Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Kroņgripa, COVID-19

Vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem.

2019.gada rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. Covid-19 ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. Covid-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.

Ķīnas varas iestādes paziņojušas par sekmīgu antivīrusu medikamenta Favipiravir izmantošanu COVID-19 pacientu ārstēšanā.

Vakcīnas.
Pfizer/BioNTech. Pasaulē pirmā vakcīna pret kroņgripu, ko atzinusi VVAO, ražota ASV. Tā nesatur koronovīrusu un nevar inficēt vakcīnas saņēmēju. Nepieciešams laiks, lai vakcīnā esošais ģenētiskais kods iemācītu recepienta imūnsistēmu atpazīt slimības aģentus un tiem uzbrukt.
Šai vakcinēšanai nepieciešamas divas injekcijas. Saskaņā ar notikušjiem pētījumiem, imunitāte pret kroņgripas vīrusu paaugstinās tikai pēc 8-10 dienām pēc 1.injekcijas un galu galā sasniedz 50%. 2.injekciju veic 21 dienu pēc 1.injekcijas. Tiek apgalvots, ka tad imunitāte pēc nedēļas sasniedz 95%. Tātad paliek 5% iespēja tomēr inficēties (saslimt?).
Šai vakcīnai ir vissarežģītākā loģistika, jo prasa lielu aukstumu.
Visplašāko savu iedzīvotāju imunizāciju ar šo vakcīnu pašlaik veic Izraēla.

AstraZeneca. Vēl nav apstiprināta Eiropas Zāļu aģentūrā. Mērķproteīna vakcīna.
CureVac.

Moderna.
 Ražota ASV, līdzīga Faizera vakcīnai. Reģistrēta EZA 2020.gada 6.janvārī. Vakcīnu uzglabā saldētavā -20 grādu pēc Celsija temperatūrā.

Raksti.
Ķīna paziņo, ka COVID-19 iespējams ārstēt ar antivīrusu preparātu Favipiravir
.
Pirmie panākumi COVID-19 kandidātvakcīnas izstrādē.