Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Puškins, Aleksandrs (1799.-1837.g.)

Krieviski - Александр Сергеевич Пушкин.
Krievu dzejnieks.

Dzīvesgājums. Dzimis 1799.gadā.
1820.gadā Puškinu izsūtīja uz Kišiņevu.

Dueļi. Pats Puškins daudz cīnījies dueļos. Pēc paša pierakstiem izriet, ka viņam bijušas vismaz 29 uzvaras. Viņš tiem aizrautīgi trenējies. Dzejnieki biogrāfi nevar nosaukt precīzu dueļu skaitu, taču uzskat, ka to bijis vismaz daži desmiti.
Piemēram, 1816.gadā tikko 17 gadu vecais Puškins apvainojās uz savu radinieku tēvoci Pāvelu Hanibālu (Павeл Ганнибал) un izsauca to uz dueli. Ķildas iemesls bija kāda meitene ballē, ko bija uzlūdzis uz deju viņa tēvocis. Par laimi radinieki izlīga vēl pirms dueļa. Pēvels bija bīstams ienaidnieks, karavīrs, kas bija piedalījies 1812.gada karā. Par laimi vairums dueļu tā arī neuzsākās dēļ izlīgšanas, vai arī beidzās ar abpusēju aizšaušanu garām.
Pēc šī gadījuma Puškins izsauca uz daudziem dueļiem - ar iemeslu un arī bez tā. Parasti par ieganstu bija kāršu spēle, greizsirdība un at tas, ka līdzcilvēki apsprieda Puškina dzejoļus. Reiz pašu Puškinu izsauca uz dueli par to, ka viņš nevietā bija iesmējies par kāda paziņas pateiktu frāzi.

Aleksandras Kirhofas pareģojums. Interesanti, ka dzejnieka nāvi bija paredzējusi kāda Pēterpils pareģe - 1817.gadā baronese Aleksandra Kirhofa izteica vēlāk slavenu palikušu frāzi par to, ka Puškins ies bojā no balta cilvēka baltā zirgā rokas 37 gadu vecumā. ja tas tomēr nenotikšot, pēc pareģes vārdiem, tad Puškinu gaidot gara dzīve.

Puškina nāve. 1837.gada 8.(10.?)februārī pie Čornajas upes notika duelis starp A.Puškinu un Žoržu Šarlu Danti dēļ kādas anonīmas vēstules. Puškins tika nāvējoši sašauts vēderā un pēc divām dienām nomira. Dante pēc dueļa nodzīvoja vēl 58 gadus.

К предсказательнице Александр попал в компании друзей, когда кутил в один из осенних вечеров. Еще с порога она определила, что Пушкин выделяется среди товарищей, и даже заверила его в том, что совсем скоро он получит большие деньги и прославится. Затем он будет сослан в ссылку, и в 37 лет его жизнь закончится. Так и случилось: вечером того же дня Пушкину вернули крупный долг, в совсем скоро он стал известным поэтом. В 1820 году Александра Сергеевича сослали в Кишинёв.

Предсказания сбывались и оставалось только самое страшное. Говорили, что Пушкин часто вспоминал о гадалке и даже боялся неминуемой встречи. Он подозревал, что "белый человек" — светловолосая женщина, поэтому он никогда не общался с блондинками. На поединок Дантес приехал на белом коне и в светлой одежде. К сожалению, предсказание баронессы опять сбылось, и великий поэт умер после тяжелого ранения.

Ar savu dzeju padarīja slavenu 1764.gadā uzbūvēto Krimas hana pili "Asaru strūklaka."

Darbi.
Jevgeņijs Oņegins. Poēma.
Boriss Godunovs.
"Čigāni." Poēma.
"Kapteiņa meitiņa." "Капитанскaя дочкa." Stāsta pamatā Harlovu un Jelāginu ģimeņu traģiskāis liktenis Pugačova sacelšanās laikā.

Aplūkojamie objekti.
Piemineklis Maskavā. 1880.g.
Piemineklis Rīgā.
Piemineklis Adisabebā.

Puškina kalni. 120 km no Pleskavas. Kādreiz tie saukti par Svētiem kalniem. Puškins te dzīvojis agrīnās jaunības gados in arī vēlāk trimdā (1824.-1826.g.). Mihailovskā dzejnieks sarakstījis vairāk kā 130 darbu: „Boriss Godunovs,” daļa poēmas „Jevgēņijs Oņegins,” poēmu „Čigāni” un daudz dzejoļus.
Svjatogorskas klosterī (kalnā pirms pagrieziena uz Mihailovsku) dus dzejnieka mirstīgās atliekas.
1922.gadā Puškina taku apvidum (ietver arī Trigorsku, Petrovsku, Voroņiču) piešķirts rezervāta statuss. Patlaban tā teritorija ir 9800 hektāru.
Mihailovskas īpašums savulaik piederēja Puškina mātei. Pēc dzejnieka nāves kādu laiku tajā dzīvoja viņa dēls. 1899.gadā (Puškina 110.dzimšanas dienā) to atpirkusi valsts no Puškina mantiniekiem. Jau 1911.gadā te atklāts Puškina muzejs. 1918.gadā viss īpašums gāja bojā ugunsgrēkā. Brīnumainā kārtā neskarts palika tikai Puškina aukles namiņš.
Par spīti aizsargājamam statusam XX gs. sākumā šī vieta pirkta un pārpirkta. Mihailovskā atradies cūkkopības sovhozs un aukles namiņā audzētas bites.
1937.gadā, atzīmējot dzejnieka nāves simtgadi, viņa māja tika atjaunota.
II Pasaules karā te apmetušies vācu karavīri. Vāciešiem atkāpjoties te viss tika iznīcināts – parks, dārzs, mājas, memoriālās lietas.
Puškina muzeju atjaunoja 1949.gadā, pārējās teritorijas vēlāk.
Mihailovskas parkā ir Egļu aleja, ko XVIII gs. izveidoja Puškina tēvocis. Tā joprojām ir 250 m gara.
Liepu aleja, saukta arī par Annas Kernas aleju.