augsts, zeti spēja ceļot kosmosā. Galu galā to kuģi sasniedza arī Zemi, kas tiem šķiet visai pievilcīga — gan tāpēc, ka atgādina agrāko Dzimteni, gan tāpēc, ka Zemes iedzīvotāju attīstība līdzinās viņu vēsturei, gan arī tāpēc, ka mums ir kaut kas tāds, ko viņi jau sen zaudējuši, proti, emocijas un spēja vairoties dabiskā ceļā.
Ir ļaunie un labie zeti. Ļaunie ir agrāko agresīvo grupējumu pēcteči, kas eksperimentu nolūkā nolaupa cilvēkus. Savukārt labie ir tie, kas dibina ar mums kontaktus, dalās savās zinā­šanās un brīdina no nepārdomātas rīcības. Mēs gan vieniem, gan otriem esam to pagātne un varbūt… arī nākotne.”

Tuvais kontakts un ufoloģija. Pelēči parasti tiek visvairāk vainoti cilvēku Nolaupīšanas gadījumos un ir ufoloģijas (NLO pētniecības) fokusā. Tiek izšķirtas divas noteiktas pelēču grupas, kas atšķiras auguma ziņā - liela auguma pelēči un maza. Nolaupītie saka, ka viņi atceras savu nolaupītāju vadoni, to pazemotāju. Daži ufologi un nolaupīšanas gadījumu pētnieki uzskata, ka liela auguma pelēči ar ziņojumos palielināto autoritāti un acīmredzami daudz kompleksāku psiholoģiju ir bioloģiski dzīvas būtnes, bet maza auguma pelēči varētu būt viņu mākslīgi konstruēti roboti vai kalpotāji kiborgi.
Dažu citplanētiešu nolaupīto liecības attēloti ādas krāsa varianti tādi kā zils-pelēks, zaļš-pelēks vai purpursarkans-pelēks un dažu reizi ne visi ir pelēki. Šo būtņu āda tipiski ir attēlota kā ārkārtēji gluda, gandrīz tikpat kā gatavota no mākslīga materiāla, līdzīga gumijai vai plastmasai. Nolaupīšana cilvēkiem bijusi ārkārtēji traumatiska pieredze.
Nolaupīto liecības bieži vien ir akcentēts viņu skatiens. Viņi saka, ka šī atklātā skatiena dēļ zaudē spēju kustēties un koncentrēties. Liecības bieži attēlota pelēču cieša ieskatīšanās nolaupīto cilvēku acīs, kad viņi vada mentālos procesus. Šis ciešais skatiens izraisa halucinācijas vai nekavējoties provocē dažādas emocijas. Lai arī nolaupīšanas upuri bieži teikuši, ka pelēči bija tikai dažas collas no viņu sejām ciešas saprāta skenēšanas procedūras laikā, viņi pēc tam ne ar pušplēstu vārdu nav ieminējušie, ka būtu sajutuši viņu elpu vai, ka redzējuši pelēču krūšu kurvi cilājamies no elpošanas.

Psihokulturālā intelekta izpausme. Neirologs Dr.Stīvens Novella pierāda (vai tiešām?), ka pelēči ir cilvēku fantāzijas blakusprodukts, pelēču visīpatnējākās iezīmes simbolizē visu, ko modernie cilvēki saista ar intelektu.

Mātes hipotēze. 2005.gadā Frederick V.Malmstrom raksta Skeptic magazine 11.sējuma 4.numurā stādīja priekšā savu hipotēzi, ka pelēči īstenībā ir agrīnas bērnības attīstības atmiņas. Malmstrom restaurēja pelēča seju transformējot mātes seju, balstīdamies uz mūsu vislabāko bērnības izjūtu izpratni un uztveri. Malmstrom pētījums piedāvā pieņemamu alternatīvu pelēču eksistencei, spēcīgas neapzinātas reakcijas daudzu cilvēku pieredzē, kad paradīti pelēču attēli un regresīvās hipnozes atvieglojumu un atgūto atmiņu terapiju, kad tiek atjaunota citplanētiešu nolaupīto cilvēku pieredzes atmiņas.

