Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Pazemes tuneļi, paleotuneļi

Seni un sazaroti tuneļu tīkli daudzviet pasaules pazemē, vairākumā gadīju te eksistence ir stipri apšaubāma.

Daudz baumu par gariem un pavisam gariem apakšzemes tuneļiem visā pasaulē. Ufologu vidē senie būvētie pazemes tuneļi ieguvuši apzīmējumu - paleotuneļi. Daži pētnieki izsaka versiju, ka tādi tuneļi tikuši būvēti mūsu planētas pazemē vēl ilgi pirms cilvēku civilizācijas parādīšanās.

Ir vairākas tādas vieta (ASV tuneļi, Medvedicas tuneļi, Porečjes tuneļi u.c.) par kurām ir aizdomas tādu tuneļu esamībā, tomēr nav pilnīgas pārliecības par to, ka šie tuneļi patiesi veidoti senajos laikos. Cik zināms, tad ar paleotuneļu meklēšanu nodarbojas amerikāņi, Omskas ufologi un krievu pētnieciskā biedrība "Kosmopoisk." 

Vairumā gadījumu zinas par paleotuneļiem ir neprecīzas, fantastiskas, tādēļ uzlūkojamas kā izdomājumi.

      Borneo tuneļi. Salas rietumkrastā.
      Dienvidamerikas tuneļi. 

Tuneļi Krievijā.
Porečjes tuneļi. (Тоннели в Поречье) Omskas apgabalā. 
Medvedicas tuneļi. Tādus esot apsekojuši "Kosmopoisk" ekspedīcijas dalībnieki.

Tuneļi Krimā. Pētnieki Krimā zem Aipetri kalna uzgājuši milzīgu dobumu. Esot uzieti arī tuneļi, kas savieno Krmu ar Kaukāzu.

Tuneļi Kaukāzā. Vienā no ekspedīcijām noskaidroja, ka zem Uvarova kalna (iepretim Aruza kalnam) iet tunelis Krimas virzienā. Tikām otrs tunelis caur Krasnodaru, Jeisku, Rostovu pie Donas iet uz Pievolgu. 
Kaukāzā, aizā pie Gelendžikas jau no seniem laikiem ir zināma vertikāla šahta, taisna kā bulta, diametrā 1,5 m, dziļumā vairāk par 100 m. Šahtas sienas ir gludas, gluži kā apkusušas. Šahtā esot arīdzam intensīvs radiācijas fons. Izteikta hipotēze, ka tā ir ventilācijas šahta kādam no dziļajiem tuneļiem, ejošiem uz Pievolgu vai kur citur.
Zināms, ka 1950.gadā PSRS ticis izdots Ministru padomes rīkojums par tuneļa būvi zem Tatāru šauruma, kas savienotu Sahalīnu ar kontinentu. 1991.gadā viena no šī projekta dalībniecēm pastāstījusi atmiņās "Memoriāla" Voroņežas nodaļai, ka tunelis ticis nevis būvēts no jauna, bet gan izmantots kāds jau esošs tunelis. Vecajā tunelī bijuši dīvaini atradumi - seni mehānismi un dzīvnieku pārakmeņojumi.

Tuneļi Tatros. Babje kalns - 1725 m. Vietējais iedzīvotājs stāsta, ka XX gs. 60.gados kopā ar tēvu devies uz šo kalnu. Apmēram 600 m augstumā tie atbīdījuši akmeni un atklājusies ieeja tunelī. Tas bijis taisns, ovāls un tik augsts, ka varējis ievietoties vilciens. Gludas sienas, grīda likusies no stikla, iekšā bijis sauss. Ieeja slīpi vedusi ilgi lejup, nonākuši lielā tauriņa formas zālē. No tās sākušies citi tuneļi uz citām usēm. Daži no tiem bijuši trijstūra un apaļas formas. 

Tuneļi ASV.
Amerikāņu paleotuneļi. Nosaukums no Černobrova enciklopēdijas.

Raksti.
Astoņi fakti par bīstamajiem tuneļiem I Pasaules kara laikā.