Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Pederastija, homoseksuālisms

Neabšaubāmi, pederastija kā parādība bijusi visos cilvēces vēstures posmos.

Neapšaubāmi, liela nozīmē te varētu būt ģenētikai, taču homoseksualitātes gēns vēl nav noteikts. Zinātnieki vērš uzmanību uz šimpanžu uzvedību, jo tās, tāpat kā cilvēki, dzīvo baros. Tādejādi, iespējams, izveidojās gēni, kas veicināja emocionālu pieķeršanos arī starp viena dzimuma pārstāvjiem, un kaut kādu iemeslu dēļ simpātijas erotizējās. Vienā no šimpanžu paveidu sabiedrība (bonabo) ir ārkārtīgi seksuāla - tajā sastopamas visu veidu seksuālas attiecības, arī orālās, anālās un masturbācija. Šie šimpanzes seksuālās attiecības kalpo arī konfliktu noregulēšanai un draudzības nostiprināšanai. Iespējams, kādas seksuālas tendences no pundurpērtiķiem tikušas arī cilvēkiem.

Vēsture. Antīkajā pasaulē homoseksuālās attiecības nav īpaši nosodītas, lai gan pastāvēja daži amatu ierobežojumi pasīvajeim pederastiem.
Romas impērijā homoseksuālās attiecības netika slēptas, ne arī noklusētas. juridiski tām bija tāds pats spēks kā normālām attiecībām, lai arī ar atrunām, jo Senajā Romā pastāvēja vairāki laulību institūti. Impērijas beigu posmā de facto  bija aizmirsta arī tradīcija, ka dzimtu galvas un augstākos amatus ieņemošie pilsoņi nevar būt pasīuvie homoseksuāļi.
Tradicionālā kristiešu Baznīca jau sākotnēji pretstatīja sevi pagānismam. Pēc oficiālās reliģijas statusa iegūsšanas impērijā tā kļuva par vērā ņemamu politisku spēku ujn devās uzbrukumā pagānismam. Baznīca uzskatīja, ka viendzimumu attiecības ir grēks, kuru piekopēkji ir grēcinieki un debesu valstībā nenonāks.
kristīgo morāli cīņā pret saviem politiskajiem oponentiem (parasti tie nebija kristieši) sāka izmantot arī imperatori.  Šai ziņā pirmais bija viens no Konstantīna I Lielā dēliem - Rietumromas imperators Konstants. Viņš pats bija biseksuālis, tādēļ apkaroti tika vien pasīvie homoseksuālisti.
Pēc pusgadsimta oficiāli imperators Valentiāns II, bet faktiski imperators Teodosijs I Lielais izdeva likumu, ka pasīvajiem homoseksuāļiem piespriežams nāvessods, sadedzinot uz sārta. 
VI gs. vidū Bizantijas imperators Justiniāns Lielais \savā likumkrājumā Corpus Iuris Civilis iekļāva punktu par visu homoseksuāļu sodīšanu ar nāvi uz sārta. Šāds lēmums tika argumentēts ar atsauci uz bībelisko vēstījumu par Sodomu un Gomoru - tā apritē iegāja termins "sodomija." 
Sodomijas termins gan ilgu laiku apzīmēja vispārēju izvirtību un ieslīgšanu grēkā, to līdz viendzimuma attiecībām sašaurināja Akvīnas Toms XIII gs.
No Romas un vēlākās Bizantijas neiecietīga attieksme pret homoseksuālismu izplatījās pa Eiropu. Viduslaiku Eiropā tikpat kā nebija valstu, kur par homoseksualitāti nebija paredzēts nāvessods. tomēr nebija arī nekādu vispārēju homoseksuāļu vajāšanu, kas kaut vai attāli atgādinātu raganu prāvas. pretpederastu likumi reti tika izmantoti, pārsvarā saistībā ar cīņu par varu vai mantiskos strīdos. Izņēmums bija vien Anglijas karalis Edvards I garkājis, pēc kura pavēles valstī sākās vērienīga un reti nežēlīga izrēķināšanās ar sodomītiem, kas tika pārtraukta tikai pēc viņa nāves. Tāds lēmums tika pieņemts tādēļ, ka izrādījās - viņa dēls un troņmantnieks Edvards II izrādījās homoseksuāls.
renesanses laikā pret homoseksuāļiem vērstie likumi tika izmantoti ārkārtīgi reti. Plaša šādu likumu atcelšana sākās līdz ar Lielo Franču revolūciju. Pirmā gan šai ziņā nebija revolucionārā Francija, bet mikrovalstiņa Andora - te viendzimumu attiecības tika dekriminilizētas gadu pirms Bastīlijas ieņemšanas, 1788.gadā. Tā šis process ar dažādu jaudu turpinājās 200 gadu, 1895.gadā par pederastiju – „amorālu uzvedību un sakariem ar vīrieti” – Londonas tiesa notiesāja dzejnieku Oskaru Vaildu ar vairākiem gadiem cietumā.
1989.gadā Dānija kā pirmā valsts pasaulē pieņēma likumu par viendzimumu pāru civilajām attiecībām.
Pašlaik pēdējā no valstīm, kas to ir veikusi, ir Īrija - 1994.gadā.
Dienvidamerikā kā pirmā to izdarīja Argentīna - pašreizējā pāvesta Franciska I dzimtene.
2001.gadā Nīderlande kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas legalizēja viendzimuma "laulības." 
2020.gadā "Frančesko." (Francesco) Amerikas krieva Jevgēņija Afiņejevska dokumentālā filma. Tās pamatā ir intervijas ar pāvestu par viņam svarīgiem tematiem - nabadzību, migrāciju, nevienlīdzību un cilvēku diskrimināciju. Plašu rezonansi šī filma ieguva galvenokārt tādēļ, ka vienā no sarunām katoļu baznīcas galva pauž atbalstu homoseksuālistu "laulībām:" "Homoseksuāliem cilvēkiem ir tiesības būt ģimenē. Viņi ir Dieva bērni. Tas, kas mums ir nepieciešams, ir civilo savienību likums. Šādā veidā viņi būs juridiski aizsargāti."  

