Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Parapsiholoģija

Okulto zinātņu kopa, kas saistīta ar cilvēka ekstraordinārām psihiskajām iespējām. Tā analizē un apkopo parādības, kuras saistītas ar gaišredzību, telepātiju, reinkarnāciju vai citām paranormālām parādībām, tā mēģinot rast ieskatu vēl neizzinātajā.

Pētījumi PSRS. Pamatā PSRS tādus pētījumus veica tikai tādēļ, ka to darīja amerikāņi.
PSRS kaut kādi pētījumi sākās tikai 1958.gada beigās pēc amerikāņu telepātijas eksperimenta ar zemūdeni. Tad tika organizēta neliela laboratorija telepātijas izpētei, ko vadīja Dmitrijs Murza (Dmitrij Murza).
1960.gadā tika organizēta laboratorija Ļeņingradas universitātes Bioloģijas fakultātes Fizioloģijas institūtā telepātijas pētīšanai.
1961.gadā pie PSRS Zinātņu akadēmijas nodibināja Informācijas pārneses problēmu institūtu (Institut probļem peredači informaciji). Pētniecībai atvēlētie līdzekļi bija gluži fantastiski – pat 10 miljoni rubļu.

Anekdote. Slēgto zinātnisko institūtu līdzstrādnieki izplatīja versiju, ka parapsiholoģiskais bums PSRS sācies pēc tam, kad N.Hruščovs apmeklējis Indiju. Tur viņš redzējis jogus, un nospriedis, ka tādas mākas padarītu neuzvaramu viņa armiju.  

Parapsiholoģija ASV. XX gs. 30.gados doktors Džozefs Venks Rains, būdams pionieris augstfrekvences viļņu pētīšanā, Djūka universitātē (Kalifornija) izveidoja pasaulē pirmo parapsiholoģijas laboratoriju. Ilgstošu pētījumu rezultātā zinātnieks atzina, ka kaķiem piemīt paranormālas spējas, tādas kā telepātija un gaišredzība. 
ASV nopietni parapsiholoģiski pētījumi sākušies jau XX gs. 40.gadu beigās.
1945.gadā – „Operācija – „Papīra skava.”” Tās mērķis bija izstrādāt cilvēka psihes kontroles metodes. Tā pamatojās uz vācu nacistu iegūtajiem zinātniskajiem datiem.
1947.gads – projekts „Muldoņa.”
1950.gads – „Zilais putns.”
1951.gads – „Artišoks.”
1953.gads – „MK-ultra.” Pats plašākais no projektiem, sākts uz iepriekšējo bāzes. Tas bija tik milzīgs, ka tērēja 6% CIP operatīvā budžeta. Tajā piedalījās 44 amerikāņu universitātes un koledžas, 15 pētniecības fondi, ķīmiskas un farmācijas kompānijas, 12 hospitāļi un 3 cietumi. 

50.gadu beigās bija jau parapsiholoģisks bums. Džozefs Benks Rains.
1957.gadā Džozefs Benks Rains pēc viņa priekšlikuma tika nodibināta Parapsiholoģiskā asociācija, kas vēlāk iekļāvās Amerikāņu zinātnes attīstības asociācijā. Pēc tam parapsiholoģiskiem pētījumiem sāka nodoties daudzas laboratorijas un institūti.
1962.gadā Džozefs Benks Rains nodibināja Cilvēka dabas izpētes fondu.
1964.gadā projektu „MK-ultra” pārsauca par „MK-meklējums.”
1974.gadā par šiem pētījumiem izošņāja žurnālisti no New York Times. Tā kā eksperimenti tika veikti pret neko nezinošiem amerikāņiem, bija dusmīga publikācija. Tādēļ 1976.gadā prezidents Džeralds Fords izdeva pavēli, kas aizliedza eksperimentēt ar zālēm uz cilvēku, kas par to nezina. Vēlāk Kārters un Reigans vispār aizliedza jebkādus eksperimentus uz cilvēkiem.
Visas projekta „MK-meklējums” datnes tika iznīcinātas, dažas tika nodotas atklātībai ar Kongresa gādību. Tad kļuva zināms par vienu no eksperimentiem, veiktu 1958.gadā – telepātisko sakaru seansu ar zemūdeni! Radiosakari ar ienirušu zemūdeni nav iespējami, jo radioviļņus slāpē ūdens. Radiosakari iespējami tikai ar iznirušu zemūdeni. Konkrētā gadījumā zemūdene Nautilus pat atradusies zem arktiskā ledus.
Eksperiments noticis 1958.gada 25.jūlijā. induktors bija Djūka universitātes students Smits, bet saņēmējs – ASV JKS leitnants Džons. Smits divas reizes dienā telepātiski mēģināja noraidīt uz zemūdeni kādus attēlus. Džons tos saņēma, uzzīmēja un aizzīmogotā aploksnēs nodeva zemūdenes kapteinim. Pārbaudē, atverot aploksnes, konstatēja, ka sakritība bija 70% (pēc varbūtības teorijas – 20%).
Pārējie pētījumi sākot ar 1970.gadu ir slepeni, un par tiem nekas nav dzirdēts.

„Zvaigžņu vārti.” Amerikāņu programma ekstrasensoro parādību pētīšanai. Vadījis Edvīns Č.Mejs (kodolfiziķis).

Saites.
Psiholoģija un psihologi.
Ekstrasensorika.