Diskusija par iespējamo evolūciju. Pēc angļu biologa Džeka Koena (Jack Cohen), dotais tipiskā pelēča tēls, lai arī evolucionējis pasaulē ar atšķirīgiem apkārtējās vides un ekoloģiskajiem nosacījumiem no Zemes, ir fizioloģiski ļoti līdzīgs cilvēkam. Viņu fizisko uzbūvi iespējams alternatīvi apsvērt kā Panspermijas izcelsmes teoriju atbalstošu pierādījumu, ar ko ķīmiskā dzīvības sēkla nozīmē evolūcijas iespējamību uz citām planētām un dzīvības nonākšanu uz Zemes - un paplašināšanos iespējams citās pasaules - ar komētām. Paralēlās evolūcijas koncepciju izmantoja kā sižeta plānu Star Trek autori Džīns Rodenberijs (Gene Roddenberry) un Džins Kūns (Gene Coon), un nosauca par Hodgkins paralēlo planētu evolūcijas likumu (Hodgkins Law of Parallel Planet Development). Lai kā, pat šī sadomātā teorija neizskaidro tādas ievērojamas pelēču-cilvēku līdzības kā sejas ģeometriju, acīmredzamas krūšu kaula un uzbalseņa (sternal-xiphoidal), acīmredzamu krūšu muskuļu un muguras trapeces muskuļu (pectoral-trapezial) uzbūves līdzību, un kāju pirkstu skaitu.
Paleo SETi teorija. Šī teorija piedāvā citu izskaidrojumu minētājai līdzībai. Proti, tā pauž ideju, ka ārpuszemes būtnēm bija kaut kāda ietekme uz dzīvības evolūciju Zemes tālajā pagātnē, ka atnācēji bija tieši ietekmējuši primātu evolūciju, ieskaitot cilvēku. Cilvēku attīstība tika ietekmēta pielietojot ģenētiskas tehnoloģijas, vai arī citplanētiešiem krustojoties ar cilvēkiem, iespējams tika kombinēti abi ietekmēšanas veidi. Šo ideju, galvenā virziena zinātnieku kopienas uzskatītu par nonsensu, pirmais plaši popularizēja Dēnikens savā 1968.gadā iznākušajā grāmatā „Dievu rati?” (Chariots of the Gods?), un kopš tā laika tā ir biežo diskusiju pirmsākums un ir iedvesmojusi daudzas citas grāmatas par dažādām radniecīgām teorijām.
Amerikāņu pētnieks Loids Pijs (Lloyd Pye) atbalsta hipotēzi, ka mūsdienu cilvēks ir pelēču, citas zvaigžņu sistēmas saprātīgu būtņu, ģenētiskās iejaukšanās rezultāts un uzskata, ka viņiem ir ilgstoša programma, krustojot pelēčus un cilvēkus, vairāku gadsimtu laikā radīt jaunu hibrīdrasi. Viņš uzskata, ka Meksikas zvaigžņu bērna (Starchild) galvaskauss ir empīrisks pierādījums, kas atbalsta viņa viedokli.
Šīs citplanētiešu ģenētiskās iejaukšanās Zemes evolūcija teorijas piekritēji pierāda, ka ja pelēči (vai līdzīgas būtnes) bija veikuši ģenētiskas manipulācijas un/vai eksperimentējuši ar pirmscilvēku dzīvības veidiem uz Zemes, tad tas būtu loģiski, un iespējams gandrīz gaidāms, ka šie citplanētieši var mēģināt ietekmēt dzīvības formu evolūciju pašreiz, ievirzot saskanīgi ar viņu pašu ģenētisko struktūru un līdzīgu viņu pašu fizioloģiju un vispārējo fizisko uzbūvi. Tāpēc, saskaņā ar NLO ticīgajiem, acīmredzamā uzkrītoša pelēko citplanētiešu un cilvēku fizioloģiskā līdzībā nav saskanīga un nav pamatots arguments, atbalstot īsto pelēču neticamo eksistenci vai citu humanoīdo citplanētiešu sugu eksistenci.
Tā kā nav nekādu dzīvības veidu un fizioloģijas attīstības pieradījumu uz citām apdzīvojumam planētām, nav metožu kā precīzi novērtēt iespējamās vai neiespējamās sakritības evolūcija uz divām atsevišķām planētām, un nav pārliecinošu pierādījumu tēzei par pagātnē citplanētiešu veiktajām manipulācijām mūsu pašu evolūcijā, diskusijā par evolucionāro pelēču iespējamību (vai kādam citām bipedālām humanoīdu citplanētiešu sugām) galu galā nav nekas vairāk kā abu pušu spekulācija/prātošana - tā wikipēdija.

