Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Gradžs (1949.-1952.g.), projekts

Tieši ar tādu nosaukumu sāka savu eksistenci 1949.gada ziemā praktiski jau sabrukušais projekts "Zīme" - programma ārpuszemes objektu izpētei ASV. Ļoti iespējams, ka GKS pavēlniecība tādā veidā vēlējās parādīt savu neapmierinātību par iepriekšējā projekta darbu.

E.Rapelts (vēlāk vadīja "Zilās grāmatas" projektu), šo periodu nosaucis par "drūmu." "Gradžs" pētīja pienākušos ziņojumus "caur pirkstiem," kā arī ir informācija, ka "Gradžā" tikušas izveidotas īpašās "zilās komandas," kas pētīja uz Zemes avarējušos NLO un to ekipāžas. Vēlāk komandas tika pārsaauktas par "Alfu" projekta "Pauns" - "Uzlidojums." Pienākošā informācija tika nosaukta par aculiecinieku maldīgiem izdomājumiem vai arī atmosfēras parādībām.

Reiz žurnālā "Patiesība" (True) 1949.gada decembrī bija publicēta GKS majora Donalda Kihova raksts ar nosaukumu "NLO - neapšaubāma realitāte." Vēloties no sevis novērst apsūdzības neobjektivitētē, GKS publicēja atskaiti par "Gradža" darbības rezultātiem. Tajā bija novērtēti vairāk kā 237 ticami ziņojumi par NLO. No tiem vairāk kā 50 tika pasludināti kā "neizskaidrojami," pārējie norakstīti uz nepareizu dažādu astronomisku objektu , lidmašīnu un meteroloģisko zonžu interpretāciju.

Pēc atskaites publicēšanas "Gradž" pavadīja bezdarbībā, vēlāk figurēja zem citiem nosaukumiem, kamēr 1952.gadā tika atdzīvināts jau kā projekts "Zilā grāmata." "Gradža" darbības rezultāts bija 16 sējumi ar dokumentiem par NLO.

Saites.
Ufoloģiskie projekti.