Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Raganu aplis Tērvetē

Šī gada 2.oktobrī Aliens.lv redakcija apmeklēja Tērvetes pilskalnu, no kura paveras skaists skats uz ainavisko apkārtni. Lūkojoties apkārt, pļavā, apmēram 150 m uz ZZA no pilskalna, pārdesmit metru pa kreisi no kāda pasākuma vajadzībām celtām butaforiskām senlaiku būdiņām (koordinātas ŠEIT) mēs pamanījām tumšu zaļas zāles apli.

Nokāpuši lejup, mēs konstatējām, ka apli veido pastiprināti augoša, tumšākas krāsas zāle. Apļa forma bija nedaudz saspiesta - tātad maz izteikta elipse, diametrs 16 un 18 soļi. Leknās zāles josla - apmēram 2 metri plata. Atzīmējams, ka atsevišķi, tumšākas krāsas lekni zāles kušķi pļavā bija redzami vairākās vietās.

Par apļa izcelsmi pagaidām varam tikai izteikt minējumus. Vienkāršākie skaidrojumi, kuri mums ienāca prātā: 1) zāles augšanu stimulējoša, apļveidā augošas sēņotnes izplatība; 2) aplis, kas palicis pēc ganībās piesieta govs vai zirga turēšanas (šāda iespējamība gan mums pašiem nešķiet ticama, jo šādā gadījumā tieši otrādi - apļa aplocē vajadzētu būt nevis leknai zālei, bet izmīdītai zemei) vai 3) kāda izsmalcināta jokdara darbība, kurš pavasarī šajā vietā aplī izbēris minerālmēslus, cerībā, ka ātrāk vai vēlāk tas izcelsies apkārtējā vidē un piesaistīs cilvēku uzmanību.Šādi, tā saucamie "raganu apļi" esot visai izplatīti Britu salās, kuru iedzīvotāju folklorā tie saistīti ar Mazo tautiņu - fejām. Saskaņā ar ticējumiem pilnmēness naktīs fejas rokās sadevušās dejo apļu iekšienē. 

Iespēju robežās Aliens.lv centīsies ko vairāk noskaidrot par šo dīvaino parādību.

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.