Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Rasisms

1955.gadā ASV tika arestēta nēģeriete šuvēja Roza Pārksa par to, ka autobusā atteicās dot vietu baltajam vīrietim. Kings aicināja visus nēģerus boikotēt sabiedrisko transportu, kamēr netiks atcelti pazemojošie noteikumi. Boikots vainagojās ar uzvaru, jo ASV Augstākā tiesa nolēma, ka rasu nošķiršana autobusos nav attaisnojama.

Drīz vien pēc Kinga slavenās runas Vašingtonā uz Linkolna memoriāla kāpnēm ASV Kongress apstiprināja likumus, kas izbeidza rasu segregāciju un apstiprināja melnās rases pārstāvju vēlēšanu tiesības. 1964.gadā ASV Kongress pieņēma Pilsoņu tiesību likumu, kas vērsās pret rasu diskrimināciju un segregāciju. 1965.gadā tika apstiprināts Balsošanas tiesību likums, kas ASV nēģeru iedzīvotājiem deva balsošanas tiesības.
Kinga kampaņa par nēģeru līdztiesību Amerikā un rasu segregācijas izbeigšanu deva sekmes. Prezidenta Džona F.Kenedija valdīšanas laikā nēģeriem tika iegūtas līdzīgas pilsoņtiesības ar baltajiem, lai gan vēl ne pilnā apmērā.

Kā viens no rasu cīņas paņēmieniem ir nēģeru baznīcu dedzināšana ASV, īpaši dienvidu pavalstīs. Pirmais tāds dokumentētais gadījums ir noticis 1822.gadā, kad nodedzināta kāda baznīca Dienvidkarolīnā. Uzbrukumi nēģeru baznīcām dienvidu pavalstīs kļuva par ikdienišķu parādību pēc Pilsoņu kara XIX gs. vidū. Īpaši baznīcu dedzināšanu nēģeru iedzīvotāju iebaidīšanai rasisti izmantoja XX gs. 50. un 60.gados. 90.gados uzbrukumi baznīcām kļuva tik regulāri, ka 1995. un 1996.gados 18 mēnešu laikā tika nodedzināti 66 nēģeru dievnami. Tādas darbības notiek arī šodien.

Nobela prēmijas ieguvējs, amerikāņu biologs Džeimss Vatsons atstādināts no amata pētnieciskajā laboratorijā pēc izteicieniem, ka baltie cilvēki ir gudrāki par nēģeriem, kas, būtībā, ir zinātniski pierādīts fakts. 79 gadus vecais amerikānis, kurš 1962.gadā saņēma Nobelu par ieguldījumu DNS dubultspirāles struktūras atklāšanu, par šiem izteicieniem atvainojies un apgalvo, ka nepareizi saprasts.

Amerikas nēģeru vidē vēl joprojām ir lielāka nabadzība, bezdarbs un noziedzība. Statistika vēsta, ka vecuma grupā no 20–34 gadiem 1/9 daļa nēģeru vīriešu atrodas cietumā.

Liberālidiotu spazmošana ap rasisma tēmām. Daudz "brīnišķīgu" piemēru.
Zviedrija. Kārlstades pilsētas pašvaldība nolēmusi pārsaukt Negernas mikrorajona nosaukumu, kas tāds bijis jau 150 gadu, jo tas zviedru valodā nozīmē „nēģeru.”
Britu rakstnieces Agatas Kristi detektīvromānu "Desmit mazi nēģerēni" pārprasta politkorektuma dēļ  izdod ar nosaukumu "Un tur nesēž vairs neviens?" ("And Then There Were None")