Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Ražošanas maģija

Viens no burvestību veidiem.

Vēsture. Galvenais pirmatnējā cilvēka dzīvē bija eksistences līdzekļu nodrošināšana, tāpēc ievērojama maģisko rituālu daļa saistīta ar viņa saimniecisko darbību. Piemēram, Austrālijas aborigēnu medību rituāls, kad smiltīs tiek zīmēts ķengurs un uzzīmētais attēls sadurstīts ar šķēpiem. Līdzīgs rituāls vēl XVIII gs. pastāvēja itelmeņiem (Kamčatka), kas tanī laikā atradās pirmatnējās kopienas iekārtas stadijā. No saldas zāles, lāča speķa un roņu taukiem viņi izgatavoja vilka figūru, šāva uz to no loka, bet pēc tam, sagriezuši daļās, to apēda.
Pārejot uz zemkopību un lopkopību, ar maģiskajiem rituāliem sāka cerēt ietekmēt dabas spēkus. Vislielāko nozīmi ieguva rituāli, kuru nolūks bija nodrošināt auglību. Tādi saglabājušies vēl līdz nesenai pagātnei, piemēram, zemnieki krievijas sādžās pirms sējas uzvilka tīru veļu, lai tīrums būtu tīrs un neaizaugtu ar nezālēm. Kāpstu dobēs ieraka lielus apaļus akmeņus, lai kāpostu galviņas būtu lielas un cietas kā akmeņi. Pirms linu sējas jaunavas atpina un sukāja bizes, lai lini būtu gari kā viņu mati, utt.
Ar cilvēka saimniecisko darbību saistīta arī laika maģija: rituāli vēja, lietus u.c. izraisīšanai. Tā indiešu burvis, lai liktu lietum līt, lēja ūdeni uz savas būdas jumta. Papuasi sacēla troksni un svilpoja, lai izsauktu vēju, kas tiem bija nepieciešams, pārvietojoties pa jūru. Šādas ceremonijas pamatojās un pirmatnējo cilvēku uzskata, ka vēlamo darbību var izraisīt, atdarinot šo darbību.
Mūsdienās, piemēram, kristietībā aizlūgumi par lietu, ražas svētīšana un citi rituāli pēc būtības pieder pie ražošanas maģijas.

Saites.
Buršanās, zintniecība, maģija.

Reistrekas rāpojošie akmeņi

Rāpojošie akmeņi izžuvušā Reistrekas ezera dibenā tuvu Kalifornijas Nāves ielejai. 

Apraksts. Šur tur pa plakni izmētāti dažāda izmēra akmens bluķi, pavisam parasti, svarā līdz pusei tonnas. Tie atrodas pastāvīgā kustībā, kuras cēlonis nav skaidrs. Milzīgie akmeņi paši pārvietojas no vienas vietas uz otru, aiz sevis atstādami skaidras pārvietošanās pēdas. Tie apliec šķēršļus savā priekšā, ātrums ir knapi samanāms. Tomēr akmeņu diennaktī veiktie attālumi reizumis pārsniedz vairākus desmitus metru. Reizēm tie kustas arī pret vēju.

Zinātnieki iemeslus mēģina noskaidrot jau desmitiem gadu. Kustīgajiem akmeņiem blakus nav uzietas nekādas citas pēdas, to ne reizi vien apliecinājuši pat kriminālistikas speciālisti. Neviena no izvirzītajām hipotēzēm fenomenu tā arī nav izskaidrojušas.

Izvirzītās hipotēzes:
      -  viesuļu vēji, tomēr noskaidrots, ka akmeņi var kustēties arī vējiem pretējā virzienā;
      -  smilšu graudiņu termiska izstiepšanās un izplešanās. Tādu hipotēzi izvirzīja krievu "Kosmopoisk;"
      -  telekinētiska cilvejka iedarbība;
      -  ledus kārtiņa. To izteicis amerikāņu ģeologs Džims Rīds no Hempšīras universitātes. Viņš uzskata, ka akmeņus kustina ledus kārtiņa, kas klāj ieleju ziemā.

Remena ezera briesmonis

Remmen.
Ūdens briesmonis, kas mitinās Remena ezerā Norvēģijā.

Atrašanās vieta. Norvēģija, Ostfoldas apriņķis, Remena ezers.

Apraksts. Remskogas pilsētiņas iedzīvotāji nosaukuši viņu par Remiju. Aculiecinieki apraksta viņu kā radījumu ar visai dīvainu ārieni - ķermenis līdzinās baļķim, bet galva kā teļam.