Harijs Hejs un „Matačīnu biedrība.” Katolis Harijs Hejs šo biedrību nodibināja 1950.gadā un tā sekmēja pederastu tiesību aizstāvību ASV. Pats viņš jau 14 gadu vecumā stājās sodomiskās attiecībās uz kruīza kuģa Kalifornijā ar 10 gadu vecāku jūrnieku Metu.
Hejs bija dzimis katoļu ģimenē un audzināts katoļu garā, taču aizgāja no baznīcas un pameta koledžu. Devās uz Holivudu laimi meklēt, tur iepazinās ar kinorežisoru Džordžu Openheimeru, kas ieveda Heju pilsētas pederastu tīklā. Vienlaicīgi viņš aizrāvās ar marksistiskām idejām un pat apprecēja komunisti Anitu Platkiju. Viņu 13 gadu laulības laikā Hejs turpināja skraidīt pa pilsētu savās homoseksuālajās dēkās.
1948.gadā Hejs formulēja „Matačīnu biedrības” principus un teoriju. Hela teorija pauda, ka homoseksuāļu kulturālā minoritāte tiekot apspiesta no heteroseksuāļu majoritātes.
1950.gadā Hejam gadījās mīlas dēka ar gados jauno Rudiju Gernreihu, kas bija kreisi noskaņots emigrants. Ar viņa palīdzību Hejs vervēja Matačīnu biedrībai pirmos dalībniekus. Neapšaubāmi šī biedrība izvērtās par homoseksuāļu kustības aizsākumu.

Ziemeļamerikas vīriešu / zēnu mīlestības asociācija. Tā tika dibināta 1978.gadā ASV Bostonā. Bieži tur ar runām uzstājās Harijs Hejs.

Mūsdienās. Pašreizējā homoseksuāļu agresija jau tuvinās seksuālas revolūcijas robežai. Homoseksuāļi sagatavo sabiedrību pieņemt vēl neizvēlīgākas un nenormālākas uzvedības formas.
ES patlaban pastiprina spiedienu pret dalībvalstīm, kuras nevēlas pieņemt rietumos radīto pederastizācijas ideoloģiju. Tā, piemēram, ES paziņoja par stratēģijas izstrādi tā saucamo "LGBT tiesību" nodrošināšanai. Interesanti, ka šis paziņojums notika vienā dienā ar LR "Satversmes tiesas" pasludināto spriedumu tēva kompensācijas lietā, kurā saeimai tika uzdots mainīt Darba likumu līdz 2022.gada 1.jūlijam.
EK prezentētajos dokumentos norādīts, ka ES ir izdevies panākt pakāpenisku "progresu" LGBT jomā.  Cīņā pret konservatīvajām austrumeiropiešu valdībām (Polija, ungārija u.c.) ES draud izmantot ES koplīguma 7.pantu, kas paredz dalībvalstu atsevišķu tiesību apturēšanu ES līmenī, ieskaitot balstiesību liegšanu ES padomē. 2020.gada vasarā ES izdevās nepiešķirt naudu 6 Polijas pilsētām, kas bija pasludinājušas sevi par "LGBT ideoloģijas brīvu zonu." 