Citu dimensiju/paralēlo pasauļu teorija. Liela daļa ufologu uzskata, ka pelēči ir citdimensionālas un nefiziskas būtnes, vai arī viņu ķermeņi veidoti no vielas, kas ir pilnīgi atšķirīga no tās, kas aizpilda mūsu universu. Viņi uzskata, ka publiskais pelēču izskats ir simbolisks patiesā viņu apveida attēlojums. Vispārēji humanoīdu ierašanās simbolizē faktisko saistību ar cilvēci, lielā galva reprezentē pārcilvēcisku intelektu, un lielas acis reprezentē pārcilvēcisku uztveri, kamēr pārējā ķermeņa trauslums parāda viņu kaut kā mazināšanos.
Tāda pelēču izcelsme varētu būt visai loģiska, jo grūti iedomāties civilizāciju, kas, pārvarot gaismas gadus, nonakusi līdz Zemei, bet pati nespej iegūt vajadzīgas ķīmiskās vielas, lai spētu nodrošināt savu eksistenci un vairošanos - tādēļ vivisekcē mūsu govslopus!

Pelēču klātesamība eksperimentos ar dimetiltriptriptamīnu (DMT). Šādus eksperimentur 20.gs. 90.gados veica Ņūmeksikas universitātes zinātnieks Riks Strasmans. Viņa pacienti parapasaulēs satika radījumus, kurus varētu pielīdzināt pelēčiem. Tie tiek raksturoti kā "nelieli radījumi" (Strassman, DMT 171.lpp.), "mazie gremlijni" (224.-225.lpp.) un vienā gadījumā pacients bija ticies pat ar "pelīti" trīs pēdu augumā (193.lpp.). Tikšanās ar šiem radījumiem visbiežāk notiek telpā, kas varētu būt pielīdzināma operāciju zālei

Sazvērestību teorijas. Vienu sazvērestību teoriju saistībā ar pelēčiem mēs esam izklāstījuši esejā Sazvērestība- slepena vienošanās ar citplanētiešiem, tāpēc pie tās šoreiz nekavēsimies, bet pievērsīsimies citām.
Daži sazvērestību teoriju teorētiķi uzskata, ka pelēči reprezentē valdības orgānu dezinformācijas vai ticamības noliegšanas kampaņu, vai ka viņi ir produkts valdības smadzeņu skalošanas eksperimentā.
Dr.Stīvens Greer Disclosure Project dibinātājs, CSETI vadītājs un prominents Ufoloģijas sazvērestības teoriju teorētiķis bija publiski stādījis priekšā vairāk nekā 400 valdības, militāristu un izlūkošanas aprindu liecību, kas sniedza pierādījumus citplanētiešu un NLO eksistencei, un pūlēm slēpt viņu eksistenci.

Post scriptum. Es līdz šim biju uzskatījis, ka visi citplanētieši, kuri pēc kontaktieru liecībām ierodas uz Zemes ir pelēči. Taču tā nav. Izradās, ka Zemi, iespējams, bez pelēčiem apmeklē nordiskie citplanētieši, reptoīdie humanoīdi un citas citplanētiešu sugas. Runājot par pelēčiem, tad jāsaka, ka mēs viņus vēl daudzreiz pieminēsim citos savos rakstos. Arī nordiskie citplanētieši un reptoīdie humanoīdi netiks aizmirsti.

Nofilmētie Pelēči.
Argentīnā. www.youtube.com/watch?v=LbQrse84sIA&feature=related

Saites.
Atnācēju klasifikācijas.
Atnācēji.