Novērojumi.
Pirmais novērojums. Pirmo reizi par Remiju ierunājās 1929.gadā, kad par to paziņoja vietējā iedzīvotāja Astrīda Mirvolda. Jaunā meitene bija nolēmusi pasmelt ezerā ūdeni. Piesēdusi atpūsties ezera krastā, viņa pamanīja ko neparastu - mierīgais ūdens piepeši sācis ņirbēt, jo tajāieniriskāds ar zirga galvu. Radījumam bijušas peldpleznas, tas locījies kā čūska un ausis bijušas stāvus gaisā. Meitene šausmās metusies mājup, bet kadnotikuma vietā atgriezusies kopāar māti, briesmoņa jau vairs nebija. Visi tikai pasmējās par viņas stāstu, nolēmuši, ka meitene redzējusi pīles, bet pārējo piedomājusi viņas fantāzija. Pēcāk meitenes rokās nonācis žurnāls, kurābijusi attēlota Nesija un vina tad iesaukusies, ka redzējusi tieši tādu radījumu.
Otrais novērojums. Remiju nākamreiz pamanījuši 1934.gadā. Šoreiz tas bija Astrīdas kaiminš, kas bija aizkavējies ciemos kaimiņu ciemā, bet tomēr nolēmis turnenakšnot un doties mājās. Atgriežoties viņš mežā pamanījis dīvainu radījumu, kas atgādinājis čūsku. Zvēra garums bijis 4 m. Izbijies, viņšskrējis galvu nodūris, bet, pagriezies atpakaļ pie ezera, pamanīja, ka briesmonis ielec ūdenī.
Citas tikšanās. 1976 gada rudenī Remiju redzējis skolas autobusa šoferis, kas devies cauri Remskogai uz Zviedrijas robežu. Pamanījis ezerā kustību, vīrietis apturēja autobusu un nolēma palūkoties uzmanīgāk. Sākumā viņš nodomāja, ka ezerā peld alnis. Tomēr, kad briesmonis ar čūskas ķermeni sāka rāpties krastā, kļuva skaidrs, ka tāds radījums cilvēkiem nav pazīstams.10 m garajai "'cūskai" bija ap piecim kupriem. Tomēr, kad vīrietis bija nodomājis pietuvoies, dzīvnieks ielca ezerā.
1980.gadā Remiju rdzējis vietējais iedzīvotājs, kas bija nolēmis izpeldēties ezerā kopā ar sievu. Aprakstot briesmoni, viņš atzīmēja, ka galva tam bijusi kā telēnam, bez tam uz ķermeņa bijuši kupri. Taču briesmonis parādījies tikai uz mirkli, bet pēcāk noniris dziļumā.

Saites.
Ūdens briesmoņi.
Norvēģija.

Rozvelas akmens

Roswell stone.
Neparasts akmens, kas 2004.gadā uziets Jaunmeksikas tuksnesī slavenās Rozvelas pilsētiņas tuvumā.

Atrašana un izpēte. Neparasto akmeni 2004.gadā uzgājis kāds 56 gadus vecs vīrs ASV Jaunmeksikas pavalsts tuksnesī, viņš dzīvojis netālu no šīs vietas.
Speciālisti pētījuši akmeni, gravēšana esot tik augstā līmenī, ka pat mikroskopā neesot redzamas švīkas un negludumi. Vēl tika konstatēts, ka akmenim piemīt magnētiskas īpašības - ja virs akmeņa pietuvināt magnētu, tad tas sāk griezties pulksteņa rādītāja kustības virzienā vai pretēji (atkarībā no magnēta pielikšanas veida).

Apraksts. Neliels trijstūra formas akmens ar noapaļotām malām. Gludajā tumši brūnajā virsmā iekalti simboli, kas, iespējams, attēlo mēness ciklus.

Interesanti! Pētnieki atzīmē iegrieztā zīmējuma līdzību ar to, kas 1996.gadā parādījies vienā no Lielbritānijas labības laukiem!

Saites.
Rozvelas incidents.
Ņūmeksikas pavalsts.

Rombu zvaigzne

Hipotētisks kosmisks ķermenis, par kura eksistenci ziņojuši kontaktieri.

Apraksts. Saskaņā ar mongoļu kontaktiera Cerendaba vārdiem 1990.gados viņš nodibinājis radiokontaktu ar kosmītiem, kas arī pirmo reizi nosaukuši šo zvaigznes vārdu. Rombieši itkā paziņojuši, ka pēc 6 mēnešiem ieradīsies personīgi attiecīgajā Mongolijas rajonā. Tālāk prese vēsta: "Norādītajā dienā ufologu grupa vēroja kā sakarnieks kāpj stāvā klintī, tad dod zīmi, ka viesi jau tuvu, un ... piepeši pazuda no redzeslauka. Novērotāji uzkāpa klintī un ieraudzīja, ka viņš guļ bez samaņas, dažas sekundes vēlāk izdzirdēja aizlidojoša kosmosa kuģa rēkoņas skaņu, tas tā arī palika neredzams. Tai pat laikā uz sakarnieka ādas parādījās sarkanīgas rētas, kas stiepās ķermeņa garumā. Kad viņš atģidās, šīs rētas izzuda. Patlaban kontaktieris atrodas ciešā ārstu un ārpuszemju civilizāciju speciālistu uzraudzībā."

Atsauces uz itkā eksistējošu Rombu zvaigžņu sistēmu ne reizi vien parādījušās Krievijas presē, piemēram - Терра Инкогнита, un patstāvīgi, bez mongoļu kontaktiera pieminēšanas. 2000.gadā organizācijas Kosmopoisk speciālisti veica pārbaudi un neuzgāja nekādas ziņas par šo gadījumu - mongoļu pārstāvji nespēja norēdīt uz "sakarnieku Cerendabu," ne uz ko citu šai sakarā. Visdrīzāk, notikums ir izdomāts.