Pederastija ASV. 1973.gadā īpatnējos apstākļos ASV Psihiatru asociācija atzina, ka homoseksualitāte nav saistīta ar psiholoģisku novirzi.
1978.gada 25.jūnijā Sanfrancisko pederastu gājienā pirmo reizi homoseksuāļi izmantoja varavīkšņu krāsu karogu. To ar saviem dupšpisējiem no diviem milzīgiem muslīna gabaliem sašuva Gilberts ???????
Pirmo reizi pederastijas legalizācijas mēģinājums prezidenta līmenī notika pirmās Baraka Obamas vēlēšanu kampaņas laikā, kad demokrāti, kurus Obama pārstāvēja, savā programmā pauda atbalstu viendzimumu "laulībām," un uzskatīja, ka tādiem pāriem būtu tādas pašas tiesības kā normāliem laulātajiem pāriem. Demokrāti aicināja atcelt pilnībā 1996.gada Laulības aizsardzības likumu. Tam pretojas republikāņi, kas uzskatīja, ka pavalstu valdībām ir tiesības neakceptēt šāda veida izmaiņas.
Valstiskā līmenī homoseksuāļu "laulības" nav atļautas un tas atstāts katras pavalsts ziņā:
      Masačusetsa - 2004.g.
      Konektikuta - 2008.g.
      Aijova - 2009.g.
      Vērmonta - 2009.g.
      Ņūhempšīra - 2010.g.
      Ņujorka - 2011.g.
      Mena - 2012.g.
      Mērilenda - 2012.g.
      Vašingtona - 2012.g.

1981.gadā Pasaules Veselības organizācija izsvītroja homoseksualitāti no Starptautiskās slimību klasifikācijas.
1989.gada 1.oktobrī Dānija kļuva par pirmo valsti, kas atļāva oficiāli dibināt viendzimumu pāru civilsavienību, partnerattiecības. Tagad tas atļauts 15 Eiropas padomes valstīs (13 no tām ir Eiropas savienības valstis).
2001.gadā Nīderlande kļuva par pirmo valsti, kas homoseksuāļu civilsavienību sāka uzskatīt par laulību.

Pederastija Austrijā. Austrija ilgi vēl bija viena no nedaudzajām Rietumeiropas valstīm, kas neļāva homoseksuāļiem laulāties. Austrijas Konstitucionālā tiesa 2017.gadā nolēma atļaut viendzimuma "laulības" no 2019.gada 1.janvāra. Līdz tam laikam homoseksuāļi Austrijā varēja stāties "reģistrētās partnerattiecībās," kas piedāvāja gandrīz visas tadas pat tiesības kā normāliem laulātiem pāriem. Tad tiesa atzina, ka "atšķirībuy starp laulību un reģistrētām partnerattiecībām mūsdienās vairs nevar saglabāt nediskriminējot viendzimuma pārus." 

Viendzimumu pāru laulības atļautas no 2019.gada 1.janvāra. Pirmais tāds "pāris" salaulājās Karintijas federālajā zemē.

Pederastija Brunejā. Homoseksuālas attiecības Brunejā tika soditas ar 10 gadu ieslodzījumu.
2019.gada 3.aprīlī Brunejas sultāns Hasanals Bolkija  aicināja strikti sekot islāma mācībai un cita starpā paziņoja, ka ar nāvessodu tiks sodīta pederastija. Par lesbismu draudēs 40 pletnes cirtienu.

Pederastija Kanādā. Viendzimumu "laulības" legalizētas kopš 2005.gadā. Premjers Džastins Trudo piedalījās pederastu praidā Torontā.
2016.gadā pēc veselu nedēļu ilgām debatēm Anglikāņu baznīca (trešā lielākā kristiešu konfesija valstī) nobalsoja pret viendzimuma "laulību" atzīšanu.

Krievijā. 2013.gada jūnija beigās krievu prezidents Putins parakstīja likumu par homoseksuālisma propagandas aizliegumu bērnu un pusaudžu vidū. Pēc tā sanāk, ka ir pretlikumīgi teikt, ka homoseksuālu cilvēku attiecības ir vienlīdzīgas ar heteroseksuālu cilvēku attiecībām.
Bez tam, krievu likumdevēji aizlieguši arī bērnu adopciju uz valstīm, kur atļautas viendzimuma "laulības."

