Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Belfāstas kapsētā uz nozāģēta koka stumbra saskata Jēzus Kristus seju

Augusta sākumā, izzāģējot traucējošos kokus kādā aizaugušā Ziemeļīrijas galvaspilsētas centrālās kapsētas nostūrī, uz viena no celmiem izveidojies attēls, kas atgādina bārdaina vīrieša seju. Vairāki vietējie iedzīvotāji uzskata, ka uz celma redzams Jēzus Kristus atveids.

Celms ar seju kļuva populārs pēc tam, kad belfāstietis Sīns Ozborns (Sean Osborne) to nofilmēja un ievietoja video apmaiņas portālā Youtube.com

Lai gan attēls patiešām izskatās visai līdzīgs cilvēka sejai, tomēr domas par tā izcelsmi dalās. Kamēr daži aizrautīgāki kristieši, kā raksta Daily Mail, pat redzēti pie celma lūdzamies, tikmēr paši strādnieki saka, ka tur esot vien zāģa ķēdes iededzinātās pēdas. Sīns Osborns intervijā utv.com atzina, ka attēls, iespējams, varētu būt arī uzkrāsots, taču tādā gadījumā tas esot izdarīts ļoti meistarīgi un autors par sevi ziņu nedod. Citi skeptiski noskaņoti ļaudis, turpretī jautā - kurš gan ir redzējis, kāds Jēzus Kristus izskatās un kāpēc gan uz celma nevarētu būt redzams spartiešu valdnieks Leonīds vai, piemēram, Bobs Mārlijs?

Interesanti, ka šis nav pirmais gadījums, kad mūsdienu Īrijā kādā kokā saskatīta kristiešu dievību teofānija. 2009.gada jūnijā, raksta irishcentral.com strādnieki pie Sv.Marijas baznīcas Ratkīlā, Limerikā nozāģēta koka stumbra gabala apveidā un šķiedru rakstā ieraudzīja dievmātes atveidu. Neilgi pēc tam šis stumbra gabals kļuva par populāru, vairāku tūkstošu ticīgo apmeklētu svētceļojuma vietu.

Vienlaikus jāatzīmē, ka seju un pazīstamu tēlu saskatīšana visneiedomājamākajās vietās ir plaši izplatīta parādība, kas tiek saukta par pareidoliju. Piemēram, kāda jauna sieviete šī gada aprīlī Džeimsa salā (ASV, Dienvidkarolīna) pievērsusi uzmanību pludmales smiltīs gulošai beigtai dzeloņrajai, kurai uz muguras iezīmējās bārdaina vīrieša tēls. Sieviete sākotnēji nodomājusi, ka vīrietis izskatās pēc bezpajumtnieka, taču kāds paziņa, kas šo attēlu apskatīja, kad rajas atradēja to vēlāk ievietoja internetā, pārliecinoši konstatēja - Jēzus!

Savukārt Viltšīrā (Lielbritānija) pensionārs Kens Dobsons 2012.gada pavasarī, zāģējot malku, pamanīja, ka uz viena bluķa griezuma atklājās kaut kas visai līdzīgs 1982.gadā uzņemtās Stīvena Spīlberga filmas "Citplanētietis" (E.T. the Extra-Terrestrial) galvenā varoņa - citplanētieša Ei Tī - galvai.

Avoti:
dailymail.co.uk
u.tv
postandcourier.com
dailymail.co.uk