Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Giboni

Mazākie no pērtiķiem un mūsdienās sastopami Āzijas tropiskajos lietus mežos.

Mazi, tievi pērtiķi ar ļoti garām rokām, mīt DA Āzijā. Giboni pazīstami ar savu balsi un spēju ar garajām rokām pārvietotie pa koku galotnēm. Vairums gibonu sugu draud izzušana mežu izciršanas, medību un nelegālās tirdzniecības dēļ. Ķīnā nesen izzudušas jau divas gibonu sugas, bet pārējās ir kritiski apdraudētas. Ķīnas kultūrā giboni tika augstu vērtēti un tika turēti kā smalki mājdzīvnieki.

Hainanas gibons. Ķīnā sastopamais gibons ir viens no pasaulē retākajiem zīdītājiem, zināms, ka palikuši tikai 26 šīs sugas pārstāvji. 

Ķīniešu kapeņu gibons. Aptuveni 2300 gadus senās kapenēs Ķīnas Šaņsī provincē, kas piederējušas  Ķīnas pirmā imperatora Ciņa Šihuana vecmāmiņai, līdzās lūša, leoparda un melnā lāča kauliem atrastas līdz šim zinātniekiem nezināmas gibonu sugas skeleta paliekas. Pētot atrasto dzīvnieka galvaskausu, ar datormodelēšanas palīdzību secināts, ka šis gibons bijis citāds, nekā līdz šim zināmie. Domājams, ka par "Junzi imperialis" nosauktais pērtiķis izzudis pirms vairākiem simtiem gadu cilvēku darbības rezultātā.

Saites.
Pērtiķi.