Maltā. 2016.gada decembrī valsts parlaments aizliedza homoseksuāļu pārveidošanas terapiju, ar to kļūstot par pirmo tādu valsti pasaulē.

Šodien.  Tagad tiesības laulāties homoseksuāļiem ir 7 Eiropas padomes valstīs - Nīderlandē, Beļģijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Īslandē, Spānijā un Portugālē. Viendzimumu pāru laulības atļautas arī Kanādā, vairākās ASV pavalstīs, Dienvidāfrikā, Argentīnā un Meksikas galvaspilsētā Mehikā.
Vairāk nekā 80 valstīs par homoseksuālismu var piespriest cietumsodu, piemēram, Turkmēnijā, Zambijā, Tanzānijā.

Homoseksuālisms Latvijā. Interesanti, ka latviešu valodā nemaz nav vārda, kas apzīmētu homoseksuāļus vai homoseksuālismu. Tomēr nav tā, ka mūsu  senčiem pilnīgi nebūtu bijis priekšstata par anāla dzimumakta iespājamību, piemēram:
               Poļi manu kazu pisa,
               Pisa manu līgaviņu.
               Paldies teicu dieviņam, 
               Ka nepisa mani pašu.

1940.gada 26.novembrī stājās spēkā KPFSR kriminālkodekss, un tā 154a pants labprātīgus homoseksuālus sakarus starp vīriešiem sodīja ar kriminālatbildību.
1961.gadā Krievijas kriminālkodekss tika aizvietots ar Latvijas PSR kriminālkodeksu. Tajā 124.panta 1.daļa par labprātīgiem homoseksuāliem sakariem starp pilngadīgiem vīriešiem paredzēja sodu ar brīvības atņemšanu līdz 5 gadiem.
Padomju okupācijas laikā bija iegājies homoseksuālus vīriešus saukt par "zilajiem," kas bija gandrī burtisks tulkojums no krievu valodas - goluboj - "gaiši zilas."
Kā liecina intervijas ar Latvijas homoseksuāļiem, padomju okupācijas laikā milicijas struktūrās pastāvēja amati, kuru veicēju atsevišķs uzdevums bija nodarboties ar homoseksuāļu uzskaiti un veidot "zilo" personu kartotēku. Bieži vien šādi cilvēki tika šantažēti un savervēti kā ziņotāji.
1992.gada 5.februārī LR Augstākā padome pieņēma likumu "Par grozījumiem un papildinājumiem Latvijas kriminālkodeksā." Likums stājās spēkā 1992.gada 1.martā, un no šī datuma labprātīgi homoseksuāli sakari starp pilngadīgiem vīriešiem nav krimināli sodāmi.
Reģistrēt partnerattiecības un laulības homoseksuāļiem Latvijā nav atļauts. Tieši pretēji - 2005.gadā pēc Latvijas Pirmās partijas ierosinājuma tika veikti grozījumi Satversmes 110.pantā, kas nosaka, ka "valsts aizsarga un atbalsta laulību - savienību starp vīrieti un sievieti." 

Tagad mēģina Latvijā iedzīvināt Rietumeiropas "vērtības," kā piemēram, piedāvā pederastus dēvēt par gejiem. Šis termins nācis no angļu valodas frāzes Good as you saīsinājuma, tātad - "tikpat labs kā tu pats," kas, protams, nav tiesa.

Slaveni homoseksuāļi. Hanss Kristians Andersens, Oskars Vailds, Pēteris Čaikovskis, Eltons Džons, Leonards no Vinčas.

Bulgārija. 2019.gada 25.jūlijā Bulgārijas tiesa lēmusi par labu lesbiešu pārim, kas salaulājies Francijā, tādejādi atzīta viendzimumu laulība Bulgārija. Austrālijas pilsonei kristīnai Palmai, mkura 2016.gadā salaulājās ar mariamu Dialo no Francijas, sākotnēji tika atļauts dzīvot, strādāt un ceļot Bulgārijā un ES, jo viņa apprercējusi ES pilsoni. Bulgārija liedza viņai šīs tiesības, jo viendzimuma laulības Bulgārijā aizliegtas. Sievietes tiesājās 2 gadus un uzvarēja tiesā.

