Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Telegrāfs

1844.gada 24.maijā Semjuels Morze atklāja pirmo telegrāfa līniju Vašingtona-???, nosūtot telegrammu ar tekstu: „Ko rada Dievs.” "Titānika" katastrofas brīdī sazināšanās starp kuģiem notika ar Morzes signālu palīdzību.

Abonentu telegrāfs - vēsturisks līdzeklis operatīvai ziņojumu apmaiņai starp abonentiem - iestādēm, organizācijām, atsevišķām personām, valsts vai starptautiskā mērogā ar tiešu divpusēju telegrāfa sakaru palīdzību.

Telegrāfs sastāv no abonentu ierīcēm (AIe) un telegrāfa centrāles (TC), ko savieno sakaru līnijas. AIe ietvertelegrāfa aparātu un izsaukšanas ierīci, ar kuras ciparripu sastādīja izsaucamā abonenta numuru (AIe uztver arī izsaukšanas signālu). Valsts abonenta tīkls sastāv no rajona mezgliem, kurus pēc radiālā principa pievieno apgabala mezgliem, tos savukārt pieslēdz galvenajiem mezgliem.  Visos tekegrāfa mezglos uzstāda automātiskās TC, kas darbojas līdzīgi automātiskajām telefona centrālēm.

ASV, Lielbritānijā un Vācijā abonentu telegrāfu sāka letot XX gs. 30.gados (Telekss). Pirmo telegrāfa centrāli ar 30 numuriem PSRS uzstādīja 1947.gadā Maskavā. Automātiskā abonentu telegrāfa izveidošana sākta 1949.gadā VEF konstruktoru biroja telegrāfijas nodaļā A.Ratnieka vadībā. 1979.gadā Latvijas PSR telegrāfs darbojās vairāk kā 1000 AIe.

Abonentu telegrāfam ir vairāk priekšrocību, salīdzinājumā ar paparasto telegrāfu - daudz īsāks ziņojumu pārsūtīšanas laiks, mazāks operatoru skaits.

Saites.
Sakaru tehnika.