Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Atona pussala

Pussala Grieķijā, kur lielā skaitā koncentreti grieķu pareizticīgie klosteri.

Ceļotājiem. Atona nav publiski pieejama vieta. Lai tiktu uz kuģa, kas šeit pienāk, ceļotājiem jāsagādā īpašas atļaujas. Tās var saņemt Grieķijā, Uranopoles ciemā (netālu no Saloniķiem), kur atrodas šīs "mūku valsts" pārstāvniecība. Atlauja ir 4A formāta dokuments ar četru galveno klosteru priekšnieku parakstiem.
Sievietes te netiek ielaistas.
Klosteros var nakšņot un dzīvot, piedalīties dievkalpojumos: tie sakas pirms saullēkta 4 no rīta, bet svētdienās un svētkos sākas pirms pusnakts un ilgst pat 10-12 stundas.

Vēsture. Kopš 885.gada te dzīvo tikai mūki (kalugeri - grieķu val. termins) un vientuļnieki.
Šeit joprojām tiek koptas senās bizantiskās tradīcijas. Pussalas mūki pārtiek galvenokārt no pašu izaudzētas barības: kartupeļi, zaļumi, rieksti, olīvas, pašu zvejotas zivis. Gatavo arī vīnu un degvīnu grapu. Visi klostera iemītnieki sēd pie viena galda. Gavēņa laikā ēdiens ir pavisam pieticīgs.
Daļa klosteru dzīvo kā vecos laikos, taču ārpasaule ienāk arī šeit, jo citi klosteri tomēr labiekārtojas un izveido ērtības.

Objekti. Te atrodas 12 klosteri.

Atona kalns. 2033 m augsts. Tā virsotnē ir maza baznīciņa. Pareizticīgo mīts stāsta, ka tieši šai baznīciņā notiks pēdējā liturģija pirms pasaules bojāejas.

Sv.Apustuļa Pāvila klosteris. Te esot Trīs gudro dāvanas jaundzimušajam Jēzum. Tās ir simboliskas: viens šķirstiņs ar ladanu (aromātiski kvēpināmie sveķi), otrs ar smirnu (mirrēm bēru ceremonijai) un trešais ar zelta plāksnīti.

Atradumi. Kristietības relikvijas.

Svētais šķēps. Viens no daudzajiem šķēpiem, ar ko nodurts Jēzus pie krusta.

Marijas Magdalēnas roka. Ar to Marija Magdalēna esot pieskārusies Kristus apmetnim.

Jāņa Zeltamutes galvaskauss. Zeltamutes galvaskausam klāt esot netrūdoša auss, kurā eņģelis esot diktējis leģendārus Apokalipses komentārus.

Saites.
Grieķu pareizticība.