Francija. 2012.gada maijā par Francijas prezidentu ievēlētais sociālists Fransuā Olands savā priekšvēlēšanu programmā solīja panākt viendzimuma sakaru pasludināšanu par laulību. Mēģinājumi to realizēt izsauca plašus protestus sabiedrībā. Kulminācija bija 2013.gada 13.janvāra demonstrācija, kad Parīzes centrā sapulcējās 340-800 tūkstoši protestētāju. Nacionālā asambleja tomēr pieņēma šo likumu.

Indija. Pirms 157 gadiem (tagad 2018.g.)britu koloniālajā laikā Indijā tika ieviests likums, kas pederastiju sodīja ar 10 gadiem cietumā.
2013.gadā vēl tika pieņemts spriedums, ar kuru koloniālais likums tika saglabats.
Pēdējā laikā tādas apsūdzības izvirzīja reti, līdz 2018.gada 6.septembrī Augstākā tiesa paziņoja, ka pederastija un lesbisms vairs nebus krimināli sodāmi.

Īrija. Līdz 1993.gadam homoseksualitāte bija nelikumīga.
2010.gadā pieņēma Parnerattiecību likumu, kas ļāva viendzimuma pāriem reģistrēt kopdzīvi.
2013.gadā valdība vienojās par referendumu par attiecīgiem grozījumiem kostitūcijā.
2013.gada aprīlī Francijas parlaments ar 321 balsi "par" un 225 balsīm "pret" pie'ņēma likumu par viendzimumu "laulībām," un homoseksuāļiem piešķīra tiesības adoptēt bērnus. Tā francija kļuva par 14. tādu valsti pasaulē. 
2015.gada 22.maijā notika referendums, kurā īri legalizēja viendzimuma laulības, tādejādi kļūdami pasaulē par pirmo valsti, kas šādu jautājumu izlēmuši referendumā. Jau martā Īrijas parlamenta apakšpalāta ar 164 balsīm "par" un tikai 2 balsīm "pret" pieņema konstitūcijas grozījumus. 
2015.gada 16.novembrī stājās spēkā likums, kas legalizē viendzimuma "laulības."

Pederastija Šveicē. 1942.gadā Šveicē dekriminalizēja homoseksualitāti. 
Pēc tam Šveicē ļāva reģistrēt homoseksuāļu civilo partnerību un to darīja ap 700 pāru gadā.
2020.gada decembrī pēc vairākiem debašu gadiem šveicieši pieņēma likumu. Tomēr likuma oponenti savāca 50 000 parakstu "pret," tādēļ bija jārīko referendums.
2021.gadā notika referendums par t.s. "viendzimumu pāru laulību" ieviešanu valstī. Tajā piedalījās 52% balstiesīgo, no kuriem 64,1% balsoja par ieviešanu (Bāzelē - 74%). 

Ungārija. Ungārijas parlaments 2021.gadā pieņēma likumu, kas aizliedza viendzimumu attiecību un dzimumu maiņas propagandu nepilngadīgo vidū. Tas izraisījas ES rietumvalstu vētrainus uzbrukumus Ungārijai un draudus ar sankcijām. Beigu beigās Ungāriju nosodīja 17 no kopumā 27 ES valstīm. Ungārijas valdība ES piedraudēja ar referendumu.

Nāvessods par homoseksuālismu:
Mauritānija
Saūda Arābija.
Sudāna.
Irāna.
Nigērija (atsevišķās valsts daļās).
Somālija.

Āfrika. 38 no 55 valstīm ir spekā likumi, kas aizliedz viendzimumu sakarus.
Uganda. 2014.gadā stājies spēkā likums pret homoseksuāļiem, par to var draudēt pat mūža ieslodzījums.

Pederastija un Vatikāns. Pāvests Francisks atbalstīja priekšlikumus, kas paredzēja pielaidīgāku atieksmi pret "zilajiem," taču Vatikāna sinode to 2014.gada oktobrī noraidīja.

Homoseksuāļiem raksturīgi:
      -  lielāks pašnāvību skaits. Homoseksuāli jaunieši mēģina izdarīt pašnāvību trīsreiz biežāk nekā citi viņu vienaudži. Tā saukto "laulību" atļaušana nedaudz uzlabo stāvokli, tomēr precēti homoseksuāļi tik un tā izdara pašnāvību divas reizes biežāk nekā laulāti heteroseksuāļi. Visbiežāk pašnāvības izdara homoseksuālās attiecībās esoši vīrieši.
      -  lielāks STS un AIDS slimo skaits;
      -  lielāks dzīves neveiksminieku skaits. Vairāk bezdarbnieku, vairāk dzīvo uz pabalstiem.

Saites.
Seksuālās perversijas.