Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Kailašs

Tibetiešiem – Kan Rinpoče.
Svētais kalns un Meru kalna iemiesojums Austrumu reliģijās, kas atrodas Himalaju kalnos mūsdienu okupētās Tibetas terititorijā.

Atrašanās vieta. Tibeta. 

Augstums vjl. - 6666 m.
Kalnam ir 13 pakāpes. Ap Kailašu atrodas citi zemāki piramidālu formu kalni.
4 skaldnes, kas pareizi orientētas pret debesu pusēm.
Dienvidu skaldnē ir vertikāla un horizontāla plaisa, kas dabiski veido ugunskrustu.

Apraksts. Svētais kalns Tibetas DR. Daudzi to asociē ar pasaules kalnu Meru, lai gan svētie raksti par šiem diviem runā atsevišķi. Kailaša kalns atrodas netālu no četru galveno Āzijas upju izteces – Gangas, Indas, Brahmaputras (Cangpo), Sutledžas, kā arī nu jau izzudušās Sarasvatas.
Kalns saistīts ar daudziem hindu un tibetiešu kosmoloģijas aspektiem un ir hindu, budistu, džainistu un bonpo svētceļnieku mērķis.
Kalnu sauca par svastikas kalnu, it kā pasaules asi, ap kuru tā griežas.  

Vēsture. Paši tibetieši savu reliģiju uzskata par vecāko pasaulē, un apgalvo, ka "pasaules patiesības" atnesējs dzīvojis pirms 16 000 gadu. Šamaņu ekstāzes un skaņas manipulācijas mistisko reliģiju Tibetā ienesa kāds svešzemnieks Šenrabs Mivoče II gs.pmē. Tieši viņš apvienoja vietējos pagāniskos priekšstatus vienotā reliģijā – bon. Viņš apmetās Tibetas rieteņos – Šansunā, starp Kan Rinpoče (Kailaša) kalnu un Mafama (Manasarovara) ezeru. Šīs divas vietas vēl līdz pat šodienai tiek uzskatītas par svētām.
Tibetiešu vēsturnieks Norbu rakstīja, ka šo reģionu „no visiem viedokļiem var uzlūkot par Tibetas kultūras šūpuli.”

Ezotēriskais Kailašs. Ezotēriķi, piemēram, E.Muldaševs par to kladzina kā par milzu piramīdu (7 km augstumā!), kur pirms vairākām agrākām Zemes ass nobīdēm esot atradies Ziemeļpols. Svētajam kalnam apkārt ir taka, kuras kādā posmā cilvēki ar netīru sirdsapziņu ciešot mokas vai pat mirstot. 
Uzskata, ka reizi 60 gados Kailašs "pamostas."
Kailašu kopā ar apkārtējiem kalniem tibetiešu lamas sauc par Dievu pilsētu.
Tieši zemeslodes pretējā pusē atrodas Lieldienu sala. Ja savieno Kailasa kalnu ar Gīzas piramīdām, tad šī līnija turpināsies trāpot Lieldienu salā. Ja Lieldienu salu savienot ar Meksikas piramīdām, tad līnija trāpīs Kailasa kalnā. Piemēram, trakais Muldasevs uzskata, ka Kailašs kadeiz ir bijis mūsu planētas Ziemeļpols, bet pretējā planētas pusē atradusies Lieldienu sala.

Saites.
Tibeta.
Himalaju kalni.