Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Sojuz, kosmiskās misijas

Sojuz savus lidojumus sāka kopš 1978.gada.

Sojuz-1. Lidojums notika 1967.gada aprīli. Tā sagatavošanā bija pieļauta virkne nepilnību, jo komunisti steidzināja, lai lidojumu pieskaņotu Oktobra apvērsuma 50.gadadienai. Rezultātā gāja bojā kosmonauts Viktors Komarovs, Gagarina draugs.

2011.gada 30.martā komunikāciju problēmu dēļ tika atcelts kosmosa kuģa Sojuz starts.

Sojuz TMA-22. 2011.gada 24.augusta pēcpusdienā no Baikonuras (Kazahija) tika palaista nesējraķete Sojuz, kurai uz SKS vajadzēja nogādāt bezpilota kravas kuģi Progress M-12, kura atradās pārtika, dzeramais ūdens. Dažas minūtes pēc pacelšanās kuģis uzsprāga. Lielaka daļa atlūzu nokrita taiga Altaja Republikā. Eksplozija bijusi tik spēcīga, ka pat ēkām 100 km attālumā nodrebējušas logu rūtis. Ta ir pirmā avārija kopš 1978.gada. Krievijas premjers V.Putins uzdeva uzlabot kvalitates pārbaudes nesējraķešu izgatavošanas laikā un pirms nodošanas ekspluatācijā. Avārijas cēļonis esot meklējams Sojus trešās pakāpes dzinējā, kas nezināmu iemeslu dēļ esot atslēdzies.
Startēja 14.novembrī, pirmdienā, no Baikonuras (Kazahijā). Devās uz SKS, lai turpu nogādātu 3 kosmonautus: 2 krievus Anatoliju Ivaņišinu, Antonu Škapļerovu un amerikāni Daniēlu Bērbenku. 16.novembrī Sojuz kapsula savienojās ar SKS.
Sojuz starts tika pārcelts uz gandrīz 2 mēnešiem, kad iepriekš 24.augustā avarēja bezpilota kravas kuģis Progress-M12.

2016.gada 17.jūlijā no Baikonūras kosmodroma palaista nesējraķete Sojuz-U ar kravas kuģi Progress MS-03, kas dodas uz SKS. Kosmosa kuģī bija vairāk kā 2,4 t degvielas, skābekļa, pārtikas un zinātniskā aprīkojuma.

Uz pilotējamā kuģa Sojuz bāzes izstrādāts bezpilota kosmosa kuģis Progress, kas tagad nogādā kravas uz SKS.

Saites.
Krievu kosmiskās misijas.