Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Merkele, Angela (dz.1954.g.)

Gestapo šefs Millers nakts vidū šausmās un aukstos sviedros uztrūkstas gultā sēdus.
- Kas noticis? - jautā sieva.
- Kādas šausmas! Es nosapņoju, ka Reihu vada resna blonda vecene!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vācieši viņu sauc par Mutti - "mammu."

Radniecība. Tēvs - luterāņu mācītājs.
Divas reizes precējusies.
Pirmā laulība - no pirmā vīra ir Merkeles uzvārds. Bērnu nebija.
otrā laulība - tagadējais vīrs ir Joahims Zauers, kvantu ķīmijas profesors. Bērnu nav. Vīram ir 2 bērni no iepriekšējās laulības.

Dzīvesgājums.
Bērnība. Dzimusi 1954.gada 17.jūlijā Hamburgā VFR teritorijā. Tēvs - luterāņu mācītājs.
drīz pēc Angelas dzimšanas ģimene no Rietumvācijas pārvācās uz VDR, kur tēvam ierādīja garīdznieka vietu nelielā draudzē.

Mācības. Angela vēlējās kļūt par fiziķi, lai līdzinātos savai autoritātei - Nobela prēmijas laureātei Marijai Sklodovskai-Kirī. Angela studēja fiziku Leipcigas universitātē un ieguva doktora grādu par pētījumiem kvantu ķīmijā.

Darbības sākums politikā. Lielajā pārmaiņu laikā pēc Berlīnes mūra krišanas Merkele ienāca politikā kā Helmūta Kola audzēkne, iestājusies kristīgo demokrātu partijā.
Sākumā viņa kļuva par ģimenes lietu ministri, vēlāk - par vides aizsardzības ministri. kols viņu dēvēja par "Meiteni" (Madchen), bet 90.gadu beigās, kad partiju satricināja aizdomīgu ziedojumu skandāls, Merkele ātri vien novērsās no skolotāja.

Kanclera amatā. Merkele iegājusi vēsturē kā pirmā sieviete Vācijas kanclera amatā. Viņa ir arī pirmā valsts vadītāja, kas dzimusi pēc II Pasaules kara un nākusi no VDR teritorijas (tur pavadījusi jaunību).
Vācija tās kancleres Merkeles vadībā 2015.gadā atvēra savas robežas nekontrolētai migrantu lavīnai, kura atnesa joprojām tikai pieaugošu postu un problēmas gan pašiem vāciešiem, gan lielai daļai pārējās Eiropas.

Raksturojums. Publiski izceļas ar savu vienkāršību un pieticību. Manīta parasti iepērkamies lielveikalā.
Viņas kā kancleres alga - 17 000 eiru pirms nodokļu nomaksas.
Hobiji - kaislīga futbola līdzjutēja. Opera - kopā ar vīru apmeklē Baireitas operas festivālu. Slēpošana - traumā lauzusi iegurni.

Par Merkeli.
"Politikā viņa darbojas ar fiziķes pieeju. Viņa vēlas atrisināt problēmas. Jo lielāka problēma, jo lielākas iespējas vēlāk saņemt Nobela prēmiju." (Merkeles biogrāfs Dirks Kurbjuveits intervijā žurnālam Time)

Saites.
Vācijas kancleri (1945.-patlaban).